Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Минулого тижня місцева преса здебільшого розповідала про відкриття у Вінниці ще однієї кондитерської фабрики “Roshen” Петра Порошенка, тобто слідувала за інформаційним приводом, які створює кандидат в народні депутати міністр економіки. Усі проаналізовані видання обговорювали вирок екс-міністра внутрішніх Юрія Луценка і переведення його в Менську колонію Чернігівської області. А ще газети розмістили інтерв’ю з кандидатами в народні депутатами, котрі йдуть до ВР у команді Петра Порошенка.
На цьому тижні відносно дотримувався баланс присутності політичних партій, хоча це сталось через інформаційні приводи, що їх створювали самі партії. Більшість видань користуються оціночними судженнями. Загалом, виборча тематика минулого тижня займає менше місця в контенті новин, ніж у попередніх.
Теми тижня
Головні спікери
Частка виборчого контенту від загального об’єму новин:
«33 канал » - 30%
«Ria» - 11%
«Вінниччина» - 25%
«Реалії» - 20%
«33 канал » загалом симпатизує об’єднаній опозиції, само висуванцям, які йдуть до Верховної Ради в команді Петра Порошенка, час від часу критикує владу та партію влади. У номері, що вийшов у звітному тижні подовжувала тему мовного закону в матеріалі «Нардеп В.Колесниченко – відповідач у суді за позовом про закон про мову». Написаний у вкрай негативній тональності. Єдина газета, що звернула увагу на презентацію мажоритарників від ВО «Свобода». Матеріал вийшов під заголовком «У спецназу опозиції рука не здригнеться перед перешкодами». Також виборча тематика присвячена самовисуванцю, міністру економіки Петру Порошенку та його команді, яку він веде до ВР. Тему не провладного номера завершило Інтервю Сергія Кудлаєнка, лідера обласного осередку партії « Фронту змін».
“Ria” звернула увагу, що, напевне, від партій «Удару» і «Свободи» не буде представників в жодній дільничній комісії. Дуже однобокий погляд, що не розкриває ситуації повністю. Робила газета й аналіз зазначених декларацій кандидатів у депутати і матеріал і заголовок подані в негативній тональності: « Декларації доходів декотрих кандидатів схожі на брехню». Лейтмотив визначено в коментарях експертів, що вказують на суть проблеми. «Європейський політик, який у декларації вказує дані, які різко суперечать його реальним статкам, ризикує негайно поховати власну карєру. Ситуація, коли олігарх, абсолютно не соромлячись спонсорувати багатомільйонні акції та фінансувати діяльність благодійних фондів, декларує, що він отримує середню заробітну плату і не володіє жодним майном, можлива лише в Україні». Загалом же автор матеріалу бере на себе роль узагальнювача, що і ці вибори не принесуть користі для країни.
«Вінниччина» загалом підтримує партію влади висвітленням дій керівників держави та області.
На перші шпальти цього номера, хоч і винесено фотографії героїв замальовок з районів, проте в номері чітко прослідковується «джинсовість» матеріалу про губернатора Миколу Джигу.
Видання дещо уникає важливі новини та факти, що не вигідно висвітлюють представників влади. Декотрі новини подаються так, аби підняти значимість влади.
Проте свято знань було використано як піар. Наприклад, кандидат у народні депутати Оксана Єлманова (Калетник) (самовисуванець) опублікувала привітання школярам та студентам невиправдано великим об’ємом – 10 тисяч знаків.
Про партійне різноманіття у цьому номері не перймались.
«Реалії» також приділяли увагу в цьому номері відкриттю другої кондитерської фабрики, що належить сімї міністра економіки Петра Порошенка. Зокрема виділялось, що на фабриці працівники отримуватимуть у середньому шість тисяч гривень на місяць. Далі тему всього, що стосується Петра Порошенка продовжує інтервю з колишнім головою ОДА, анині кандидатом у народні депутати в команді міністра Олександра Домбровського. Інтервю достатньо обємне – 26 тисяч знаків.
Також видання аналізувало обнародувані результати останніх соцопитувань, що до ВР зможуть пройти всього чотири партії: ПР, Обєднана опозиція «Батьківщина», УДАР, КПУ.
Критику земельної реформи видання пердало устами та позицією комуністів – Петра Симоненка та (мажоритарника) Валерія Бевза.
Цього тижня видання слідувало за інформаційними приводами, не обтяжуючи себе передвиборчим аналізом подій.