Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж 27 серпня-1 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Згадувалися також партія «Україна-Вперед!» та партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Лева Миримського, Анатолія Петрова та Сергія Веселовського. Решту політичних сил згадано не було.
На ДТРК «Крим» найбільше ефірного часу було виділено Партії регіонів. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Кандидатів-самовисуванців у народні депутати Лева Миримського та Сергія Веселовського було зображено переважно у негативному контексті. Іншого кандидата-самовисуванця Анатолія Петрова було зображено у нейтральному контексті. Партію «Україна-Вперед!» було представлено у нейтральному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, так й Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Перших згадували переважно у негативному та негативно-нейтральному контексті, представників Об’єднаної Опозиції також було згадано переважно у негативно-нейтральному контексті, Лева Миримського та його дії було висвітлено переважно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади: прем’єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем’єрові, міністрі соціальної політики України Сергію Тігіпко; першому заступникові Президента України Ірині Акимовій. Окремо згадувався також Президент України Віктор Янукович. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику голови Ради міністрів АР Крим Георгію Псарьову, Голові Верховної Ради АР Крим Володимиру Константинову, міністру охорони здоров’я Криму Олександру Каневському, міністру курортів та туризму АР Крим Олександру Лієву, міністру культури АР Крим Альоні Плакиді. Згадувалися також Голова Постійної комісії з нормотворчої діяльності Голова Постійної комісії з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін, Голова Постійної комісії з санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Теміргалієв та інші представники ПР.
Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР від Криму, а саме кандидата у виборчому окрузі № 1 Віталіну Дзоз, кандидата у виборчому окрузі № 2 Олександра Баталіна, кандидата у виборчому окрузі № 3 Олену Нетецьку та кандидата у виборчому окрузі «№ 6 Юлію Льовочкіну. Серед представників партії «Україна-Вперед!» було згадано лідера партії Наталію Королевську. Серед представників партії «УДАР» було згадано Сергія Куніцина. Серед представників кандидатів-самовисуванців було згадано Лева Миримського та Анатолія Петрова.
На ТРК «Чорноморська» найбільший пріоритет було надано представникам від Об’єднаної Опозиції. Зокрема було представлено: лідера ОО, народного депутата України Арсенія Яценюка, керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова, народного депутата України від блоку Юлії Тимошенко та адвоката та адвоката колишнього екс-прем’єра Сергія Власенка, також згадувалася донька Тимошенко Євгенія, як один з захисників. Також було згадано депутата ВР АРК Леоніда Пілунського. Серед інших політичних сил було представлено депутата ВС АРК Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Серед представників Партії Регіонів було згадано: Президента України Віктора Януковича, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, міністра освіти України Дмитра Табачника, начальника управління енергокомплексу та енергоефектинвості Сергія Бедрика, міського голову Сімферополя Віктора Агеєва, міського голову та секретаря Малого Маяка Леоніда Малика та Світлану Сячину, голову сільської ради села Ключі Олега Коренєва. Серед кандидатів у народні депутати від Партії Регіонів згадали Віталіну Дзоз.
Провідними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, партія «Україна-Вперед!», Лев Миримський та Анатолій Петров, як кандидати-самовисуванці. На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Також увагу було приділено вирішенню комунальних проблем, присвоєння Олександрові Баталіну звання «Герой України», налагодженню відео-зв’язку з Кіровським районом Криму, зустріччю з кандидатами в народні депутати та представниками влади, проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя» тощо. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидата-самовисуванця. На даному каналі намагалися зобразити ОО у негативному контексті, через те, що основні лідери ОО досі перебувають за гратами та не можуть впливати на виборчий процес. Цього тижня найчастіше лунали теми про оскарження вироку Юлії Тимошенко, невиконання Партією Регіонів своїх соціальних зобов’зань та неготовність Партії Регіонів до критики. Стосовно Партії Регіонів лунали також нейтральні теми: заява Сергія Тигіпка щодо збільшення військових пенсій та готовність до першого вересня. Щодо Лева Миримського, як кандидата-самовисуванця, то ТРК «Чорноморська» продовжує присвячувати йому теми, де він виступає як борець за права людини та громадянина, тому він був зображений виключно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів, зокрема прем’єр-міністр України Микола Азаров з приводу зміни енергетичної політики України та реформування шкільної програми, міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко стосовно дотримання цін на хліб на прийнятному рівні, голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могільов з вирішення соціальних питань Криму у сфері освіти, а також відкритті розважального заходу Crimea Music Fest, голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов з приводу відвідання Севастополя та проведення круглого столу з питань місцевого самоврядування, а також проведення особистого прийому громадян, міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський щодо покращення медичної сфери на півострові, міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв стосовно плюсів та мінусів цьогорічного курортного сезону та мер Сімферополя Віктор Агєєв з вирішення соціально-гуманітарних проблем мешканців кримської столиці та проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя». Серед кандидатів у народні депутати України виступали Віталіна Дзоз з приводу власних досягнень, реалізації освітніх заходів у Криму, а також допомозі Республіканській психічній лікарні, Олександр Баталін відносно допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, Олена Нетецька з приводу допомоги мешканцям Джанкоя та Джанкойського району та Юлія Льовочкіна стосовно налагодження якості зв’язку та медичного обслуговування у Кіровському районі.
На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО та Леву Миримському як кандидату-самовисуванцю. Серед виступаючих можна виділити народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергія Власенка стосовно захисту Юлії Тимошенко, лідера ОО Арсенія Яценюка та керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова стосовно ситуації з неможливістю Юлії Тимошенко та Юрія Луценко приймати участь у парламентських виборах 28 жовтня. Депутата ВР АРК Лева Миримського було згадано стосовно його планів як кандидата-самовисуванця в народні депутати України та їхньої реалізації, депутата ВР АРК Леоніда Пілунського як спікера на захист селища Красний Мак. Серед ПР на всеукраїнському рівні було згадано президента України Віктора Януковича стосовно не вирішення газового питання з Російською Федерацією, міністра соціальної політики Сергія Тигіпка стосовно підвищення військових пенсій, міністра освіти Дмитра Табачника стосовно реформи системи освіти. На кримському рівні було згадано мера Сімферополя Віктора Агеєва щодо недотримання його соціальних зобов’язань як мера міста та кандидата в народні депутати Віталіну Дзоз щодо її незадоволення критикою та «незручними» запитаннями.
На ДТРК «Крим» й досі можна побачити приховану рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті та активну джинсу. Застосовувалися також технології підбори «очевидців» подій, анонімних авторитетів та технологія ствердження. Опонентів даної політичної сили зображувалися в саркастичному та негативному світлі. Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голови РМ АРК Анатолія Могільова та його заступників, Голови ВР АРК Володимира Константінова та його заступників, мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників, а також кандидатів у народні депутати Віталіни Дзоз, Олександра Баталіна, Олени Нетецької, Юлії Льовочкіної й також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР.
На ТРК «Чорноморська» також було застосовано маніпулятивні прийоми. Однак, на даному каналі окрім Партії Регіонів зображено також й інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану Опозицію та її представників, а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагаються створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників, а ПР, навпаки зобразити в негативному та нейтрально-негативному контексті, зображуючи діяльність висуванців та прихильників партії, особливо на місцевому рівні як таких, що свої передвиборчі обіцянки тільки декларують, а насправді нічого не роблять, зокрема через використання маніпулятивних прийомів відволікання уваги та залучення «очевидців» події, принципу контрасту. Цього тижня також було використано технологію психологічного шоку через сильну зливу у Сімферополі та Сімферопольському районі. Таким чином, ТРК «Чорноморська» створює позитивну думку стосовно ОО, зображуючи її членів та прихильників, як таких, що страждають за правду й волю України та кандидата-самовисуванця Лева Миримського, як такого, що використовуючи свою силу, владу й авторитет допомагає простим людям.
Моніторинговий звіт (телебачення) за 27.08 – 01.09
Упродовж 27 серпня-1 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Згадувалися також партія «Україна-Вперед!» та партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Лева Миримського, Анатолія Петрова та Сергія Веселовського. Решту політичних сил згадано не було.
На ДТРК «Крим» найбільше ефірного часу було виділено Партії регіонів. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Кандидатів-самовисуванців у народні депутати Лева Миримського та Сергія Веселовського було зображено переважно у негативному контексті. Іншого кандидата-самовисуванця Анатолія Петрова було зображено у нейтральному контексті. Партію «Україна-Вперед!» було представлено у нейтральному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, так й Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Перших згадували переважно у негативному та негативно-нейтральному контексті, представників Об’єднаної Опозиції також було згадано переважно у негативно-нейтральному контексті, Лева Миримського та його дії було висвітлено переважно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади: прем’єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем’єрові, міністрі соціальної політики України Сергію Тігіпко; першому заступникові Президента України Ірині Акимовій. Окремо згадувався також Президент України Віктор Янукович. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику голови Ради міністрів АР Крим Георгію Псарьову, Голові Верховної Ради АР Крим Володимиру Константинову, міністру охорони здоров’я Криму Олександру Каневському, міністру курортів та туризму АР Крим Олександру Лієву, міністру культури АР Крим Альоні Плакиді. Згадувалися також Голова Постійної комісії з нормотворчої діяльності Голова Постійної комісії з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін, Голова Постійної комісії з санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Теміргалієв та інші представники ПР.
Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР від Криму, а саме кандидата у виборчому окрузі № 1 Віталіну Дзоз, кандидата у виборчому окрузі № 2 Олександра Баталіна, кандидата у виборчому окрузі № 3 Олену Нетецьку та кандидата у виборчому окрузі «№ 6 Юлію Льовочкіну. Серед представників партії «Україна-Вперед!» було згадано лідера партії Наталію Королевську. Серед представників партії «УДАР» було згадано Сергія Куніцина. Серед представників кандидатів-самовисуванців було згадано Лева Миримського та Анатолія Петрова.
На ТРК «Чорноморська» найбільший пріоритет було надано представникам від Об’єднаної Опозиції. Зокрема було представлено: лідера ОО, народного депутата України Арсенія Яценюка, керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова, народного депутата України від блоку Юлії Тимошенко та адвоката та адвоката колишнього екс-прем’єра Сергія Власенка, також згадувалася донька Тимошенко Євгенія, як один з захисників. Також було згадано депутата ВР АРК Леоніда Пілунського. Серед інших політичних сил було представлено депутата ВС АРК Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Серед представників Партії Регіонів було згадано: Президента України Віктора Януковича, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, міністра освіти України Дмитра Табачника, начальника управління енергокомплексу та енергоефектинвості Сергія Бедрика, міського голову Сімферополя Віктора Агеєва, міського голову та секретаря Малого Маяка Леоніда Малика та Світлану Сячину, голову сільської ради села Ключі Олега Коренєва. Серед кандидатів у народні депутати від Партії Регіонів згадали Віталіну Дзоз.
Провідними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, партія «Україна-Вперед!», Лев Миримський та Анатолій Петров, як кандидати-самовисуванці. На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Також увагу було приділено вирішенню комунальних проблем, присвоєння Олександрові Баталіну звання «Герой України», налагодженню відео-зв’язку з Кіровським районом Криму, зустріччю з кандидатами в народні депутати та представниками влади, проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя» тощо. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидата-самовисуванця. На даному каналі намагалися зобразити ОО у негативному контексті, через те, що основні лідери ОО досі перебувають за гратами та не можуть впливати на виборчий процес. Цього тижня найчастіше лунали теми про оскарження вироку Юлії Тимошенко, невиконання Партією Регіонів своїх соціальних зобов’зань та неготовність Партії Регіонів до критики. Стосовно Партії Регіонів лунали також нейтральні теми: заява Сергія Тигіпка щодо збільшення військових пенсій та готовність до першого вересня. Щодо Лева Миримського, як кандидата-самовисуванця, то ТРК «Чорноморська» продовжує присвячувати йому теми, де він виступає як борець за права людини та громадянина, тому він був зображений виключно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів, зокрема прем’єр-міністр України Микола Азаров з приводу зміни енергетичної політики України та реформування шкільної програми, міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко стосовно дотримання цін на хліб на прийнятному рівні, голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могільов з вирішення соціальних питань Криму у сфері освіти, а також відкритті розважального заходу Crimea Music Fest, голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов з приводу відвідання Севастополя та проведення круглого столу з питань місцевого самоврядування, а також проведення особистого прийому громадян, міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський щодо покращення медичної сфери на півострові, міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв стосовно плюсів та мінусів цьогорічного курортного сезону та мер Сімферополя Віктор Агєєв з вирішення соціально-гуманітарних проблем мешканців кримської столиці та проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя». Серед кандидатів у народні депутати України виступали Віталіна Дзоз з приводу власних досягнень, реалізації освітніх заходів у Криму, а також допомозі Республіканській психічній лікарні, Олександр Баталін відносно допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, Олена Нетецька з приводу допомоги мешканцям Джанкоя та Джанкойського району та Юлія Льовочкіна стосовно налагодження якості зв’язку та медичного обслуговування у Кіровському районі.
На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО та Леву Миримському як кандидату-самовисуванцю. Серед виступаючих можна виділити народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергія Власенка стосовно захисту Юлії Тимошенко, лідера ОО Арсенія Яценюка та керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова стосовно ситуації з неможливістю Юлії Тимошенко та Юрія Луценко приймати участь у парламентських виборах 28 жовтня. Депутата ВР АРК Лева Миримського було згадано стосовно його планів як кандидата-самовисуванця в народні депутати України та їхньої реалізації, депутата ВР АРК Леоніда Пілунського як спікера на захист селища Красний Мак. Серед ПР на всеукраїнському рівні було згадано президента України Віктора Януковича стосовно не вирішення газового питання з Російською Федерацією, міністра соціальної політики Сергія Тигіпка стосовно підвищення військових пенсій, міністра освіти Дмитра Табачника стосовно реформи системи освіти. На кримському рівні було згадано мера Сімферополя Віктора Агеєва щодо недотримання його соціальних зобов’язань як мера міста та кандидата в народні депутати Віталіну Дзоз щодо її незадоволення критикою та «незручними» запитаннями.
На ДТРК «Крим» й досі можна побачити приховану рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті та активну джинсу. Застосовувалися також технології підбори «очевидців» подій, анонімних авторитетів та технологія ствердження. Опонентів даної політичної сили зображувалися в саркастичному та негативному світлі. Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голови РМ АРК Анатолія Могільова та його заступників, Голови ВР АРК Володимира Константінова та його заступників, мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників, а також кандидатів у народні депутати Віталіни Дзоз, Олександра Баталіна, Олени Нетецької, Юлії Льовочкіної й також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР.
На ТРК «Чорноморська» також було застосовано маніпулятивні прийоми. Однак, на даному каналі окрім Партії Регіонів зображено також й інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану Опозицію та її представників, а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагаються створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників, а ПР, навпаки зобразити в негативному та нейтрально-негативному контексті, зображуючи діяльність висуванців та прихильників партії, особливо на місцевому рівні як таких, що свої передвиборчі обіцянки тільки декларують, а насправді нічого не роблять, зокрема через використання маніпулятивних прийомів відволікання уваги та залучення «очевидців» події, принципу контрасту. Цього тижня також було використано технологію психологічного шоку через сильну зливу у Сімферополі та Сімферопольському районі. Таким чином, ТРК «Чорноморська» створює позитивну думку стосовно ОО, зображуючи її членів та прихильників, як таких, що страждають за правду й волю України та кандидата-самовисуванця Лева Миримського, як такого, що використовуючи свою силу, владу й авторитет допомагає простим людям.
Моніторинговий звіт (телебачення) за 27.08 – 01.09
Упродовж 27 серпня-1 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Згадувалися також партія «Україна-Вперед!» та партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Лева Миримського, Анатолія Петрова та Сергія Веселовського. Решту політичних сил згадано не було.
На ДТРК «Крим» найбільше ефірного часу було виділено Партії регіонів. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Кандидатів-самовисуванців у народні депутати Лева Миримського та Сергія Веселовського було зображено переважно у негативному контексті. Іншого кандидата-самовисуванця Анатолія Петрова було зображено у нейтральному контексті. Партію «Україна-Вперед!» було представлено у нейтральному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, так й Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Перших згадували переважно у негативному та негативно-нейтральному контексті, представників Об’єднаної Опозиції також було згадано переважно у негативно-нейтральному контексті, Лева Миримського та його дії було висвітлено переважно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади: прем’єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем’єрові, міністрі соціальної політики України Сергію Тігіпко; першому заступникові Президента України Ірині Акимовій. Окремо згадувався також Президент України Віктор Янукович. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику голови Ради міністрів АР Крим Георгію Псарьову, Голові Верховної Ради АР Крим Володимиру Константинову, міністру охорони здоров’я Криму Олександру Каневському, міністру курортів та туризму АР Крим Олександру Лієву, міністру культури АР Крим Альоні Плакиді. Згадувалися також Голова Постійної комісії з нормотворчої діяльності Голова Постійної комісії з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін, Голова Постійної комісії з санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Теміргалієв та інші представники ПР.
Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР від Криму, а саме кандидата у виборчому окрузі № 1 Віталіну Дзоз, кандидата у виборчому окрузі № 2 Олександра Баталіна, кандидата у виборчому окрузі № 3 Олену Нетецьку та кандидата у виборчому окрузі «№ 6 Юлію Льовочкіну. Серед представників партії «Україна-Вперед!» було згадано лідера партії Наталію Королевську. Серед представників партії «УДАР» було згадано Сергія Куніцина. Серед представників кандидатів-самовисуванців було згадано Лева Миримського та Анатолія Петрова.
На ТРК «Чорноморська» найбільший пріоритет було надано представникам від Об’єднаної Опозиції. Зокрема було представлено: лідера ОО, народного депутата України Арсенія Яценюка, керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова, народного депутата України від блоку Юлії Тимошенко та адвоката та адвоката колишнього екс-прем’єра Сергія Власенка, також згадувалася донька Тимошенко Євгенія, як один з захисників. Також було згадано депутата ВР АРК Леоніда Пілунського. Серед інших політичних сил було представлено депутата ВС АРК Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Серед представників Партії Регіонів було згадано: Президента України Віктора Януковича, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, міністра освіти України Дмитра Табачника, начальника управління енергокомплексу та енергоефектинвості Сергія Бедрика, міського голову Сімферополя Віктора Агеєва, міського голову та секретаря Малого Маяка Леоніда Малика та Світлану Сячину, голову сільської ради села Ключі Олега Коренєва. Серед кандидатів у народні депутати від Партії Регіонів згадали Віталіну Дзоз.
Провідними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, партія «Україна-Вперед!», Лев Миримський та Анатолій Петров, як кандидати-самовисуванці. На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Також увагу було приділено вирішенню комунальних проблем, присвоєння Олександрові Баталіну звання «Герой України», налагодженню відео-зв’язку з Кіровським районом Криму, зустріччю з кандидатами в народні депутати та представниками влади, проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя» тощо. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидата-самовисуванця. На даному каналі намагалися зобразити ОО у негативному контексті, через те, що основні лідери ОО досі перебувають за гратами та не можуть впливати на виборчий процес. Цього тижня найчастіше лунали теми про оскарження вироку Юлії Тимошенко, невиконання Партією Регіонів своїх соціальних зобов’зань та неготовність Партії Регіонів до критики. Стосовно Партії Регіонів лунали також нейтральні теми: заява Сергія Тигіпка щодо збільшення військових пенсій та готовність до першого вересня. Щодо Лева Миримського, як кандидата-самовисуванця, то ТРК «Чорноморська» продовжує присвячувати йому теми, де він виступає як борець за права людини та громадянина, тому він був зображений виключно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів, зокрема прем’єр-міністр України Микола Азаров з приводу зміни енергетичної політики України та реформування шкільної програми, міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко стосовно дотримання цін на хліб на прийнятному рівні, голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могільов з вирішення соціальних питань Криму у сфері освіти, а також відкритті розважального заходу Crimea Music Fest, голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов з приводу відвідання Севастополя та проведення круглого столу з питань місцевого самоврядування, а також проведення особистого прийому громадян, міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський щодо покращення медичної сфери на півострові, міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв стосовно плюсів та мінусів цьогорічного курортного сезону та мер Сімферополя Віктор Агєєв з вирішення соціально-гуманітарних проблем мешканців кримської столиці та проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя». Серед кандидатів у народні депутати України виступали Віталіна Дзоз з приводу власних досягнень, реалізації освітніх заходів у Криму, а також допомозі Республіканській психічній лікарні, Олександр Баталін відносно допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, Олена Нетецька з приводу допомоги мешканцям Джанкоя та Джанкойського району та Юлія Льовочкіна стосовно налагодження якості зв’язку та медичного обслуговування у Кіровському районі.
На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО та Леву Миримському як кандидату-самовисуванцю. Серед виступаючих можна виділити народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергія Власенка стосовно захисту Юлії Тимошенко, лідера ОО Арсенія Яценюка та керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова стосовно ситуації з неможливістю Юлії Тимошенко та Юрія Луценко приймати участь у парламентських виборах 28 жовтня. Депутата ВР АРК Лева Миримського було згадано стосовно його планів як кандидата-самовисуванця в народні депутати України та їхньої реалізації, депутата ВР АРК Леоніда Пілунського як спікера на захист селища Красний Мак. Серед ПР на всеукраїнському рівні було згадано президента України Віктора Януковича стосовно не вирішення газового питання з Російською Федерацією, міністра соціальної політики Сергія Тигіпка стосовно підвищення військових пенсій, міністра освіти Дмитра Табачника стосовно реформи системи освіти. На кримському рівні було згадано мера Сімферополя Віктора Агеєва щодо недотримання його соціальних зобов’язань як мера міста та кандидата в народні депутати Віталіну Дзоз щодо її незадоволення критикою та «незручними» запитаннями.
На ДТРК «Крим» й досі можна побачити приховану рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті та активну джинсу. Застосовувалися також технології підбори «очевидців» подій, анонімних авторитетів та технологія ствердження. Опонентів даної політичної сили зображувалися в саркастичному та негативному світлі. Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голови РМ АРК Анатолія Могільова та його заступників, Голови ВР АРК Володимира Константінова та його заступників, мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників, а також кандидатів у народні депутати Віталіни Дзоз, Олександра Баталіна, Олени Нетецької, Юлії Льовочкіної й також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР.
На ТРК «Чорноморська» також було застосовано маніпулятивні прийоми. Однак, на даному каналі окрім Партії Регіонів зображено також й інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану Опозицію та її представників, а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагаються створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників, а ПР, навпаки зобразити в негативному та нейтрально-негативному контексті, зображуючи діяльність висуванців та прихильників партії, особливо на місцевому рівні як таких, що свої передвиборчі обіцянки тільки декларують, а насправді нічого не роблять, зокрема через використання маніпулятивних прийомів відволікання уваги та залучення «очевидців» події, принципу контрасту. Цього тижня також було використано технологію психологічного шоку через сильну зливу у Сімферополі та Сімферопольському районі. Таким чином, ТРК «Чорноморська» створює позитивну думку стосовно ОО, зображуючи її членів та прихильників, як таких, що страждають за правду й волю України та кандидата-самовисуванця Лева Миримського, як такого, що використовуючи свою силу, владу й авторитет допомагає простим людям.
Моніторинговий звіт (телебачення) за 27.08 – 01.09
Упродовж 27 серпня-1 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Згадувалися також партія «Україна-Вперед!» та партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Лева Миримського, Анатолія Петрова та Сергія Веселовського. Решту політичних сил згадано не було.
На ДТРК «Крим» найбільше ефірного часу було виділено Партії регіонів. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Кандидатів-самовисуванців у народні депутати Лева Миримського та Сергія Веселовського було зображено переважно у негативному контексті. Іншого кандидата-самовисуванця Анатолія Петрова було зображено у нейтральному контексті. Партію «Україна-Вперед!» було представлено у нейтральному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, так й Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Перших згадували переважно у негативному та негативно-нейтральному контексті, представників Об’єднаної Опозиції також було згадано переважно у негативно-нейтральному контексті, Лева Миримського та його дії було висвітлено переважно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади: прем’єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем’єрові, міністрі соціальної політики України Сергію Тігіпко; першому заступникові Президента України Ірині Акимовій. Окремо згадувався також Президент України Віктор Янукович. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику голови Ради міністрів АР Крим Георгію Псарьову, Голові Верховної Ради АР Крим Володимиру Константинову, міністру охорони здоров’я Криму Олександру Каневському, міністру курортів та туризму АР Крим Олександру Лієву, міністру культури АР Крим Альоні Плакиді. Згадувалися також Голова Постійної комісії з нормотворчої діяльності Голова Постійної комісії з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін, Голова Постійної комісії з санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Теміргалієв та інші представники ПР.
Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР від Криму, а саме кандидата у виборчому окрузі № 1 Віталіну Дзоз, кандидата у виборчому окрузі № 2 Олександра Баталіна, кандидата у виборчому окрузі № 3 Олену Нетецьку та кандидата у виборчому окрузі «№ 6 Юлію Льовочкіну. Серед представників партії «Україна-Вперед!» було згадано лідера партії Наталію Королевську. Серед представників партії «УДАР» було згадано Сергія Куніцина. Серед представників кандидатів-самовисуванців було згадано Лева Миримського та Анатолія Петрова.
На ТРК «Чорноморська» найбільший пріоритет було надано представникам від Об’єднаної Опозиції. Зокрема було представлено: лідера ОО, народного депутата України Арсенія Яценюка, керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова, народного депутата України від блоку Юлії Тимошенко та адвоката та адвоката колишнього екс-прем’єра Сергія Власенка, також згадувалася донька Тимошенко Євгенія, як один з захисників. Також було згадано депутата ВР АРК Леоніда Пілунського. Серед інших політичних сил було представлено депутата ВС АРК Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Серед представників Партії Регіонів було згадано: Президента України Віктора Януковича, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, міністра освіти України Дмитра Табачника, начальника управління енергокомплексу та енергоефектинвості Сергія Бедрика, міського голову Сімферополя Віктора Агеєва, міського голову та секретаря Малого Маяка Леоніда Малика та Світлану Сячину, голову сільської ради села Ключі Олега Коренєва. Серед кандидатів у народні депутати від Партії Регіонів згадали Віталіну Дзоз.
Провідними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, партія «Україна-Вперед!», Лев Миримський та Анатолій Петров, як кандидати-самовисуванці. На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Також увагу було приділено вирішенню комунальних проблем, присвоєння Олександрові Баталіну звання «Герой України», налагодженню відео-зв’язку з Кіровським районом Криму, зустріччю з кандидатами в народні депутати та представниками влади, проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя» тощо. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидата-самовисуванця. На даному каналі намагалися зобразити ОО у негативному контексті, через те, що основні лідери ОО досі перебувають за гратами та не можуть впливати на виборчий процес. Цього тижня найчастіше лунали теми про оскарження вироку Юлії Тимошенко, невиконання Партією Регіонів своїх соціальних зобов’зань та неготовність Партії Регіонів до критики. Стосовно Партії Регіонів лунали також нейтральні теми: заява Сергія Тигіпка щодо збільшення військових пенсій та готовність до першого вересня. Щодо Лева Миримського, як кандидата-самовисуванця, то ТРК «Чорноморська» продовжує присвячувати йому теми, де він виступає як борець за права людини та громадянина, тому він був зображений виключно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів, зокрема прем’єр-міністр України Микола Азаров з приводу зміни енергетичної політики України та реформування шкільної програми, міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко стосовно дотримання цін на хліб на прийнятному рівні, голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могільов з вирішення соціальних питань Криму у сфері освіти, а також відкритті розважального заходу Crimea Music Fest, голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов з приводу відвідання Севастополя та проведення круглого столу з питань місцевого самоврядування, а також проведення особистого прийому громадян, міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський щодо покращення медичної сфери на півострові, міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв стосовно плюсів та мінусів цьогорічного курортного сезону та мер Сімферополя Віктор Агєєв з вирішення соціально-гуманітарних проблем мешканців кримської столиці та проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя». Серед кандидатів у народні депутати України виступали Віталіна Дзоз з приводу власних досягнень, реалізації освітніх заходів у Криму, а також допомозі Республіканській психічній лікарні, Олександр Баталін відносно допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, Олена Нетецька з приводу допомоги мешканцям Джанкоя та Джанкойського району та Юлія Льовочкіна стосовно налагодження якості зв’язку та медичного обслуговування у Кіровському районі.
На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО та Леву Миримському як кандидату-самовисуванцю. Серед виступаючих можна виділити народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергія Власенка стосовно захисту Юлії Тимошенко, лідера ОО Арсенія Яценюка та керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова стосовно ситуації з неможливістю Юлії Тимошенко та Юрія Луценко приймати участь у парламентських виборах 28 жовтня. Депутата ВР АРК Лева Миримського було згадано стосовно його планів як кандидата-самовисуванця в народні депутати України та їхньої реалізації, депутата ВР АРК Леоніда Пілунського як спікера на захист селища Красний Мак. Серед ПР на всеукраїнському рівні було згадано президента України Віктора Януковича стосовно не вирішення газового питання з Російською Федерацією, міністра соціальної політики Сергія Тигіпка стосовно підвищення військових пенсій, міністра освіти Дмитра Табачника стосовно реформи системи освіти. На кримському рівні було згадано мера Сімферополя Віктора Агеєва щодо недотримання його соціальних зобов’язань як мера міста та кандидата в народні депутати Віталіну Дзоз щодо її незадоволення критикою та «незручними» запитаннями.
На ДТРК «Крим» й досі можна побачити приховану рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті та активну джинсу. Застосовувалися також технології підбори «очевидців» подій, анонімних авторитетів та технологія ствердження. Опонентів даної політичної сили зображувалися в саркастичному та негативному світлі. Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голови РМ АРК Анатолія Могільова та його заступників, Голови ВР АРК Володимира Константінова та його заступників, мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників, а також кандидатів у народні депутати Віталіни Дзоз, Олександра Баталіна, Олени Нетецької, Юлії Льовочкіної й також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР.
На ТРК «Чорноморська» також було застосовано маніпулятивні прийоми. Однак, на даному каналі окрім Партії Регіонів зображено також й інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану Опозицію та її представників, а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагаються створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників, а ПР, навпаки зобразити в негативному та нейтрально-негативному контексті, зображуючи діяльність висуванців та прихильників партії, особливо на місцевому рівні як таких, що свої передвиборчі обіцянки тільки декларують, а насправді нічого не роблять, зокрема через використання маніпулятивних прийомів відволікання уваги та залучення «очевидців» події, принципу контрасту. Цього тижня також було використано технологію психологічного шоку через сильну зливу у Сімферополі та Сімферопольському районі. Таким чином, ТРК «Чорноморська» створює позитивну думку стосовно ОО, зображуючи її членів та прихильників, як таких, що страждають за правду й волю України та кандидата-самовисуванця Лева Миримського, як такого, що використовуючи свою силу, владу й авторитет допомагає простим людям.
Моніторинговий звіт (телебачення) за 27.08 – 01.09
Упродовж 27 серпня-1 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Згадувалися також партія «Україна-Вперед!» та партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Лева Миримського, Анатолія Петрова та Сергія Веселовського. Решту політичних сил згадано не було.
На ДТРК «Крим» найбільше ефірного часу було виділено Партії регіонів. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Кандидатів-самовисуванців у народні депутати Лева Миримського та Сергія Веселовського було зображено переважно у негативному контексті. Іншого кандидата-самовисуванця Анатолія Петрова було зображено у нейтральному контексті. Партію «Україна-Вперед!» було представлено у нейтральному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, так й Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Перших згадували переважно у негативному та негативно-нейтральному контексті, представників Об’єднаної Опозиції також було згадано переважно у негативно-нейтральному контексті, Лева Миримського та його дії було висвітлено переважно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади: прем’єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем’єрові, міністрі соціальної політики України Сергію Тігіпко; першому заступникові Президента України Ірині Акимовій. Окремо згадувався також Президент України Віктор Янукович. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику голови Ради міністрів АР Крим Георгію Псарьову, Голові Верховної Ради АР Крим Володимиру Константинову, міністру охорони здоров’я Криму Олександру Каневському, міністру курортів та туризму АР Крим Олександру Лієву, міністру культури АР Крим Альоні Плакиді. Згадувалися також Голова Постійної комісії з нормотворчої діяльності Голова Постійної комісії з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін, Голова Постійної комісії з санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Теміргалієв та інші представники ПР.
Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР від Криму, а саме кандидата у виборчому окрузі № 1 Віталіну Дзоз, кандидата у виборчому окрузі № 2 Олександра Баталіна, кандидата у виборчому окрузі № 3 Олену Нетецьку та кандидата у виборчому окрузі «№ 6 Юлію Льовочкіну. Серед представників партії «Україна-Вперед!» було згадано лідера партії Наталію Королевську. Серед представників партії «УДАР» було згадано Сергія Куніцина. Серед представників кандидатів-самовисуванців було згадано Лева Миримського та Анатолія Петрова.
На ТРК «Чорноморська» найбільший пріоритет було надано представникам від Об’єднаної Опозиції. Зокрема було представлено: лідера ОО, народного депутата України Арсенія Яценюка, керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова, народного депутата України від блоку Юлії Тимошенко та адвоката та адвоката колишнього екс-прем’єра Сергія Власенка, також згадувалася донька Тимошенко Євгенія, як один з захисників. Також було згадано депутата ВР АРК Леоніда Пілунського. Серед інших політичних сил було представлено депутата ВС АРК Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Серед представників Партії Регіонів було згадано: Президента України Віктора Януковича, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, міністра освіти України Дмитра Табачника, начальника управління енергокомплексу та енергоефектинвості Сергія Бедрика, міського голову Сімферополя Віктора Агеєва, міського голову та секретаря Малого Маяка Леоніда Малика та Світлану Сячину, голову сільської ради села Ключі Олега Коренєва. Серед кандидатів у народні депутати від Партії Регіонів згадали Віталіну Дзоз.
Провідними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, партія «Україна-Вперед!», Лев Миримський та Анатолій Петров, як кандидати-самовисуванці. На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Також увагу було приділено вирішенню комунальних проблем, присвоєння Олександрові Баталіну звання «Герой України», налагодженню відео-зв’язку з Кіровським районом Криму, зустріччю з кандидатами в народні депутати та представниками влади, проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя» тощо. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидата-самовисуванця. На даному каналі намагалися зобразити ОО у негативному контексті, через те, що основні лідери ОО досі перебувають за гратами та не можуть впливати на виборчий процес. Цього тижня найчастіше лунали теми про оскарження вироку Юлії Тимошенко, невиконання Партією Регіонів своїх соціальних зобов’зань та неготовність Партії Регіонів до критики. Стосовно Партії Регіонів лунали також нейтральні теми: заява Сергія Тигіпка щодо збільшення військових пенсій та готовність до першого вересня. Щодо Лева Миримського, як кандидата-самовисуванця, то ТРК «Чорноморська» продовжує присвячувати йому теми, де він виступає як борець за права людини та громадянина, тому він був зображений виключно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів, зокрема прем’єр-міністр України Микола Азаров з приводу зміни енергетичної політики України та реформування шкільної програми, міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко стосовно дотримання цін на хліб на прийнятному рівні, голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могільов з вирішення соціальних питань Криму у сфері освіти, а також відкритті розважального заходу Crimea Music Fest, голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов з приводу відвідання Севастополя та проведення круглого столу з питань місцевого самоврядування, а також проведення особистого прийому громадян, міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський щодо покращення медичної сфери на півострові, міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв стосовно плюсів та мінусів цьогорічного курортного сезону та мер Сімферополя Віктор Агєєв з вирішення соціально-гуманітарних проблем мешканців кримської столиці та проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя». Серед кандидатів у народні депутати України виступали Віталіна Дзоз з приводу власних досягнень, реалізації освітніх заходів у Криму, а також допомозі Республіканській психічній лікарні, Олександр Баталін відносно допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, Олена Нетецька з приводу допомоги мешканцям Джанкоя та Джанкойського району та Юлія Льовочкіна стосовно налагодження якості зв’язку та медичного обслуговування у Кіровському районі.
На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО та Леву Миримському як кандидату-самовисуванцю. Серед виступаючих можна виділити народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергія Власенка стосовно захисту Юлії Тимошенко, лідера ОО Арсенія Яценюка та керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова стосовно ситуації з неможливістю Юлії Тимошенко та Юрія Луценко приймати участь у парламентських виборах 28 жовтня. Депутата ВР АРК Лева Миримського було згадано стосовно його планів як кандидата-самовисуванця в народні депутати України та їхньої реалізації, депутата ВР АРК Леоніда Пілунського як спікера на захист селища Красний Мак. Серед ПР на всеукраїнському рівні було згадано президента України Віктора Януковича стосовно не вирішення газового питання з Російською Федерацією, міністра соціальної політики Сергія Тигіпка стосовно підвищення військових пенсій, міністра освіти Дмитра Табачника стосовно реформи системи освіти. На кримському рівні було згадано мера Сімферополя Віктора Агеєва щодо недотримання його соціальних зобов’язань як мера міста та кандидата в народні депутати Віталіну Дзоз щодо її незадоволення критикою та «незручними» запитаннями.
На ДТРК «Крим» й досі можна побачити приховану рекламу політичної партії Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті та активну джинсу. Застосовувалися також технології підбори «очевидців» подій, анонімних авторитетів та технологія ствердження. Опонентів даної політичної сили зображувалися в саркастичному та негативному світлі. Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голови РМ АРК Анатолія Могільова та його заступників, Голови ВР АРК Володимира Константінова та його заступників, мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників, а також кандидатів у народні депутати Віталіни Дзоз, Олександра Баталіна, Олени Нетецької, Юлії Льовочкіної й також інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР.
На ТРК «Чорноморська» також було застосовано маніпулятивні прийоми. Однак, на даному каналі окрім Партії Регіонів зображено також й інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану Опозицію та її представників, а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагаються створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників, а ПР, навпаки зобразити в негативному та нейтрально-негативному контексті, зображуючи діяльність висуванців та прихильників партії, особливо на місцевому рівні як таких, що свої передвиборчі обіцянки тільки декларують, а насправді нічого не роблять, зокрема через використання маніпулятивних прийомів відволікання уваги та залучення «очевидців» події, принципу контрасту. Цього тижня також було використано технологію психологічного шоку через сильну зливу у Сімферополі та Сімферопольському районі. Таким чином, ТРК «Чорноморська» створює позитивну думку стосовно ОО, зображуючи її членів та прихильників, як таких, що страждають за правду й волю України та кандидата-самовисуванця Лева Миримського, як такого, що використовуючи свою силу, владу й авторитет допомагає простим людям.
Моніторинговий звіт (телебачення) за 27.08 – 01.09
Упродовж 27 серпня-1 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Згадувалися також партія «Україна-Вперед!» та партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Лева Миримського, Анатолія Петрова та Сергія Веселовського. Решту політичних сил згадано не було.
На ДТРК «Крим» найбільше ефірного часу було виділено Партії регіонів. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Кандидатів-самовисуванців у народні депутати Лева Миримського та Сергія Веселовського було зображено переважно у негативному контексті. Іншого кандидата-самовисуванця Анатолія Петрова було зображено у нейтральному контексті. Партію «Україна-Вперед!» було представлено у нейтральному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, так й Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Перших згадували переважно у негативному та негативно-нейтральному контексті, представників Об’єднаної Опозиції також було згадано переважно у негативно-нейтральному контексті, Лева Миримського та його дії було висвітлено переважно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади: прем’єр-міністру Миколі Азарову, віце-прем’єрові, міністрі соціальної політики України Сергію Тігіпко; першому заступникові Президента України Ірині Акимовій. Окремо згадувався також Президент України Віктор Янукович. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику голови Ради міністрів АР Крим Георгію Псарьову, Голові Верховної Ради АР Крим Володимиру Константинову, міністру охорони здоров’я Криму Олександру Каневському, міністру курортів та туризму АР Крим Олександру Лієву, міністру культури АР Крим Альоні Плакиді. Згадувалися також Голова Постійної комісії з нормотворчої діяльності Голова Постійної комісії з бюджетної, економічної та інвестиційної політики Віталій Нахлупін, Голова Постійної комісії з санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва Рустам Теміргалієв та інші представники ПР.
Також було згадано кандидатів в народні депутати України від ПР від Криму, а саме кандидата у виборчому окрузі № 1 Віталіну Дзоз, кандидата у виборчому окрузі № 2 Олександра Баталіна, кандидата у виборчому окрузі № 3 Олену Нетецьку та кандидата у виборчому окрузі «№ 6 Юлію Льовочкіну. Серед представників партії «Україна-Вперед!» було згадано лідера партії Наталію Королевську. Серед представників партії «УДАР» було згадано Сергія Куніцина. Серед представників кандидатів-самовисуванців було згадано Лева Миримського та Анатолія Петрова.
На ТРК «Чорноморська» найбільший пріоритет було надано представникам від Об’єднаної Опозиції. Зокрема було представлено: лідера ОО, народного депутата України Арсенія Яценюка, керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова, народного депутата України від блоку Юлії Тимошенко та адвоката та адвоката колишнього екс-прем’єра Сергія Власенка, також згадувалася донька Тимошенко Євгенія, як один з захисників. Також було згадано депутата ВР АРК Леоніда Пілунського. Серед інших політичних сил було представлено депутата ВС АРК Лева Миримського як кандидата-самовисуванця. Серед представників Партії Регіонів було згадано: Президента України Віктора Януковича, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка, міністра освіти України Дмитра Табачника, начальника управління енергокомплексу та енергоефектинвості Сергія Бедрика, міського голову Сімферополя Віктора Агеєва, міського голову та секретаря Малого Маяка Леоніда Малика та Світлану Сячину, голову сільської ради села Ключі Олега Коренєва. Серед кандидатів у народні депутати від Партії Регіонів згадали Віталіну Дзоз.
Провідними темами були соціально-гуманітарні теми, головну роль у яких грали Партія Регіонів, партія «Україна-Вперед!», Лев Миримський та Анатолій Петров, як кандидати-самовисуванці. На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Також увагу було приділено вирішенню комунальних проблем, присвоєння Олександрові Баталіну звання «Герой України», налагодженню відео-зв’язку з Кіровським районом Криму, зустріччю з кандидатами в народні депутати та представниками влади, проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя» тощо. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидата-самовисуванця. На даному каналі намагалися зобразити ОО у негативному контексті, через те, що основні лідери ОО досі перебувають за гратами та не можуть впливати на виборчий процес. Цього тижня найчастіше лунали теми про оскарження вироку Юлії Тимошенко, невиконання Партією Регіонів своїх соціальних зобов’зань та неготовність Партії Регіонів до критики. Стосовно Партії Регіонів лунали також нейтральні теми: заява Сергія Тигіпка щодо збільшення військових пенсій та готовність до першого вересня. Щодо Лева Миримського, як кандидата-самовисуванця, то ТРК «Чорноморська» продовжує присвячувати йому теми, де він виступає як борець за права людини та громадянина, тому він був зображений виключно у позитивному контексті.
На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів, зокрема прем’єр-міністр України Микола Азаров з приводу зміни енергетичної політики України та реформування шкільної програми, міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко стосовно дотримання цін на хліб на прийнятному рівні, голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могільов з вирішення соціальних питань Криму у сфері освіти, а також відкритті розважального заходу Crimea Music Fest, голова Верховної Ради АРК Володимир Константінов з приводу відвідання Севастополя та проведення круглого столу з питань місцевого самоврядування, а також проведення особистого прийому громадян, міністр охорони здоров’я Криму Олександр Каневський щодо покращення медичної сфери на півострові, міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв стосовно плюсів та мінусів цьогорічного курортного сезону та мер Сімферополя Віктор Агєєв з вирішення соціально-гуманітарних проблем мешканців кримської столиці та проведенні конкурсу «Найкращий підприємець Сімферополя». Серед кандидатів у народні депутати України виступали Віталіна Дзоз з приводу власних досягнень, реалізації освітніх заходів у Криму, а також допомозі Республіканській психічній лікарні, Олександр Баталін відносно допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, Олена Нетецька з приводу допомоги мешканцям Джанкоя та Джанкойського району та Юлія Льовочкіна стосовно налагодження якості зв’язку та медичного обслуговування у Кіровському районі.
На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО та Леву Миримському як кандидату-самовисуванцю. Серед виступаючих можна виділити народного депутата від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергія Власенка стосовно захисту Юлії Тимошенко, лідера ОО Арсенія Яценюка та керівника виборчого штабу ОО Олександра Турчинова стосовно ситуації з неможливістю Юлії Тимошенко та Юрія Луценко приймати участь у парламентських виборах 28 жо