укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських друкованих ЗМІ за 03.09. - 09.09.2012


З 03.09.2012 по 09.09.2012
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (3 – 9 вересня) найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили висвітленню діяльності кандидатів мажоритарників, частково – Партії Регіонів та Обʼєднаній опозиції «Батьківщина». Варто зауважити, що у газеті «Волинь» вся політична інформація маркована як «політична реклама», це ж частково стосується і «Луцького Замку».  Окрім політичної реклами в першому варіанті інформація взагалі не подавалася, у другому – частково. «Віче» та «Вісник» приділили увагу висвітленюю діяльності Партії Регіонів, кандидатів по мажоритарних округах та в незначній мірі – «Батьківщині». Інші політичні партії не згадувалися. Загалом, діяльність політичних партій та кандидатів у депутати впродовж цього тижня висвітлювалася досить скромно.  

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальна кількість контенту стосувалася кандидатів по одномандатних виборчих округах, мінімальна з висвітлюваних політичних партій– Партія Регіонів.

В позитивній тональності найактивніше висвітлювалася діяльність само висуванців (Ігоря Палиці), найпасивніше - Обʼєднаної опозиції «Батьківщина».  

Водночас в нейтральній тональності згадувалася лише Обʼєднана опозиція.

Пріоритетність представлення політичних партій

Варто зауважити, що на перших сторінках обласних ЗМІ публікується інформація, маркована як «політична реклама», цеж стосується  і інших матеріалів, які, хоча  і не мають такої позначки, проте є замовними. Особливо виразно це простежується в «Луцькому Замку» та «Віче».

Теми

Найбільшу увагу впродовж цього тижня друковані ЗМІ присвятили висвітленню діяльності Ігоря Палиці, кандидата у депутати ВР України по ВО № 22. Зокрема, йшлося про допомогу Палиці Східноєвропейському університету, Луцькому національному технічному університету та гімназії № 18, яку він колись закінчив.

Також кілька статей стосувалося ОО «Батьківщина», зокрема йшлося про те, що влада ніяк невідреагувала на облиття зеленкою народногоо депутата, захисника Юлії Тимошенко- Сергія Власенка. В іншій статті йшлося про представлення єдиного кандидата від опозиції ВО № 22 Петра Кравчука, де позитивно охарактеризовано його діяльність. Також була опублікована стаття Олександри Кужель, у якій вона критикує нинішню владу.

У «Віче» опублікована стаття кандидата в депутати по ВО № 20 Бориса Загреви, де йшлося про його передвибору програму та підпал автомобіля начальника його штабу.

У «Віснику» розміщена стаття «Совість та сором – герої оповідання з фантастики», у якій в негативній тональності висвітлено діяльність А.Грицюка – кандидата в депутати по ВО № 23.

Поряд з цим, була подана інформація, що стосувалася соціальних ініціатив Президента України.

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Варто зауважити, що впродовж цього тижня, в порівнянні з минулим періодом, інформації, що стосувалася теми виборів, подано надзвичайно мало. Проте, в окремих статтях простежуються маніпулятивні технології. Зокрема, окремі ЗМІ не маркують політичної реклами, зокрема, це стосується «Віче» та «Вісника+К», де розміщено явно замовні матеріали «Багато добрих справ від Ігоря Палиці» та «Борис Загрева: Нас не залякають».  Ці ж статті були опубліковані у всіх інших обласних ЗМІ як політична реклама. Це ж стосується і статті олександри Кужель «Не все, що видається монолітним та стабільним, є міцним».

Маніпулятивні технології використані у «статті» «Совість та сором – герої оповідання з фантастики», у якій в негативній тональності висвітлено діяльність А.Грицюка – кандидата в депутати по ВО № 23. Зокрема, вся інформація подана у негативній тональності, при цьому за основу автор взяв лише один фрагмент з діяльності депутата облради, а саме той факт, що в  грудні минулого року той не хотів проголосувати за бюджет. На основі цього побудована вся стаття та критика кандидата в нардепи. Його іронічно називають «героїчною людиною», «пророком». Застосовується також принцип контрасту – зокрема, на прикладі О. Свириди, який, на відміну від Грицюка А., «не побоявся ні виключення з партії, ні тим більше прізвиська Кріт». Вкінці статті негатив ще більше підсилено негативним висновком. Всі ознаки говорять про те, що стаття є замовною.