укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградської преси (06.08.2012 - 12.08.2012)


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Кіровоградська область

Загальні тенденції

Другий тиждень передвиборчої кампанії у більшості видань переважно був присвячений обговоренню кандидатів у народні депутати, висунутих провідними партіями та блоками, а також кандидатів по мажоритарних округах. У пресі активно продовжилося висвітлення на візиту до Кіровограда віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та приїзду комісії згаданого міністерства з приводу вирішення питань, поставлених перед віце-прем’єр-міністром інвалідами-чорнобильцями.

Преса

Обласна періодика в силу своєї специфіки на цьому тижні досить ґрунтовно висвітлювала візит віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка (Кіровоградська правда №56 від 7.08.2012, Україна центр №32 від 9.08.2012 та Народне слово №32 від 9.08.2012). Основною темою було обговорення вже офіційно зареєстрованих кандидатів у народні депутати від провідних політичних сил, хоч левова частка все ж залишилася за провладною партією. Окремо слід відзначити оглядову статтю тижневика «Україна центр» (4 стор.), в якій досить коректно і не без певної долі іронії проаналізовано розклад політичних сил на старті виборчої кампанії, хоч і зауважено на певних негативних моментах, які вже були наявні в обласному осередку «УДАРу» під час висунення кандидатів по мажоритарних округах. «Народне слово» розгорнуто (1 – 3 стор.) висвітлює візит віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка до Кіровограда, а також відзначилася відверто замовними публікаціями. Зокрема, якщо звіт про з’їзд партії УДАР ще можна розглядати в контексті проходження політичного процесу, то інтерв’ю з народним депутатом від Партії регіонів Оленою Бондаренко (не зрозуміло, де й коли його було взято і з якою метою, коли вона не відвідувала Кіровоградщину і не є авторитеною особою в регіоні ) вже має певні ознаки джинси, а  інтерв’ю з Петром Симоненком (КПУ) – це стовідсоткова джинса, оскільки ще й розміщена на сторінці з розкладом телепрограм на тиждень. Всі інші гравці передвиборчих перегонів залишилися поза увагою і Кіровоградської правди, і Народного слова, що ще раз підтвердило їхню провладну спрямованість і певну відстороненість від бажання повноцінно і паритетно подавати матеріал щодо основних політичних подій, які відбуваються на теренах області.

Підсумовуючи, доречно зауважити, що тенденційність обласних ЗМІ ще більше відстежується за матеріалами моніторингу цього тижня. Беззаперечним лідером за кількістю публікацій і згадок залишається провладна партія та її представники, далі спорадично – Об’єднана опозиція, УДАР, КПУ, «Україна – вперед», і «Свобода». Щодо маніпуляційних технологій насамперед варто зауважити наявність відверто замовних матеріалів у газеті «Народне слово» про діяльність насамперед КПУ (неприхована джинса).