укр eng

Звіт за результатами моніторингу одеського телебачення за період 1.09 — 26.10.2014


З 01.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Одеська область

Загальні тенденції

            Одеське телебачення висвітлювало вибори відносно пасивно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 25%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності. Найменше — в негативній.

            Незбалансованість представлення основних політичних сил загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити впевнений висновок, що телеканали не забезпечували глядачу об’єктивну та збалансовану інформацію про партії та кандидатів. Таким чином, можна зробити висновок, що виборці не отримали достатньо інформації  для прийняття усвідомленого рішення.

            Хоча телеканали і намагались аналітично висвітлювати діяльність кандидатів, однак аналітика стосувалась переважно агітації або діяльності мажоритарників-самовисуванців. Канали не приділяли уваги порівняльному аналізу виборчих програм, не аналізувалась повноцінно діяльність парламенту попередньої каденції.

            Одним з каналів було запроваджено політику «новини без агітації та політичної реклами», замість запропонувавши платформу для проведення дебатів між кандидатами в передачі «Вечер на 7»

Наприклад: http://7kanal.com.ua/vecher-na-7-georgij-selyanin-i-viktor-naumchak/  

Однак не всі кандидати і не всі політичні сили брали участь в дебатах.

            Також, як вище згадувалось, переважно висвітлювалась діяльність місцевих кандидатів-мажоритарників.

            Посадові особи, а саме Президент України, Прем’єр-міністр та міністри, були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Переважну більшість часу (кількість секунд, кількість сюжетів) отримав Президент України. Сюжети в основному стосувались офіційних заяв та візитів.

            Якщо говорити про активність представлення в ефірі, то перші місця займають посадові особи та кандидати-мажоритарники. Партії як суб’єкти були представлені значно менше, серед них «Блок Петра Порошенко», «Народний фронт», «Опозиційний блок» та інші. Мінімум інформації було про «Самопоміч», «Батьківщину» та Радикальну партію. Про таких, як «Свобода», КПУ, «Громадянська позиція»  дані телеканали не інформували.

            Найбільше інформації в позитивній тональності отримали мажоритарники, «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка». Критикували переважно «Сильну Україну», «Опозиційний блок», мажоритарників-самовисуванців (які в минулому представляли Партію регіонів). В нейтральній тональності були представлені посадові особи при виконанні своїх обов’язків, «Самопоміч» (візит А. Садового до Одеси).

            Найбільше прямої мови отримав Президент України, як виконавець посадових обов’язків, через значну кількість виступів на національному рівні.

            В перших сюжетах як правило фігурував також Президент України, трохи менше — Прем’єр-міністр та міністри.

            Якщо Петро Порошенко та Арсеній Яценюк були представлені як посадові особи і згадувались також в цьому контексті, то партії, які вони очолюють, були представлені в основному в контексті дій кандидатів-мажоритарників або представників списку партій.

«Опозиційний блок» був представлений в сюжетах пов’язаних з мітингами та візитами Н. Шуфрича.

 

7 канал

            Редакційна політика відмови від політичних роликів, замість запропонувавши платформу для проведення дебатів між кандидатами в передачі «Вечер на 7», підтримувалась на протязі всього періоду виборчої кампанії.

            Однак, через низку журналістських розслідувань пов’язаних в тому числі з деякими кандидатами, на адресу редакції приходили погрози. У зв’язку з чим була заява генерального директору каналу http://7kanal.com.ua/gendirektor-7-kanala-my-nikogo-ne-boimsya/ про подальшу політику каналу.

            Знову ж таки через редакційну політику в новинах з усього списку вибірки для моніторингу в сюжетах присутні виключно посадові особи — Президент України, Прем’єр-міністр та міністри — в позитивно-нейтральній тональності.

 

«1 городской»

На редакційну політику каналу впливала політична належність власника каналу. Власник каналу був в списках «Народного фронту».

Кандидаты в нардепы не меняют привычек

 11.09.2014 19:19

Хоть тушкой, хоть чучелом. Выборы не стартовали, а потенциальные кандидаты уже нарушают закон. Фальстарт агитационной компании, использование админресурса и непрямой подкуп избирателей. Претенденты на кресло в Раде не меняют предвыборных привычек. По закону начинать агитацию можно только с 1 октября. Но многие уже вовсю ведут негласную избирательную кампанию.

http://www.1tv.od.ua/news/5674

В явно негативному сюжеті найбільше кадрів з зображенням «Сильної України» та Сергієм Тігіпко, при цьому жодного прізвища не звучало.

Однак треба зазначити що випуски новин були більш менш зваженими і відстороненими від агітації та політичної реклами. Висвітлювались переважно новини про посадових осіб, кандидатів-мажоритарників.

Сюжети, які порівнюють або аналізують передвиборчі кампанії багатьох кандидатів або партій, як правило носять негативний характер.

Кандидатська істерика в розпалі (18.10.2014) http://www.1tv.od.ua/project_item/5995

"Брудні ігри" по-кандидатські продовжуються (04.10.2014) http://www.1tv.od.ua/project_item/5887