Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції.
Головні тенденції минулого місяця зберігаються. Упродовж 27 серпня – 2 вересня 2012 р. телеканали Херсонщини, які досліджувалися, продовжували висвітлювати діяльність владних представників усього однієї політичної сили - Партії Регіонів. Головна увага в регіональних новинах державной телерадіокомпанії приділяється позитивному висвітленню діяльності голови держави Віктора Януковича, Прем'єр-Міністра країни Микола Азарова, голови Херсонської облдержадміністрації Миколи Костяка та успіхів соціальної політики Партії Регіонів. Для місцевої недержавної телерадіокомпанії головним залишається місцеві проблеми. При цьому виконується головне правило: в ефірі жодної політики. В результаті ми навіть спостерігаємо зменшення обсягів висвітленя діяльності й представників Партії регіонів.
Таким чином, й на цьому тижні єдиними з політичних сил, кому приділялася увага телевізійників були владні представники Партії регіонів. Загалом в інформаційних сюжетах. у позитивній та нейтральній тональності представникам цієї партії було присвячено 4770 с та 536 с. в негативній тональності.
Діяльність інших суб’єктів виборчого процесу не висвітлюється.
2. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Партія регіонів є лідером у висвітленні своєї діяльності у позитивній тональності (4575 с), та 195 с. у нейтральній тональності.
В негативній тональності Партія Регіонів було присвячено 535 с. й знову у зв’язку із загальним підходом у новинних сюжетах: коли неможливість вирішити соціально-економічні проблеми, у даному випадку невирішення проблем перевезеня дачників на лівий берег Дніпра та незадовільний стан доріг в Херсоні.
3. Пріоритетність представлення
В інформаційних програмах й цього тижня існувала монополія на демонстрацію результатів діяльності представників Партії Регіонів. Про інших просто не згадувалося.
4. Теми
Висвітлення участі Президента України у роботі всесвітнього газетного конгресу. “Таврійські новини” протягом двох днів надавали репортажі на цю тему.
Висвітлення перебігу лекції Миколи Азарова для студентів, які будуть майбутніми архітекторами. Микола Янович присвятив свою бесіду із молоддю у тому числі роздумам про те, що потрібно, щоб запрацювало будівництво.
Головними темами були також стабільність економічної ситуації (засідання Комітету економічних реформ та цитування В.Ф.Януковича, виступ Миколи Азарова у Верховній Раді), направленність аграрної реформи для людей (через висвітлення роботи виствки “Агро-2012”), турботи Уряду та облдержадміністрації щодо виплат зарплатні, цін на ліки, підготовки до опалювального сезона (через цитування Миколи Азарова та висвітлення нарад в облдержадміністрації),
Залишаються головною темою успіхи влади. На цьому тижні ці успіхи розкривалися завдяки висвітленню перебігу колегії облдержадміністрації, результатам крапельного землеробства в Каховському районі, висвітленню планів будівництва новітньої птахофабрики, втіленням інвестиційних проектів на Херсонщині, зокрема, планам будівництва сонячної електростанції тощо.
Традиційними темами стало виствілення участі посадових осіб в різноманітних заходах. Найбльіше уваги придялося участі кандидата у народні депутати від Партії Регіонів, Херсонського міського голови Володимира Сальдо та висвітленню його ставлення до різноманітних ситуація та проблем.
5. Спікери
Головними спікерами є Микола Азаров, голова облдержадміністрації Микола Костяк, Херсонський міський голова, кандидати у народні депутати від ПР Володимир Сальдо.
6. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Головними методами «медіа ефекту» залишається замовчування та уникання згадування політичних тем та демонстрація покращення ситуації в країні.