укр eng

Звіт за результатами моніторингу кримських інтернет-сайтів (20-26 серпня 2012 р.)


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: АР Крим

  1. Загальні тенденції:

Як і попереднього тижня, на цьому тижні (20-26 серпня) інтернет-видання найбільше згадували Партію регіонів в позитивному контексті. При цьому стрімко зросла кількість згадок про КПУ, що пов’язано з візитом до Криму лідера цієї партії та реакції громадськості на його перебуванні в автономії. Разом з тим, приїзд до автономії кандидата від партії «Україна - Вперед!», відомого спортсмена Андрія Шевченка не вплинув на кількість згадок про цю політичну силу: найпопулярніші інтернет-видання не висвітлили це. Відчутне зростання кількості публікацій про самовисуванців, особливо про кандидата від партії «Союз» Льва Миримського. Побільшало згадок у негативній тональності про Об’єднану опозицію.

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільше згадок з позитивним контекстом стосовно Партії регіонів зафіксовано у виданні «Крымское информационное агентство». Найчастіше згадки з негативним контекстом про Об’єднану опозицію та самовисуванців зустрічаються у цьому ж виданні. Загалом, це тенденція триває з початку виборчої кампанії. Зазначимо, що КІА є державним ЗМІ, республіканської форми власності. 

  1. Пріоритетність представлення.

Цього тижня на сторінках інтернет-видань насамперед і найперше згадують Партію регіонів в позитивній тональності, значна частина таких публікацій присвячена діяльності нинішньої влади. Інформацію самовисуванців та КПУ було подано втричі менше, про Об’єднану опозицію – в чотири рази менше, переважно в негативній тональності. Про партії УДАР, «Україна - Вперед!» та «Свобода» здебільшого не згадують.

 

  1. Теми.

Провідними темами інтернет-видань залишаються події з діяльності кримської влади, зокрема, «успішна реалізація соціальних ініціатив Президента», а також діяльність кримського прем’єра, «регіонала» Анатолія Могильова, досягнення домовленостей про співпрацю з Китаєм, тощо. Висвітлена й презентація книги про попередника Могильова – Василя Джарти, річницю смерті якого відзначали минулого місяця. Мас-медіа також поінформували про те, що Президент України Віктор Янукович присвоїв кандидату в народні депутати від ПР Олександру Баталіну звання Героя України.

Топ-темами тижня стало затримання кандидата від Об’єднаної опозиції Ігоря Лесіва, проти якого порушено  кримінальну справу за підозрою у скоєнні злочину – зазіхання на навмисне вбивство, а також приїзд до Криму лідера КПУ Петра Симоненка. Останнього закидали яйцями представники кримськотатарського народу, ображені за те, що чинний нардеп виправдовує депортацію.

Інтернет-видання також розповіли про відмову у задоволенні судових позовів кандидата від партії «Союз» Льва Миримського проти двох газет та одного з телеканалів. Кандидат вимагав спростувати надану інформацію про нього та призупинити дію ліцензії на телевізійне мовлення для ДТРК «Крим» й заборонити випуск «Кримської газети» до кінця передвиборчої кампанії.

  1. Спікери.

Головними спікерами цього тижня стали голова Ради міністрів Криму, «регіонал» Анатолій Могильов, перший заступник міністра соціальної політики автономії Ірина Кручек, яка розповіла про реалізацію «соціальних ініціатив Президента», мер міста Сімферополя, «регіонал» Віктор Агеєв, який продовжує активно облаштовувати кримську столицю, та лідер КПУ Петро Симоненко, який відвідував Крим.

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Кількісні показники свідчать про засилля інформації про партію влади, яка подається у вигідному для неї світлі.

Разом з тим, «Крымское информационное агентство» продовжує використовувати один з найефективніших методів впливу –  звернення до авторитету: вагомої політичної фігури, експерта-політолога. Так, кримський політолог Сергій Кисельов інтерпретував затримання кандидата від опозиції як свідчення «про неякісний відбір кандидатів цією політичною силою». При цьому попередня новина про відсутність у затриманні політичної складової, на чому наполягають правоохоронці, підсилилась твердженням політолога, який зіронізував з цього приводу: «…говорити, що ця людина спеціально репресується міліцією, тому що представляє якусь загрозу в Чорноморському районі кандидату від Партії регіонів, це просто смішно».

Таку ж думку повторює інший відомий політолог Олександр Форманчук: «…виставляти Ігоря Лесіва в якості альтернативного кандидата Олександру Нечаєву «просто смішно». Таким чином, ці меседжі  повторювалися з достатньою частотою, щоб врешті-решт закріпиться у масовій свідомості, щоб громадськість запам’ятала, що кандидата від опозиції затримали не через політичну діяльність, та він не становить конкуренції кандидату від Партії регіонів.

Видання «Новоросс» супроводжує матеріали заголовками, невідповідними до змісту. Так, в окремих заголовках використовується іронія та сарказм стосовно дій партії влади, щоб знівелювати їх: «Під час виборчої кампанії біля входу до міськради Сімферополя нарешті встановили новий пандус. За дорученням мера-регіонала», «За 66 днів до виборів мер Сімферополя вирішив влаштувати газон на вулиці Рєпіна (ФОТО)». Однак у самих публікаціях відчувається позитивна тональність.

Також це видання вдається до використання ярликів: «націоналісти», «бандерлоги», «помаранчеві», - зокрема, в матеріалі «Найлютіші друзі» Чийгоз і Пилунський зіштовхнуться на 10-му окрузі».