Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Головними темами цього тижня у закарпатській пресі стали відзначення Дня незалежності в країні та аналіз позитивів/негативів, які сталися упродовж 21 року незалежності. І якщо газета «Новини Закарпаття» та «Закарпатська правда» подавали цю дату у піднесеному тоні, то «Старий замок» підійшов з позиції ностальгуючих за СРСР. А газета «РІО» першою шпальтою задала негативний тон до цієї дати матеріалом «Бідна незалежність». Проте, попри це, газета «РІО» подала хвалебну статтю про євроінтеграцію України з позитивним підтекстом (подібним матеріал вже був, але тижнем раніше у газеті «Новини Закарпаття», що вказує на замовний характер публікації. Тут же («РІО») публікація на півшпальти про новий закон про екстрену медичну допомогу, підписаний В.Януковчем, і які позитиви він передбачає.
Крім того писали про представлення закарпатських мажоритарників-регіоналів («Закарпатська правда»), Чечетова і мови («Старий замок»), здобутки В.Януковича («Новини Закарпаття»), О.Ляшка, «Свободу», Об’єднану опозицію та суд (замовні матеріали у газеті «РІО»). Мінімально виборчої тематики було у газеті «Новини Закарпаття», максимально- у газеті «РІО». Також газети рясно подавали вітання чиновників, кандидатів до Дня незалежності (найбільше «Закарпатська правда»).
Найбільше площі у позитивній тональності зайняли статті про ПР, найменше – про самовисуванця В.Смоланку, підтримуваного ЄЦ. Ще у цій тональності подавалась інформація про Об’єднану опозицію та партію «Свобода». Про решту партій не йшлося. У негативній тональності преса найбільше писала про ПР та про В.Балогу і самовисуванця В.Смоланку, підтримуваного ЄЦ. Найменше у цій тональності подавалась інформація про партію «Україна» Вперед!». Про решту партій та кандидатів у негативі не йшлося. У нейтральні тональності найбільше друкованих знаків стосувалося теж ПР, найменше – «Свободи». Відсутня цього тижня була інформація про «Удар».
Газета «Старий замок Паланок» висвітлювала тільки діяльність ПР у негативі (в висловлювання Чечетова про мови) та у позитиві інформацію про самовисуванця В.Смоланку, підтримуваного ЄЦ.
Газета «РІО» виборам присвятила майже п’ять шпальт. Одна, традиційно, під джинсу про позитивні кроки уряду: подавався матеріал про наявні проблеми у роботі «швидких» , тут же про рішення В.Януковича (підписання закону про екстрену медичну допомогу, що полегшить людям життя у критичних ситуаціях). А також розлогі матеріали про «Свободу», Об’єднану опозицію, менші – про ПР, Найбільше друкованих знаків у позитиві було про «Свободу» (інтерв’ю з нардепом О.Боднарем), найменше – про ПР. У негативі найбільше про В.Балогу, найменше про «Україна Вперед!». Нейтрально газета подавала КПУ, «ПР та «Свободу» майже у рівній кількості (невеликій) друкованих знаків.
Газета «Новини Закарпаття». Одна стаття стосується здобутків уряду.
Газета «Закарпатська правда» висвітлювала тільки ПР у позитивній тональності.