Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Преса висвітлювала виборчу тематику досить активно, однак не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі матеріалів – 12%. Найактивніше у газетах представлена «Батьківщина» (15,9%), значно далі за нею йде «Сильна Україна» – (7,9%) та «Блок Петра Порошенка» – (7,5%). Найменше, майже відсутні – «Самопоміч» (0,2%), «Громадянська позиція» (0,5%) та КПУ (0,5%). Інформація про партії переважно подається у нейтральній тональності, рідше – у позитивній. Найбільше позитивної інформації оприлюднено на адресу «Батьківщини», найбільше негативної – про «Блок Петра Порошенка».
Президент, прем’єр-міністр та уряд висвітлювалися в основному в межах своєї діяльності, зрідка згадувався спікер. Показники президента найбільші – 24,5%. Його діяльність та діяльність уряду (21,8%) – основа для антиагітаційних кампаній практично всіх партій, чим і зумовлені високі негативні показники. Лише зрідка газети виокремлюють їх як тих, хто має стосунок до партійної діяльності, однак агітації на посаді виявлено не було.
ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ КАМПАНІЇ
Перший місяць кампанії можна розділити на 2 етапи:
1. Перші два тижні – в режимі очікування.
Можливе введення військового стану у зв’язку з загостренням ситуації на Донбасі створило затримку в реєстрації партій та кандидатів, а також відповідну інформаційну картину – прогнозів, домислів та пліток. Власне партійна діяльність висвітлювалася мало. Тема війни, рішень довкола припинення вогню та врегулювання ситуації на Донбасі була ключовою. Більшість газет приділяли левову частку контенту інформації про події на Донеччині та Луганщині у різних жанрах – трансляції офіційних повідомлень, інтерв’ю з активними учасниками бойових дій, а також тих, хто підпав під ротацію чи повернувся з полону.
2. Офіційна реєстрація. Початок жорсткої агітаційної кампанії
Одразу ж після реєстрації та проведення партійних з’їздів кампанія стала активною та жорсткою. з використанням маніпуляцій, перекручування фактів, «джинси» та антипіару.
Однозначно можна твердити на даному етапі моніторингу, що виборцю складно зробити усвідомлений вибір. На це є кілька причин:
Основні теми, що порушувалися газетами для аналізу виборчої кампанії:
Основні тенденції кампанії в газетах:
СИМПАТІЇ ВИДАНЬ РОЗПОДІЛЕНІ ТАКИМ ЧИНОМ:
ГОЛОВНИМИ СПІКЕРАМИ ПРОТЯГОМ ПЕРІОДУ СТАЛИ:
ЧАСТКА ВИБОРЧОГО КОНТЕНТУ ВІД ЗАГАЛЬНОГО КОНТЕНТУ МАТЕРІАЛІВ У ВИДАННЯХ СТАНОВИЛА: