укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських друкованих ЗМІ за 20.08. - 26.08.2012


З 20.08.2012 по 26.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (20 - 26 серпня 2012 р.) діяльність політичних партій висвітлювалась не активно. Значна частина інформації стосувалася, традиційно Партії Регіонів, частково – Обʼєднаної опозиції та кандидатів по мажоритарних округах. Проте, зовсім не висвітлювалась діяльність «Удару», «України - Вперед», «Свободи» та КПУ. Найактивніше висвітленням діяльності влади займалися «Віче» та «Луцький замок», опозиції – Вісник+К, само висуванців – «Віче».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальна кількість контенту як позитивної, так і негативної та нейтральної  тональностей  стосується Партії Регіонів, яка впродовж всього звітного періоду висвітлюється найактивніше у всіх виданнях. Найменше в позитивній та нейтральній тональності йшлося про Обʼєднану опозицію «Батьківщина», трішки більше – про кандидатів-мажоритарників. Інші політичні партії позитивно та нейтрально не згадувалися.

Пріоритетність представлення політичних партій

В газетах «Волинь», «Віче», «Відомості» та «Луцький Замок» на перших шпальтах розміщені привітання кандидатів в депутати з Днем незалежності, зокрема, Ігоря Палиці, Бориса Клімчука та А. Грицюка. На наступних сторінках подана інформація про позитивні здобутки України за роки незалежності, соціальну політику ПУ та досягнення місцевої влади. В «Луцькому Замку» на перших шпальтах представлений Ігор Палиця.

Теми:

Зважаючи на те, що на звітний період випало святкування Дня незалежності України, в усіх ЗМІ були опубліковані привітання кандидатів в депутати ВРУ зі святом, в переважній більшості, без позначки «політична реклама».  Протягом тижня найактуальнішими були такі теми:

  • Соціальні ініціативи Президента України;
  • Діяльність місцевої влади (голови Волинської обласної державної адміністрації та кандидата в депутати ВРУ Бориса Клімчука). Волинь – у незалежній Україні.
  • Позитивні зрушення в Україні протягом останнього часу;
  • Обʼєднана опозиція проти влади олігархів;
  • Благодійницька допомога кандидата в депутати Ігоря Палиці;
  • Скільки коштів витрачають політичні партії на рекламу?
  • Політика русифікації в Україні (стаття кандидата в депутати ВРУ).

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Аналіз друкованих ЗМІ дозволяє стверджувати те, що значна частина матеріалів мала замовний характер, проте, позначок «політична реклама» не було. Це стосується статті «Гордимося, що ми волиняни. Волинь у незалежній Україні», яка була продубльована практично в усіх обласних газетах. Вона більше висвітлювала діяльність голови ВОДА і вже кандидата по ВО № 22 Бориса Клімчука.

Це ж стосувалося статті, присвяченої Ігорю Палиці, яка також була опублікована в усіх обласних газетах, проте,  в окремих з позначкою «політична реклама», у «Віче» такої позначки не було.

Не втрачає актуальності вже впродовж тривалого часу мовне питання. В контексті цього негативно згадується ПР та, відповідно, позитивно – ОО «Батьківщина». Використовувалася технологія «наклеювання ярликів» на зразок «партія олігархів», «блакитно-білих».  Найпоширенішими маніпулятивними технологіями залишаються постановка риторичних запитань, які наштовхують читача на негативну відповідь, та «принцип контрасту», який широко застосовується майже у всіх публікаціях відповідного спрямування.