Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
До моніторингу преси включені 3-и обласні друковані видання, а саме:
«Слобідський край», «Время», «Вечерний Харьков».
До об’єкту моніторингу включені 6-ть основних політичних партій: -
Партія регіонів, Об’єднана опозиція - «Батьківщина», УДАР, «Свобода», КПУ, «Україна – Вперед!»
ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ
Висвітлення передвиборчих процесів у друкованих ЗМІ є достатньо врівноваженим. Протягом звітного періоду більшість матеріалів була пов’язана з реєстрацією кандидатів від різних політичних партій та само висуванців.
Переважна увага преси була приділена ПР (33209) та Об’єднаної опозиції (22520).
КПУ дісталося 16667 друк. знаків, Удару – 19722, «Україна – Вперед!» – 14816, «Свобода – 2039, Самовисуванці - 7713.
Разом з тим обласні газети друкують інформацію про соціальні ініціативи Кабінету Міністрів та Президента. Наприклад, «Ліки для гіпертоніків стали дешевше» та ін.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
«Время» – найбільш популярна інформаційна газета Харківщини, – майже у кожному номері вміщує аналітичні матеріали, присвячені перебігу виборчої кампанії. Протягом останнього тижня друкувалися явно замовні матеріали «джинса».
«Вечерний Харьков» позиціонує себе як незалежне видання. В той же час матеріали про перебіг виборчих процесів почали з’являтися і мабуть в подальшому більше.
«Слобідський край», будучи офіційним виданням Харківської облдержадміністрації та обласної ради, поки що радує відносною незаангажованістю, друкував, в основному, повідомлення ЦВК про реєстрацію кандидатів – звісно, нейтральної тональності. Постійно подає матеріали про роботу обласної ради з коментарями її голови С. Чернова.
Найбільшу позитивну тональність мають матеріали про ПР, Об’єднану опозицію та «Україна – Вперед!» відповідно 10814, 12451 та 12182 знаків. До першої трійки з нейтральною оцінкою входять ПР, КПУ та «Удар» - 20445, 10435 та 9949 знаків відповідно. Лідерами з негативною тональністю залишаються ПР та Об’єднана опозиція 1950 та 1353 знаків.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
На перших шпальтах газет розміщена інформація про соціальні ініціативи органів влади, нейтральні фото та матеріали про публічні заходи, засідання та ін..
Теми (без цифр).
ПР: Президент подписал закон о языках; Нульова інфляція; Голова обласної ради привітав будівельників; Обласна рада сприятиме громадам у висуванні пропозицій щодо благоустрою.
ПР; Об’єднана опозиція: «Списки Об’єднаної опозиції і Партії регіонів формувались по різних критеріям».
Об’єднана опозиція: В ЦИК не видят причин отказать А. Авакову в участии в выборах по списку «Объединённой оппозиции»; Оппозиция идет на выборы единым фронтом из 8 крупнейших партий.
«Удар»: Чи буде вітчизняна політика європейської?
«Україна – Вперед!» веде в Раду нових політиків; Список новых лиц.
КПУ: Петр Симоненко: «Государство – это мы, народ»
Спікери (без цифр).
Основним спікером від ПР є В.Ф. Янукович, М. Азаров та голова Харківської обласної ради С. Чернов.
Основним спікером від ОО є А. Яценюк.
Основним спікером від КПУ є П. Симоненко.
«Удар» - В. Кличко.
«Україна – Вперед!» - Н. Королевская
Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Газети (поки що) не були помічені у використанні маніпулятивних технологій.