Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції по телебаченню
Протягом зазначеного періоду кримське телебачення зосереджено на висвітленні нових реалій півострова: діяльності нової «влади», масові обшуки, зникнення людей у Криму і так далі.
На перебіг висвітлення передвиборчої кампанії в Україні вплинули події цього року: 16 березня на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.
Хоча згадки про українські вибори майже відсутні, зустрічаються сюжети про Президента України Петра Порошенка. Значно менше уваги приділяється прем'єр-міністру Арсенію Яценюку. Цих високопосадовців згадують як виконавців своїх обов’язків переважно у нейтральній тональності.
У цілому, можна зробити попередній висновок, що кримські виборці не отримали достатньо інформації для ухвалення усвідомленого рішення.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Більшість матеріалів у нейтральній тональності міститься про Президента України.
Теми:
Порошенко продовжив консультації з Меркель
Порошенко запропонував надати особливий статус деяким регіонам Донбасу
Порошенко підписав закон про тимчасове закриття кордону з РФ
Заява Яценюка про будування справжнього кордону з Росією
Порошенко, Путін і європейські лідери провели зустріч в Мілані
Спікери: Петро Порошенко, Арсеній Яценюк
Маніпулятивні технології
Протягом зазначеного періоду ознак застосування маніпулятивних технологій при висвітленні виборчого процесу та діяльності українських високопосадовців не зафіксовано.