укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницького телебачення (27.08 - 02.09.2012)


З 27.08.2012 по 02.09.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Вінницька область

Загальні тенденції 

  Головні інформаційні приводи четвертого  тижня передвиборчої кампанії  повсякденна   робота влади, що подається як  щось дуже особливе й виняткове: привітання зі святом знань, об’їзд шкіл, подарунки у вигляді комп’ютерів, святкові концерти від кандидатів у нардепи. 

    Найбільше у телеефірі подано інформації про дві політ сили – Партію регіонів та Комуністичну партію України. Інші партії  цього тижня  телеканалами  згадувались лише як організатори святкових концертів. 

 Основні медіа - ефекти пов’язані з використанням політиками службового становища для створення позитивного іміджу партії; плекання каналами симпатій, створення позитивного чи негативного контексту за допомогою іронії, пропускання важливих подій.

Також до медіа – ефекту можна віднести і документальні фільми, зняті ще в 70-ті роки минулого століття , що демонструє телеканал «Вінниччина»   перед випуском новин, про  розвиток цукрової галузі  області, супроводжуючи внизу титрами про те, як за останні 20 років знищили цукровий Донбас. Нагадаємо, що канал підтримує КПУ. Телеканал «Вінтера» перед випуском новин показує пропагандистський сюжет про програму голови облради Сергія Татусяка – «Стратегія розвитку області».   

   У новинних блоках зустрічаються так звані рекомендовані сюжети – сучасний аналог темників, що працюють на позитивний імідж влади. Інформприводом стає ініціатива влади, уряду – а вже під неї підбирається решта інформації.

 

                                 Частка виборчого контенту від загального

 ТРК «Вінтера» - 40%

ТРК «Вінниччина» - 55%

 

            Тенденції висвітлення діяльності політичних партій телепрограмами:

ТРК «Вінтера» . Випуск триває 30 хвилин, підсумкова програма – 40 хвилин,яка дублює сюжети із першими особами області. Політична інформація третього тижня займала більше третини новин. У більшості випадків канал подає коментарі у вигляді прямої мови політиків – цей жанр використовується постійно і активно. У перших сюжетах новин здебільшого президент та прем’єр – міністр з ініціативами, або голова обласної держадміністрації з його реакцією на найрізноманітніші події .

 Наприклад, сюжет про те, як президент Янукович відвідав донецький металургійний комбінат, де відкривали новий сталеплавильний цех.

   Прем’єр – міністр Микола Азаров  бачить шляхи наближення  до української мрії – енергетичної небезпеки -  вже завтра.

 Заступник голови секретаріату президента проводить прес-конференцію на тему кредитування малого та середнього бізнесу.

         Цього тижня голова ОДА інспектував школи на окрузі, на якому балотується до ВР.

  Показував строгу  принциповість з приводу відродження цукрової галузі області – черговий піар.

     У глядача складається враження, що голова ОДА і влада в області загалом контролюють ситуацію, звертають увагу на важливі проблеми людей. Іноді це виглядає неприродно, штучно.

  Відтак більшість позитиву про партію – це інформація про діяльність, функціональні обов’язки  зазначених посадових осіб. 

 Інформація не збалансована. Про інші партії , окрім ПР та само висуванців канал показував у розрізі концертів, що їх організовували кандидати.     

ТРК «Вінниччина». Випуск новинної програми триває 20 хвилин. Канал досить заполітизований,  відстоює інтереси та позицію компартії. Основні партії,  які можна побачити це звичайно КПУ та рідше – Партія регіонів. Інші партії на цьому тижні згадувались лише під кутом зору святкових концертів, які організовували кандидати в депутати на честь дня знань.

   Партія влади вже стабільно подається у нейтральній та негативній тональності. Аби була відповідність комуністичним  лозунгам, які  озвучують на каналі кандидати в депутати до ВР.     У сюжетах завжди, з будь – якого соціального приводу є коментарі представників КПУ, в яких  прямо, чи опосередковано означені програмні тези партії. Наприклад: «Олігархи розібрали заводи. Позбавили людей робочих місць і гарантованих заробітних плат. Заводи і фабрики – назад у державну власність». Журналісти телеканалу все більше дозволяють собі оціночні судження. Іноді застосовується маніпуляція «останнє слово» - після нейтральної інформації подається на закінчення негативна, яка психологічно, як висновок ліпше запам’ятовується.  

Обом каналам дуже далеко до збалансованості.

                                                         Теми

  1. Енергетична безпека України
  2. Розвиток малого та середнього бізнесу

      3.   Виконання соціальних ініціатив президента

      4. Конференції освітян напередодні нового навчального року

      5. Початок роботи окружних виборчих дільниць

 

                                                  Основні спікери

1.Віктор Янукович

2. Микола Азаров

3. Ірина Акімова – заступник голови секретаріату президента

4. Микола Джига – голова  ОДА

5.  Сергій Татусяк  - голова  облради

6. Петро Симоненко

7. Валерій Бевз, нардеп від КПУ, кандидат у народні депутати

8. Володимир Гройсман – мер Вінниці