укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальноукраїнських телеканалів 27 серпня -2 вересня 2012 року


З 27.08.2012 по 02.09.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Звіт за результатами моніторингу загальноукраїнських телеканалів

27 серпня -2 вересня 2012 року

 

Експерти аналізували інформаційні програми на 9 загальноукраїнських каналах:  1+1, TVi,  Новий канал,  Інтер, Перший Національний, ТРК "Україна", ICTV, СТБ, 5 канал. Відстежували висвітлення діяльності 6 політичних партій з найвищим рейтингом за останніми соцопитуваннями: Партія регіонів, Об’єднана опозиція "Батьківщина", "Удар", "Свобода", КПУ, "Україна – Вперед!". Мета дослідження: з’ясувати, чи надають телеканали повну, якісну, неупереджену  та збалансовану інформацію про політичні сили для прийняття громадянами усвідомленого рішення під час парламентських виборів 2012 року. А також чи мають політичні сили рівний доступ для представлення своєї позиції на телеканалах.

Тональність (емоційна забарвленість) інформації відображає, яке враження справляють телевізійні повідомлення на глядача. Тональність інформації визначається за допомогою сукупної оцінки  змісту інформації та форми подачі, тобто непрямої оцінки політичної сили (послідовності сюжетів, стилістики, інтонації повідомлень).

 

ГОЛОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

 

ТЕМИ

Головними політичними темами тижня 27 серпня - 2 вересня стали:

  • Початок навчального року 1 вересня, готовність шкіл, цьогорічні нововведення у системі освіти. Тема активно обговорювалася у телевізійних ЗМІ, в тому числі у політичній площині.
  • Рішення Вищого спеціалізованого  суду по справі Юлії Тимошенко - залишив у силі вирок попередньої інстанції, сім років позбавлення волі;
  • Слухання справи "Юлія Тимошенко проти держави Україна"  у Європейському суді;
  • Етапування екс-міністра Юрія Луценка у колонію на Чернігівщину;
  • Акція представника партії  "Удар" Сергія Капліна. Він пройшов пішки з Полтави до Києва, приніс президенту Януковичу продуктовий набір як натяк  на те, що однопартійці гаранта підкуповують виборців;
  • Аварія на Черкащині, в яку потрапив народний депутат, "регіонал" Антон Яценко. У іншій машині загинув чоловік, троє скалічилися. Пізніше офіційні джерела спростували, що за кермом був Яценко.     

 

АКТИВНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ

 Жоден із каналів не подає інформацію про всі політичні партії збалансовано. Найбільше повідомлень про  дві сили - Партію регіонів та Об’єднану опозицію "Батьківщина". Партія влади лідирує – загалом повідомлень про неї  у півтора разу більше, ніж про опозицію. Але позитивних повідомлень  про Партію регіонів у 62 рази більше. Однак  і негативних – майже удвічі більше, ніж щодо Об’єднаної опозиції.

Цього тижня більша частина повідомлень, в яких фігурувала Об’єднана опозиція, стосувалася судових рішень . Така інформація, про засуджених лідерів опозиції,  в будь-якому контексті не може сприйматися позитивно. Тому переважна більшість інформації – нейтральна або негативна.  

Про решту партій  -  "Удар", "Свобода", КПУ, "Україна – Вперед!" - телеканали інформували значно менше, ці політ сили входять у другу групу за активністю представлення. Інформація про них обчислюється сотнями секунд, тоді як  про Партію регіонів та Об’єднану опозицію – тисячами секунд, тобто в десятки разів більше. І цього тижня розрив між цими двома групами зростав.

 

ПРІОРИТЕТНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ

Жодна інформаційна програма не представляє позицію партій збалансовано. Однак  можна говорити про більшу та меншу заангажованість каналів.

 

Перший національний відверто симпатизує владі. Лише позитивної інформації про Партію регіонів утричі більше, ніж про інших учасників виборчої кампанії на каналі загалом.

Канал TVi  та 5 канал  - багато критикують Партію регіонів – як її представників, так у політику влади в цілому.  Кількість негативних повідомлень на каналі TVi про Партію регіонів  - це половина усього негативу про партію на телебаченні цього тижня. Однак ці два канали подають критичну інформацію і про інші політичні сили. Тобто не йдеться про критику однієї політсилу на противагу іншій.  

Новий канал та СТБ - порівняно збалансовано за змістом подають політичні новини – висвітлюють діяльність  і Партії регіонів, і Об’єднаної опозиції. Критикує обидві партії.

Але на Новому каналі мають місце сюжети із ознаками замовних, у тому числі з позитивною оцінкою діяльності влади. Тому кількісно – позитиву про Партію регіонів значно більше, ніж про інші політсили.

ТСН – подає політичні події порівняно незаангажовано, у новинах не відчувається прихильності до одної партії. Але так само, як на Новому каналі, подають сюжети з ознаками замовних, зокрема про діяльність влади.  

ICTV – прихильний до влади. Перше слово у програмах завжди за представниками цієї політичної сили. У кожному випуску є сюжети про позитивну робота уряду.

ТРК «Україна» та Інтер у цілому прихильні до влади. Але не приховують інформації, подають багато критичних сюжетів.

 

СПІКЕРИ

Найчастіше з-поміж представників Партії регіонів на екрані з’являється прем’єр-міністр Микола Азаров, президент Віктор Янукович та віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Цього тижня у зв’язку з початком навчального року багато висловлювався міністр освіти Дмитро Табачник.  

Від Об’єднаної опозицій висловлюються  Сергій Власенко, Ірина Луценко. На деяких каналах – Арсеній Яценюк та Андрій Пишний.

 Від комуністів подавали думки Петра Симоненка та  Спиридона Кілінкарова.  

Обличчям партії "Україна-Вперед" – найчастіше є її лідер Наталія Королевська та Андрій Шевченко.

Прямої мови представників " Удару" та "Свобода" зазвичай мало. Цього тижня з’являлися поодинокі короткі коментарі "свободівця" Ігоря Мірошниченка, від "Удару" -  Віталія Кличка  та Віталія Ковальчука.

 

ЧАСТКА ВИБОРЧОГО КОНТЕНТУ ВІД ЗАГАЛЬНОГО КОНТЕНТУ НОВИН У ТЕЛЕНОВИНАХ

Новий канал                                    21%

1+1                                                       9%

Канал TVi                                           55%

ТРК «Україна»                                 23%

Інтер                                                   16%

Перший національний                   26%

СТБ                                                       14%

5 канал                                               32%

Канал ICTV                                        20%

 

ТЕНДЕНЦІЇ ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТЕЛЕПРОГРАМАМИ

Новий канал, програма Репортер. Випуск триває 15-20 хв. Політична інформація займає п’яту частину усіх повідомлень.  Найбільше інформації, позитивних повідомлень та прямої мови – у представників Партії Регіонів. Про Об’єднану опозиції подано теж багато інформації  - але без жодної секунди позитиву. Значно менше говорили  про "Удар" та КПУ. Не було повідомлень про "Свободу" та партію "Україна-Вперед".

 Канал відверто не плекає ні симпатії, ні антипатії до політичних сил. Представляє позиції різних сторін.  Є сюжети, у яких читається критика  влади: "Вчителі у повній бойовій готовності, звітує міністр освіти. Щоправда шкіл, де туалети на вулиці чи не в кожній області два-три десятки. Та й до підручників у педагогів купа нарікань"(Репортер, 28.08.12). В іншому сюжеті  -  критика Об’єднаної опозиції "Батьківщина": екс-президент Віктор Ющенко сказав, що мовний закон прийняли зусиллями не тільки провладної більшості, а й опозиції. (Репортер, 27.08.12).

Однак майже щодня на Новому каналі є повідомлення, в яких діяльність влади представлена позитивно:

"Хочете отримувати від 4 до 7 тисяч зарплати, вчіться на слюсаря, токаря, - завив прем’єр-міністр Микола Азаров. Він відкрив під Києвом завод металоконструкцій" (Репортер, 27.08.12). Азаров вручив миколаївцям ключі від квартир (Репортер, 28.08.12), президент Віктор Янукович заявив, що пошук зовнішніх ринків для просування вітчизняної продукції – це пріоритет для держави. (Репортер, 29.08.12). Микола Азаров повідомив про  виплати вкладів Ощадбанку (Репортер, 29.08.12), Азаров розповів про потребу створити у школах всі умови для розвитку фізичної культури школярів. (Репортер, 31.08.12).

Ці сюжети мають ознаки замовних – короткі, позитивні, відмінні за стилістикою від інших сюжетів каналу, з акцентом не на репортаж, а на зміст сказаного. Повідомлення з ознаками замовних були і про партію "Удар"  - коштами Фонду братів Кличків відкрили спортивний майданчик у Луганську (Репортер, 30.08.12), і про Компартію – комуніст Спиридон Кілінкаров вважає, що  нелегальні копанки вигідні олігархам (Репортер, 29.08.12).

 

1+1, програми ТСН та ТСН-тиждень. Випуск триває 45 хв. Політична інформація займає до 9% від загальної кількості повідомлень. Лідирують дві політичні сили - Партія регіонів  та Об’єднана опозиція. Партію регіонів канал критикував частіше, ніж опозицію. Однак про Об’єднану опозицію позитивної інформації мало, 16 секунд, тоді як чверть усіх повідомлень  про цю Партію регіонів – позитивні.  Серед інших політичних сил – канал жодного разу не згадав "Україну-Вперед".   

В цілому 1+1 критикує і владу, і опозицію:

  • На Запоріжжі люди відмовляються здавати на забій свиней із підозрою на захворювання африканською чумою, бо не вірять, що уряд виплатить їм компенсації (ТСН, 27.08.12). Сюжет про хабарі  при заселенні студентів у гуртожитки та коментар міністра освіти, такого бути не може (ТСН, 29.08.12)
  • Сюжет про загибель Руслана Багмута, який займався організацією масовок для різних мітингів, в тому числі  - наймав за гроші людей, які стояли під Печерським судом з вимогами випустити Юлію Тимошенко. Крім того – замовник ще й не хотів платити за ту роботу  (ТСН,30.08.12).

У  ТСН було кілька матеріалів  із ознаками замовних, в яких партія влади представлена позитивно. Такі повідомлення траплялися у дуже схожій формі на інших каналах: Азаров відкрив завод металоконструкцій Броварах під Києвом (ТСН, 27.08.12), Віктор Янукович про нові ринки збуту для вітчизняної продукції (ТСН, 29.08.12), Віктор Янукович на відкритті нової школи 1 вересня (ТСН, 1.09.12).  

Окремо варто сказати про сюжет із Волинського села, де люди перекрили дорогу через те, що заготівельники не віддають їм гроші за здане молоко. Після детальної та емоційної розповіді селян сказано, що вони зверталися до Волинського губернатора, але проблему  так досій  не вирішено.  (ТСН, 30.08.12). За місяць – це п’ятий негативний сюжет про голову Волинської облдержадміністрації  "регіонала" Бориса Клімчука, який на вибори йде по мажоритарній системі.    

У ТСН-тижні 2 вересня подали огляд програм політичних партій. Тому на каналі були представлені майже всі сили, крім "України-Вперед".

 

TVi, програми Сьогодні та Підсумки. Щоденний випуск триває 25 хв, підсумковий – 1 год. 55% повідомлень стосувалися політики. Найбільше інформації – про Об’єднану опозицію. Друге місце – Партія регіонів. Однак про "регіони" – негативу майже утричі більше.

Від інших каналів TVi відрізняється тим, що позитиву про владу – немає жодної секунди. 

Досі канал найактивніше серед партій критикував саме партію влади. Цього тижня подав чимало негативної інформації і про опозицію:

  • Політологи та журналісти запропонували опозиції провести опитування та залишити на округах з-поміж своїх кандидатів тих, кому люди довіряють найбільше. Опозиціонери наче і "за", але ніхто не відгукнувся (Сьогодні, 27.08.12).
  • Екс-президент Віктор Ющенко згадав, як Юлія Тимошенко  4 роки тому, просила призначити віце-прем’єром колишнього главу адміністрації президента Кучми  - Віктора Медведчука. (Сьогодні,30.08.12).

Але негативу про Партію регіонів однак було значно більше. Канал часто оприлюднює факти та відео, в яких "регіонали" виглядають смішно, недолуго. Ці факти обігруються:

  • Олександр Мороз вибачився за союз із "регіонами" та комуністами (Сьогодні, 27.08.12);
  • У Тернополі місцевого"регіонала", керівника фракції у обласній раді, виганяли копняками з козацького віче. Подано аматорське відео, де чоловік б’є "регіонала" ногою під зад. (Сьогодні, 27.08.12);
  • "Підгодувати президента" вирішив полтавець, кандидат від "Удару". Приніс під адміністрацію горілку, тушонку, гречку, натякаючи на підкуп виборців однопартійцями  Януковича (Сьогодні, 30.08.12);
  • Одеський губернатор подарував школі 1000 комп’ютерів. З’ясувалося, що то "гуманітарна" з Китаю. Технікою школярі користуватися не можуть, бо вона не адаптована до жодної програми, крім китайських (Сьогодні, 31.08.12).
  • Паломництво Януковича на гору Афон коштувало 600 тисяч гривень – це прожитковий мінімум 600 українців (Сьогодні, 31.08.12).

У тижневику "Підсумки з Вахтангом Кіпіані" 2 вересня традиційно найбільше негативної інформації про партію влади. Випуск триває 50 хв і складається з кількох частин, зокрема підрубрик  "Політична кухня"  та "Владометр". У цьому випуску говорили про справу Тимошенко в Європейському суді, цю тему коментувала у студії адвокат Валентина Теличенко. Гостем студії щодо початку навчального року була Леся Оробець, кандидат від Об’єднаної опозиції, хоча у телепрограмі її представили як члена комітету Верховної Ради з питань освіти й науки. Відтак подано багато критичної інформацію про Партію регіонів.

 

ТРК «Україна», програми Події та Події тижня. Щоденний інформаційний випуск триває близько 20 хв. Політична  інформація зайняла близько 23%. Найбільше йшлося про Партію регіонів, а найменше – про партію «Удар» та КПУ. Про Об’єднану опозицію не було жодної позитивної інформації, а нейтральної та негативної - приблизно однакова кількість. Сюжети про партію Наталії Королевської  «Україна-Вперед!» мають ознаки замовних.

Політичні новини, як правило, розпочинаються найрезонанснішими подіями: Вищий спецсуд України залишив у силі вирок Юлії Тимошенко у газовій справі (Події, 29.08.2012); партія «Свобода» оскаржила рішення ЦВК щодо створення окружкомів (Події, 30.08.2012); Юрія Луценка перевели до Чернігівської виправної колонії (Події, 31.08.2012).

Інформацію канал подає порівняно об’єктивно. У сюжетах багато прямої мови. Проте кількісно лідером залишається провладна партія: інформації про неї  втричі більше, ніж про Об’єднану опозицію. Переважна більшість сюжетів про діяльність уряду, прем’єр-міністра Миколу Азарова та президента Віктора Януковича. Рідше на екрані з’являються віце-прем’єр-міністр  Сергій Тігіпко та міністр освіти Дмитро Табачник. Також канал надає слово і представникам провладної партії у регіонах.

Матеріали про Партію регіонів, як правило, мають позитивний зміст, розлогі та націлені на підвищення статусу влади. Упродовж тижня вийшло кілька сюжетів, які опосередковано ілюструють позитивні наміри уряду. 27 серпня: в уряді обіцяють, що за рік-півтора рівень народжуваності в Україні перевищить показники смертності. Далі у сюжеті - мова про Одеську обласну лікарню, де завдяки  урядовим програмам відновлюється технічна база лікарні, а це призводить до зменшення рівня смертності.

 А 29 серпня:  уряд шукає нові джерела поповнення скарбниці. Наступний сюжет - про «Харківський турбоатом» та завод імені Малишева. Підприємство має суттєву підтримку держави, і справи з виплатою заробітних плат набагато покращилися, порівняно з минулим роком.  

Попри певну симпатію каналу до Партії регіонів, у програмах не приховують інформації і  критикують владу.

У підсумковій програмі «Події тижня» критикували міністерство освіти за нововведення у школах. Наводили паралель між столичними, приватними та сільськими школами, де туалети  на вулиці.

Про Об’єднану опозицію упродовж тижня не було жодної інформації у позитиві. Сюжети подаються, як правило, збалансовано, проте гостро та з іронією. Наприклад, матеріал про Юрія Луценка, якого перевозили з Лук’янівського СІЗО в Чернігівську колонію, поданий з різними точками зору –  і думка захисника, і генпрокурора. Проте   вже на початку присутній певний сарказм: «По этапу с комфортом. Тюремщики сами сняли на видео микроавтобус, в котором везли Луценка: диваны, телевизор, био-туалет. Такой автозак – единственный в стране. Тимошенко на нем тоже прокатили».

 

Інтер, програми «Подробиці» та «Подробиці тижня». Інформаційний випуск триває 30-35 хв, підсумковий випуск – 45-50 хв.  Частка виборчого контенту становила 16% від усього ефірного часу. У політичному блоці пріоритет надається найактуальнішим подіям, тому першими можуть бути сюжети як про Партію регіонів, так і про Об’єднану опозицію.

Найбільше інформації прозвучало про Партію регіонів та Об’єднану опозицію. Значно менше – в межах 78 та 75 секунд  - про КПУ та «Україну-Вперед!» (сюжети про ці політичні сили часто мають ознаки замовних). «Свободі» приділено лише 10 секунд ефірного часу. Аутсайдером уже другий тиждень поспіль залишається партія Віталія Кличка «Удар».  

Порівняно з ТРК «Україна», попри явну симпатію до провладної партії, Інтер значно скромніше подає політичну інформацію – стримано, без іронії та оцінок. Багато критичних матеріалів про діяльність місцевих органів влади. У таких повідомленнях, як правило, представляються усі сторони конфлікту.

Сюжети про Партію регіонів - про діяльність Миколи Азарова та Віктора Януковича – подаються переважно у позитивній тональності.  А у негативних сюжетах, де зачіпається провладна партія, намагаються уникати її прямої згадки, тому критика звучить переважно з вуст опонентів, політологів тощо. У  підсумковій програмі  «Подробиці тижня» 2.09.12 у сюжеті про рекламні ролики  політичних сил. Усі політичні сили, чиї ролики були представлені –  «України-Вперед!», КПУ та Об’єднаної опозиції  були озвучені автором матеріалу прямо, а про ролик Партії регіонів лише вказав: «... ну, вот мы как раз, кстати, подходим до другой силы..., ЭТО НАШ... вот, ну известный ролик «Руїну подолано». Далі йде пряма мова коментатора, який критикує діючу владу.

Упродовж тижня також багато негативної інформації прозвучало про Міністерство освіти України на чолі з "регіоналом" Дмитром Табачником: «Для некоторых школ в Украине здоровый образ жизни - не отмена оценок. Это туалет в помещении, а не на улице».

 

Перший національний, програма Підсумки дня. Тривалість випуску 10-20 хв. Політична інформація займає приблизно 26% усіх повідомлень.

Політичні новини, як правило, починаються повідомлень про уряд чи президента. Провладна партія залишається незмінним лідером ефірного часу у позитивній тональності. Негативу на партію влади немає. Другою  за кількістю інформації  - є Об’єднана опозиція та партія «Україна-Вперед!». Про останню сюжети мають ознаки замовних. Аутсайдерами залишаються «Удар» та «Свобода». Негатив звучав лише про Об’єднану опозицію.

Інформація про засідання, наради, поїздки урядовців подаються розлогими та з синхронами. Матеріал за матеріалом підкреслюється значимість влади, яка вирішує нагальні проблеми: відроджене суднобудування має стати однією із базових галузей держави; у Миколаєві Микола Азаров вручив ключі від нових квартир учасникам державної програми «Доступне житло»; на відкритті нового виробництва на Київщині, у Броварах, Микола Азаров наголосив, що Україна повністю відмовиться від імпортних металоконструкцій;  Микола Азаров має намір повернути у школи централізовані медогляди; доступне соціальне житло за фінськими зразками має з’явитися в Україні у 2013 році. Тема останнього сюжету звучала і на ТРК «Україна» 28 серпня.

 

ICTV, програма Факти, Факти тижня з Оксаною Сокловою. Новинний випуск триває до 30 хв, підсумковий – 45 хв. Загальна кількість інформації про Партію Регіонів щотижня майже однакова. Це удвічі більше, порівняно з Об’єднаною опозицією. Позитиву про Партію регіонів – у 19 разів більше.

Цього тижня  згадували партії "Удар" і КПУ. Хоча про першу - лише в контексті молодшого брата Кличка – Володимира.

Перше слово завжди за "регіоналами". У кожному випуску є позитивна робота уряду «Українські школи на 100% забезпечені підручниками, про це сьогодні заявив Дмитро Табачник» (Факти, 27.08.12); «економічна криза Україні не загрожує, запевняє прем’єр-міністр України Микола Азаров», «ціни на хліб не зростатимуть, запевнив Сергій Тігіпко» (Факти, 28.08.12); «Президент Віктор Янукович визначив пріоритети розвитку держави – це ефективність запровадження медичної реформи, здешевлення готового житла для населення, створення належних умов для розвитку реального сектору економіки, нові робочі місця і гідна оплата праці» (Факти, 30.08.12), «за цього навчального року влада зробила багато: Одещина отримала 850 новеньких комп’ютерів, кримські навчальні заклади – 47 нових автобусів, на Тернопільщині замінили 4 тисячі вікон та дверей, а всіх учнів забезпечили підручниками за новою навчальною програмою» (Факти, 31.08.12).

Кожен випуск вибудуваний у такий спосіб і з такими акцентами, що негативна інформація про Партію регіонів "затирається". Наприклад, про мітинг проти голови Волинської ОДА, "регіонала"  Бориса Клімчука: «Вони критикують міську владу за відсутність робочих місць, низьку зарплату, зневажливе ставлення до державної мови та занепад села»; у тому ж випуску - про міського голову Чернігова, "регіонала"  Олександра Соколова: «постраждалим від вибуху газу урвався терпець, незадоволені зібралися біля мері. Мер не дотримався слова, що людям видадуть квартири» (Факти, 29.08.12). Але ця інформація подана після чотирьох позитивних сюжетів про владу.

Підсумкових випуск  -  Факти тижня з Оксаною Сокловою  - відрізняється від щоденних випусків, він більш збалансований, без оціночних суджень.

 

5 канал, програма Час, Час-підсумки. Щоденний випуск новин триває до 10 хв, підсумковий – 30 хв. Частка виборчого контенту – 32%.

На цьому тижні політичний ефірний час поділили між собою  дві партії: Об’єднана опозиція та Партія регіонів. Інші партії  не були представлені.

Інформація подавалась переважно у нейтральній тональність про опозицію і у негативній – про провладну силу. Прямої мови представників Партії регіонів - у 2,5 рази менше, ніж опозиції.

У підсумкових новинах (Час-підсумки, 02.09.12) майже весь випуск присвячений журналістським розслідування - з негативним підтекстом щодо Партії Регіонів. Загибель Руслана Багмута – який за гроші збирав масовку для будь-якого мітингу. У сюжеті зазначалося, що ймовірно його смерть пов’язана із співпрацею з "регіоналом" Олегом Калашниковим. Підсилення такому твердженню дає пряма мова загиблого 2011 року:  «Меня Партия регионов замочит, понимаете?». У іншому сюжеті йшлося про зміни у навчальному процесі, який започаткував міністр освіти Дмитро Табачник. Канал подав пряму мову дитини, яка біля намальованого козла з головою Табачника сказала: «Вуха, роги, це мені нагадує барана». Ще один матеріал– про підкуп провладною партією священиків, учителів, медиків. Показали зйомки прихованою камерою, на якій губернатор Буковини Михайло Папієв агітує голосувати за керівника газової служби: «Я вам газ роблю, ви мене підтримуєте. Я вам порозказував про усе, але юридично ні за що не агітував».

 

СТБ, програма Вікна-новини. Новини тривають близько 25 хв. Переважна більшість новин - не політичні. Найбільше часу присвячено двом силам – Партії Регіонів та Об’єднаній опозиції. "Удар" згадували один раз -  Володимир  Кличко відкрив спортивний майданчик у Луганську. Про КПУ згадано дотично. Інші партії представлені не були.

Прихильності до якоїсь однієї партії не відчувається, негатив звучить і про опозиціонерів, так і про "регіоналів". Позитив  про Партію регіонів звучав у контексті роботи президента й уряду: «Конкурентоспроможна та якісна продукція на експорт допоможе зростанню економіки, переконаний Віктор Янукович» (Вікна-новини, 29.08.12).

Прямої мови провладної сили - у понад 4 рази більше за опозицію.

 

                27 СЕРПНЯ- 2 ВЕРЕСНЯ  2012 року

 

Новий канал:                                                                                                                    синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                 128         358        

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                           51           329

"Удар"                                                                                                                                  22           36

"Свобода"                                                                                                                          -              -

КПУ                                                                                                                                        -              55

"Україна-Вперед!"                                                                                                              -              -

 

1+1:                                                                                                                                       синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                 191         844        

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                           16           422

"Удар"                                                                                                                                  11           21

"Свобода"                                                                                                                            9             22

КПУ                                                                                                                                        15           31

"Україна-Вперед!"                                                                                                               -              -

 

Канал TVi:                                                                                                                          синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                 174         2011     

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                           694         1872

"Удар"                                                                                                                                  73           193

"Свобода"                                                                                                                             -              53

КПУ                                                                                                                                        -              76

"Україна-Вперед!"                                                                                                               -              8

 

ТРК «Україна»                                                                                                                  синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                 407         891

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                          71           339

"Удар"                                                                                                                                  -              24

"Свобода"                                                                                                                          32           40

КПУ                                                                                                                                        -              15

"Україна-Вперед!"                                                                                                            28           34

 

Інтер                                                                                                                                     синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                 346         947

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                             55           488

"Удар"                                                                                                                                  -              -

"Свобода"                                                                                                                           10           -

КПУ                                                                                                                                        34           44

"Україна-Вперед!"                                                                                                             19           56

 

Перший національний                                                                                                синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                 421         794

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                            -              131

"Удар"                                                                                                                                  -              -

"Свобода"                                                                                                                          -              -

КПУ                                                                                                                                        12           30

"Україна-Вперед!"                                                                                                              77           70

 

Канал ICTV                                                                                                                          синхр/несинхр

Партія регіонів                                                                                                                  399         1283

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                                             85           607

"Удар"                                                                                      &n