укр eng

Звіт за результатами моніторингу одеського інтернету за період 1.09 — 26.10.2014


З 01.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Одеська область

Загальні тенденції

            Одеський інтернет-простір був достатньо активним у висвітленні виборчих процесів, а в цілому відносно збалансований. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 60%. Найбільше інформації було в позитивній тональності. Найменше — в нейтральній.

            Збалансованість представлення основних політичних сил загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити висновок, що користувач інтернету та читач всіх новин мав можливість отримати об’єктивну та збалансовану інформацію про партії та кандидатів.

            Однак, збалансованість представлення загалом не підтверджується збалансованістю по кожному з сайтів. Немає можливості виокремити найбільш об’єктивний сайт.

            Однією з можливостей електронних ЗМІ є можливість розміщувати на                                                                                          сайті банери тих чи інших політичних сил або кандидатів. І хоча редакційна політика сайтів дуже відрізняється, але на кожному з них «висів» банер однієї політичної сили — «Сильна Україна» та зображення її лідера — Сергія Тігіпко. 

            Треба зазначити, що в тональності передвиборчих матеріалів незадовго до виборів була суттєва зміна. Якщо майже весь період публікації носили позитивний характер, то за тиждень до виборів інформація змінила тональність і тональність стала відверто негативною.

 

            Посадові особи були представлені як виконавці своїх офіційних обов’язків, однак партії пов’язані з їх іменами також потрапляли в публікації.

            Через те, що сайти публікували матеріали виключно про певні політичні сили, то за показниками на перших місцях знаходяться такі політичні сили як «Сильна Україна», «Опозиційний блок», «Блок Петра Порошенко» (мажоритарники). Найбільше позитивної інформації отримали вони ж.

            Мінімум інформації отримали про Радикальну партію, «Громадянську позицію», «Батьківщину».

            Протягом всього періоду критики було не так багато, на останньому тижні велика кількість негативних матеріалів була про мажоритарників від «Блоку Петра Порошенко». Під критику також потрапляли «Опозиційний блок» (візити Н. Шуфрича, заяви М. Скорика).

            На кількість і якість матеріалів суттєво впливала політика редакції та постать власника інтернет-ресурсу.

            Сайт «Думська.нет» - власником є голова облради, керівник штабу П. Порошенко, Олексій Гончаренко. Він також є одним з близьких друзів Д. Голубова, голови Інтернет-партії України, мажоритарника від «Блоку Петра Порошенко».

Матеріали на сайті були виключно про діяльність кандидатів Д. Голубова та І. Учителя  («Блок Петра Порошенко») та про діяльність офіційних осіб держави. Інформаційних матеріалів про інших кандидатів або політичні партії не було.

 

http://dumskaya.net/news/golubov-i-truhanov-otkryli-stadion-i-kompleks-sp-039895/

http://dumskaya.net/news/kak-kandidaty-v-narodnye-deputaty-o-svoej-maloj--040138/

 

Сайт «Трасса Е 95» - власником є депутат ВР від Партії регіонів, кандидат самовисуванець, І. Фурсін. Позитивні матеріали на сайті були виключно присвячені «Опозиційному блоку» та «Сильній Україні».

Наприклад стрічка новин за 21 жовтня: http://trassae95.com/all/archive/2014/10/21

 

Сайт Репортер є найбільш об’єктивним, однак найменш активним.

http://www.reporter.com.ua/search/date-result/.aspx?from=2014-10-20&to=2014-10-20