укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградської преси (03.09.2012 - 09.09.2012)


З 03.09.2012 по 09.09.2012
Медiа: Преса
Регiон: Кіровоградська область

Звіт по Кіровоградській області за 3.09. – 9.09.2012 р.

1. Загальні тенденції

Упродовж 3 – 9 вересня основна увага ЗМІ регіону зосередилась на висвітленні початку нового навчального року в школах та інших навчальних закладах міста та області, приїзд з Києва радіологічної лабораторії та перевірка нею найбільш відвідуваних та вразливих з цього погляду місць (центральна площа, автовокзал, водозабір тощо). Також було продовжено відстеження виконання програми «Центральний регіон – 2015» в чергових районах області та поточні передвиборчі зустрічі кандидатів у народні депутати від провідних партій.

Преса

Коментар найбільших та найменших показників

Уже стало традицією, що Партія регіонів продовжує утримувати максимальні показники в усіх друкованих виданнях регіону. Особливою активністю у висвітленні її діяльності відзначається газета «Народне слово», яка окрім цієї політичної сили за тиждень не згадала про будь-яку іншу (шість згадок про представників провладної партії). Тижневик «Україна-центр» теж не менше уваги приділяла провладній силі. Ці видання найбільш активно висвітлювали візит Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, реалізація програми «Центральний регіон – 2015», продовження виконання програми «Стоп-радон» (куратор – провладний кандидат Олександр Шаталов) та ін., однак коли в попередніх номерах цих видань ніби випадково під час святкування Дня незалежності на першій (Україна-центр) та другій (Народне слово) сторінках розмістили фотографію, де поряд із губернатором на чолі святкової колони йдуть ВСІ кандидати в депутати від Партії регіонів від області (так звана команда Сергія Ларіна), то на цьому тижні «Народне слово» на першій, а «Україна-центр» на другій розмістили рекламний «біг-борд» із зображення все тієї ж «команди Ларіна – єдиної команди». Після обіцянки в попередньому номері тижневика «Україна-центр» розмістити й програми інших кандидатів, на жаль, цього не сталося. Щоправда, наявна досить інтригуючи стаття із назвою «Справжня опозиція – міф, реальність, анекдот», у якій достатньо критично аж до сарказму автор проаналізувала передвиборчі обіцянки опозиційних кандидатів, вдало і ніби «випадково» порівнює їх потуги з реальними діями «Єдиної команди».

Деякий негатив щодо провладної партії наявний знову ж таки у матеріалах «Кіровоградської правди», яка з певним скептицизмом окреслила «здобутки» сьогоднішньої влади в проекції сприйняття їх простим виборцем: поруч із здобутками у виконанні програми «Шкільний автобус» ніхто не згадав про призупинення навчання в семи навчальних закладах області та проблеми простих людей, які виникли внаслідок цього. Також у цьому номері наявна публікація про проблеми у житлово-комунальному господарстві міста у проекції опозиційного кандидата від об’єднаної опозиції Андрія Табалова, який розкритикував «незаконну «регіонівську» реформу ЖКГ».

 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальні показники позитивної тональності у всіх трьох виданнях належать Партії регіонів.

Мінімальні показники тональності зафіксовані на цьому тижні для об’єднаної опозиції «За Батьківщину».

 

Пріоритетність представлення

Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов (мажоритарник), Дмитро Табачник, від об’єднаної опозиції – Андрій Табалов.

 

Теми

  • початок нового навчального року;
  • візит Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника.
  • реалізація програми «Центральний регіон – 2015».
  • продовження виконання програми «Стоп-радон».

Спікери

Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Андрій Табалов.

 

Опис маніпуляцій та медіаефектів

У статті в «Україні-центр» «Справжня опозиція – міф, реальність, анекдот» досить вдало співставлено анонсовані дії кандидатів у народні депутати від опозиції з реальними справами сьогоднішньої влади, і зовсім не на користь її опонентів.

 

«Джинса»

Загалом стаття «Справжня опозиція – міф, реальність, анекдот» – не чиста «Джинса», але досить на неї схожа.