Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж 30 липня - 19 серпня 2012 року здійснювався моніторинг публікацій регіональних газет: газети обласної ради «Наша газета», квазінезалежної газети «Луганська правда», комерційних газет «ХХІ век» та «Ракурс-плюс». Найбільш активною в розміщенні матеріалів, які можна вважати пов’язаними з виборами, була газета «ХХІ век», менш активною газета «Ракурс-плюс». «Наша газета» надавала лише офіційні повідомлення нейтрального забарвлення. Загалом друковані ЗМІ містили 53,4% матеріалів негативного забарвлення, 30,3% - позитивного, та 16,3% - нейтральної інформації.
Найбільш активно друковані ЗМІ Луганської області висвітлювали діяльність Партії регіонів (45391 знаків) та Об’єднаної опозиції (40724). Вдвічі менше уваги приділялося партіям «Україна-Вперед!» (20416) та «Удар» (14397). Діяльності партій «Свобода» (3168), КПУ (2546) та самовисуванцям (1343) приділялося значно менше місця.
Найбільш активно в позитивному забарвленні висвітлювалася діяльність Партії регіонів – 31580 знаків, що більше третини площі усіх матеріалів позитивного спрямування. Вдвічі менше позитивних матеріалів стосовно Об’єднаної опозиції (15813) та «Удару» (13879). Найменше таких матеріалів стосовно партії «Україна-Вперед!». Матеріалів позитивного забарвлення стосовно КПУ та «Свободи» не друкувалося.
Більше половини площі матеріалів негативного забарвлення стосувалися Об’єднаної опозиції (20750), вдвічі менше їх приходиться на Партію регіонів (10643), вчетверо – на партію «Україна-Вперед!» (5359). Найменше негативних матеріалів стосовно КПУ (1364) та самовисуванців (671). Стосовно «Свободи» та «Удару» такі матеріали не розміщувалися.
Жоден з матеріалів, який би висвітлював діяльність суб’єктів виборів, не анонсувався на першій сторінці видань, проте на першому розвороті надавалися матеріали, які в позитивному забарвлені висвітлювали діяльність Партії регіонів. Інші матеріали надавалися на другому та третьому розворотах друкованих видань.
Теми, які висвітлювали друковані ЗМІ: кампанія висування та реєстрації кандидатів, рішення ЦВК щодо реєстрації кандидатів, прес-конференція Москаля в Луганську, матеріли райтерів штабів щодо партійних програм та списків кандидатів, матеріали дослідження «Чесно».
У звітному періоді характерним було те, що в газетах «ХХІ век» та «Ракурс-плюс» матеріали стосовно Партії регіонів, партії «Удар», «Україна-Вперед!» були повністю ідентичними. Тобто більшість таких матеріалів не є авторськими матеріалами журналістів видань, а надаються за плату для друку райтерами штабів. Як правило, такі матеріали містять одночасно тексти позитивного забарвлення щодо одних суб’єктів та тексти негативного спрямування щодо інших.