Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Моніторинг включає аналіз 4-х обласних видань:
- "33 канал";
- "Реалії";
- "Вінниччина";
- "Ria"
Загальні тенденції
У період з 12 по 19 серпня газети продовжували аналізувати, чому мало вінничан потрапило до прохідної частини списків кандидатів до Верховної ради. Також іде подальше обговорення у пресі мовного закону. Газети залучають до цього читачів через сайти і складається враження, що позиція читачів подекуди патріотичніша, ніж позиція самих декотрих видань. Більше половини інформації, оприлюдненої на адресу провладної партії, була позитивною за рахунок того, що обласна комунальна газета "Вінниччина" на минулому тижні приділила політичним партіям більше уваги, ніж інші незалежні щотижневики, а газета "Ria", що заявляє про свою неупердженість та обєктивністьвзялась підтримувати ініціативи уряду та президента . Найбільше уваги приділено партії регіонів, як у позитивній, так і негативній тональності. Окрім огляду про кандидатів на мажоритарних округах зовсім не згадується обєднана опозиція "Батьківщина" та КПУ. Загалом звітний період не багатий на політичну інформацію, газети більше зосередились на побутовій, соціально - господарській, кримінальній тематиці. На перші шпальти газети не виносили політиків, а здебільшого фрагменти аврій, чи певних ексклюзивних подій.
Через відпустки зовсім не виходила на цьому тижні газета "Реалії".
Теми тижня
1. Аналіз кандидатів у списках партій до Верховної Ради.
2. Мовне законодавство.
3. Передвиборча мобілізація на мажоритарках.
4. Фестиваль "Кришталеві джерела" - проект кандидата в депутати, самовисуванця Оксани Калетник.
5. Відкриття та освячення храмів за участю голови ОДА Джиги.
6. Казнокради в обласних управліннях.
7. Презентація Асоціації органів місцевого самоврядування.
Спікери тижня
1. Микола Джига, голова ОДА (ПР).
2. Сергій Татусяк, голова облради (ПР).
3. Григорій Калетнік, нардеп, кандидат у депутати (ПР).
4. Оксана Калетнік, кандидат у депутати, самовисуванка.
Частка виборчого контенту від загального новинного
1. "Вінниччина" - 35%
2."33 канал" - 15%
3. "Ria" - 25%
Тенденції висвітлення діяльності політичних партій друкованими виданнями
"Вінниччина" перважно висвітлювала діяльність правлячої партії. Окрім позитивної виходила й нейтральна тональність. Зааглом видання плекає позитивне ставлення до партії влади. Знову губернатор області на освяченні чергового храму. Вмістила також газета розгорнутий репортаж про фестиваль "Кришталеві джерела", організатором якого є кандидат до ВР, самовисуванка і, можливо, майбутній член фракції ПР Оксана Калетник.
До маніпулятивної технології можна віднести огляд матеріалу, що вийшов у загальноукраїнському виданні "Дзеркало тижня" "З "новими обличчями" не вийшло". Зокрема вказується на популярність тижневика, а між рядками розуміється його опозиційність щодо правлячої партії, аби читачі більше довіряли обласній газеті, і робиться опосередковано така оцінка вибраних партій, на яку, очевидно, поступило замовлення із облдержадміністрації: " Головний політичний тижневик країни розчарований складом кандидатів партій Королевської та Кличка". Той хто читав матеріал у "ДТ", знає, що немає розчарування, бо не було зачарування. І, загалом, матеріал подано зі скороченням, частина запропонованого тексту стосується лише двох партій. З дуже довільним і не зовсім точним трактуванням. Справжній автор матеріалу не вказується, підписано імям того, хто скорочував і робив такий своєрідний огляд, хоча є посилання на сайт, "ДТ", де можна почитати матеріал повністю. Особливо ця адреса стане в нагоді сільським бабусям, які дуже далекі від інтернету.
"33 канал" на минулому тижні зосередив свою увагу на діяльності влади на місцях. Найяскравішим і найскандальнішим є матеріал, підготовлений на основі читацьких звернень :" Хто кришує казнокрадів?", де лейтмотивом виступає звернення до голови ОДА Джиги розібратись із ситуацією, коли від райуправлінь вимагають хабарі управління обласні. Він має оцінку вкрай негативної тональності - одиниця. Усі інші матеріали стосуються усіх гіпотетично прохідних партій, але вони рекламні.
"Ria" у звітному періоді аналізувала мажоритарників на виборчих округах. Більшу частку аналізу зроблено через ряд експертних коментарів - це основне джерело оціночних суджень газети. Також у матеріалі "Закон о языках - что он меняет" використано маніпулятивну технологію - висмикнуто із закону про мови і, зверстано посеред самого тексту, положення, які нічого не пояснюють пересічному читачеві про справжні наслідки введення закону для української мови. Загалом у матеріалі прослідковується курс на федералізацію країни. А закінчення матеріалу "..Основное опасение противников закона - при таком массовом использовании региональных языков, украинскому просто не останется места. Но здесь - всё от нас самих зависит - насколько патриоты украинского сумеют привить к нему любовь. Насильно, как показывает практика, мил не будешь" наштовхує на думку, що за обивательським стилем сховане замовлення від влади, чим газета останнім часом не нехтує, аби вибілити Партію регіонів перед невдоволеними за мовний закон. Зрозуміло, що матеріал подано в позитивній тональності. Проте абсолютно протилежними думці автора, достатньо патріотичними були коментарі читачів щодо цього матеріалу. Один з них написав: " те, чого не встигли зробити російські імператори та радянські генсеки, зміг Янукович. Смертний вирок українській мові підписано".
З абсолютно негативною (1 бал) тональністю згадується у виданні партія "Свобода", що лише підтверджує замовлення на певний вплив на читачів від владної партії.
Усі інші партії представлені в рекламних матеріалах.