Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Описовий звіт моніторингу газет Івано-Франківської області з 3 по 9 вересня 2012 року
За період 3-9 вересня на сторінках івано-франківських газет найбільш активно були представлені Партія Регіонів та Об’єднана опозиція. У кілька разів менший обсяг інформації газетярі подали про ВО «Свобода» та УДАР. І зовсім небагато – про КПУ (взагалі не згадав про комуністів «Репортер»), самовисуванців та об’єднання «Україна – вперед!». Інформація про останні дві політичні сили з’явилася тільки на сторінках «Галицького кореспонденту».
Партія Регіонів стала лідером представлення у всіх тональностях. Натомість, що стосується нейтральних повідомлень, то про об’єднання «Україна – вперед!» таких не було взагалі, а про КПУ та самовисуванців – журналісти в цій тональності інформували мінімально. В позитивному контексті за цей тиждень не було повідомлень про діяльність КПУ, ВО «Свобода», УДАР та об’єднання «Україна – вперед!», а в негативному – про самовисуванців та УДАР.
На перших шпальтах газет за цей період потрапила інформація про діяльність Міністерства освіти. У статті «Нижча математика» («Галицький кореспондент») аналізуються урядові новації зі студентською стипендією та (в «Галичині» від 6 вересня під рубрикою «соціальні ініціативи» інформація від уряду подана виключно в позитивному контексті – стипендія не буде знижуватися і виплачуватиметься вчасно), а в матеріалі «Першокласний граніт» («Репортер») – впровадження нового освітнього стандарту для школярів початкової школи. У «Галичині» в журналістській колонці «Приколи від Миколи, або математичні метаморфози партійної пропаганди» (від 4 вересня 2012 р.) пролунала жорстка критика соціальної складової діяльності уряду Миколи Азарова. Натомість у цій газеті від 8 вересня 2012 р. в матеріалі «Дай Боже нашому теляті…» пролунали позитивні відгуки про роботу Кабміну у сфері підтримки тваринництва. Також на сторінках місцевої преси зачіпалися теми стрибка курсу долара («Галицький кореспондент», «Галичина»), діяльності обласної ради та її голови О.Сича, інформування про Ю.Тимошенко («Галичина»). Ідентичні графічні матеріали «Найвпливовіші українці 2012» однаково на 3-іх сторінках розмістили «Репортер» та «Галицький кореспондент».
Про всесвітній газетний конгрес, що відбувся у столиці, згадали «Репортер» та «Галичина». Не вщухає тема обговорення та втілення в життя мовного закону Ківалова-Колєсніченка («Галичина»). «Галицький кореспондент» підняв питання порушень виборчого процесу, що триває, за результатами спостережень громадянської мережі «Опора».
На сторінках «Галичини» цього тижня з’явилося багато реклами, відповідно маркованої. Від УДАРу («УДАР» розпочав люстрацію влади), від кандидата Партії Регіонів Ігоря Волощука («Віру і духовність приватизувати неможливо»), від узгоджених кандидатів від об’єднаної опозиції та ВО «Свобода» – Манолія Піцуряка (во № 87), Анатолія Диріва (во № 84), самовисувнців – Валентина Валентієва (во № 83), Миколи Круця та Василя Мельника (во № 84), від Олега Ляшка – «Юлі – волю! Бандитам – тюрми!». Про останнього політика «Галицький кореспондент» помістив матеріал «Проект Ляшко – політична каналізація» – про розвінчання політологом Сергієм Гайдаєм дій головного радикала України.
В «Галичині» під великим матеріалом про одну з гімназій, що діють в обласному центрі, «Завжди перша, завжди українська…», в підвал заверстано матеріал «Вища освіта в Україні: між традиціями та інноваціями» – про урядові програми підтримки освіти та випускників вітчизняних вишів.
Про самовисуванців поза рекламними площами писав тільки «Галицький кореспондент», згадавши на своїх сторінках про Олександра Шевченка (во № 83) та Миколу Круця (во № 84).