укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів за період 13-19.10.2014


З 13.10.2014 по 19.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

  1. Загальні тенденції.

 

Висвітлення передвиборчого процесу з а минулий тиждень протікало пасивно та достатньо не збалансовано. Частка виборчого контенту з-поміж решти новин не перевищувала половини. Як і в попередні тижні моніторингу новини про політичні перегони мають здебільшого нейтральне забарвлення.

Беручи до уваги незбалансованість представлення кандидатів, зокрема за обсягами новин можна зробити висновок, що сайтам не вдалося забезпечити їм рівний доступ до медіа. На жодному з сайтів, що потрапили до вибірки, протягом тижня не аналізувалися виборчі програми політиків, з чого можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.

Всі урядовці окрім Олександра Турчинова поставали у виданнях як агітатори своїх політичних сил, хоча слід зазначити, що Арсеній Яценюк був охарактеризований лише негативно.

Більшість уваги видань була прикута до партії ВО «Батьківщина». Друге місце, з відставанням маже в двічі, за обсягами подання матеріалів, займає Блок Петра Порошенка. Найменше матеріалів подано про громадську позицію.

Найчастіше негативно виступає Опозиційний Блок.

Як і решту тижнів спостереження лідери своїх партій також виступають і їх спікерами.

 

2. По кожному окремому ЗМІ

 

«Українська правда»

 

Цього тижня сайтом подано найменше новин з тематики виборів. Новини подавалися відносно пасивно та не збалансовано. виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.

Новини подані виданням частіше висвітлені нейтрально, хоча зустрічається і багато негативних матеріалів.

З незбалансованості представлення кандидатів, зокрема за тональністю, дає змогу зробити впевнений висновок, що сайтом не надано їм достатній доступ до медіа.

Всі урядовці представлені в контексті новин пов’язаних з виконанням їх посадових обов’язків, а не агітаторів.

Лідером з висвітлення матеріалів стала Партія ВО «Батьківщина». З невеликим розривом за обсягом, друге місце займає Радикальна Партія. В порівнянні з попередніми тижнями спостережень партія Президента дуже мало згадується виданням, а також чимало новин про неї подано негативно.

Негативні, матеріали про Сильну Україну значно переважають нейтральні.

Позитивних матеріалів незначна кількість, в основному на адресу Перта Порошенка, як виконавця своїх обов’язків.

 

«Лівий Берег»

 

Подання новин про вибори до Верховної Ради було незбалансованим та пасивним. В загальному обсязі новин частка виборчого контенту не перевищувала третини.

Частка виборчого контенту серед решти новин була на рівні третини. Новини подані сайтом мають в основному нейтральне забарвлення. В негативній тональності згадується лише Опозиційний блок.

Враховуючи незбалансованість подання новин, зокрема за обсягом, можна зробити висновок, що видання не забезпечило кандидатам достатньо рівний доступ до медіа.

Серед посадових осіб лише Петро Порошенко виступав агітатором, решта урядовців згадувались в контексті новин про виконання своїх обов’язків.

Найбільше матеріалів подано про ВО «Батьківщину» та Блок Петра Порошенка.

Такі партії як Самопоміч, Громадська позиція та Комуністична партія України згадувались виданням лише своєю назвою та кількістю відсотків в контексті новин про соціологічні опитування.

 

«Кореспондент.нет»

 

Цього тижня новини про передвиборчі перегони подавалися відносно не збалансовано та пасивно. Серед новин частка виборчого контенту не перевищувала третини. З огляду на незбалансованість висвітлення можна зробити висновок, що партії не мали рівний доступ до медіа.

Навряд чи виборці змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомлених рішень оскільки деякі партії згадувались лише в новинах про соціологічні опитування.

Серед урядовців лише Арсеній Яценюк виступає агітатором, хоча слід зазначити що новини про нього наведені лише негативні.

Більшу частину уваги видання приділило партіям ВО «Батьківщина» та Опозиційний блок. Самопоміч, Народний фронт та Громадська позиція майже не згадувались виданням цього тижня.

Серед партій, що потрапили до вибірки, матеріалів негативної тональності найбільше наведено про партію Опозиційний блок.

 

«Цензор.нет»

 

Вже другий тиждень поспіль видання публікує на своїх сторінках найбільше матеріалів з тематики виборів. Проте не зважаючи на кількість поданої інформації  вона була подана пасивно та не збалансовано. Частка виборчого контенту на тлі решти новин опублікованих виданням була на рівну половини.

Нейтральне забарвлення новинної стрічки переважає решту тональностей.

Можна зробити висновок, що сайтом не забезпечено рівний доступ всіх політичних партій до медіа оскілки цього тижня наявні політичні сили, що взагалі не згадуються сайтом.

Новини про всіх урядовців були пов’язані з виконанням їх безпосередніх обов’язків.

Більшість матеріалів подана на адресу ВО «Батьківщини». Друге місце, з приблизно вдвічі меншою кількістю матеріалів, посідає Народний фронт.

Негативно забарвлені новин про Опозиційний блок та Сильну Україну переважають матеріали нейтрального характеру. Такі партії як Громадська позиція та Комуністична партія України цього тижня взагалі не згадувались виданням.