Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Впродовж звітного періоду (3 – 9 вересня) найбільше уваги місцеві Інтернет видання присвятили, традиційно, Партії Регіонів, дещо менше – кандидататм по мажоритарних округах. Варто зауважити, що «Волинські новини» впродо3ж тижня висвітлювали лише діяльність Партії Регіонів, «Волинська правда» та «Волинь Пост» - ПР та мажоритарників. Найбільше інформації по політичних партіях подано на «Перці Волинському», при цьому, вона, переважно, негативна або ж нейтральна.
Варто зауважити, що діяльність «Удару», партії Королевьскої «Україна - Вперед» та КПУ впродовж тижня не висвітлювалася в жодному Інтернет виданні.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Максимальна кількість контенту позитивної, негативної та нейтральної тональності стосується Партії Регіонів, яка вже впродовж кількох тижнів залишається лідером за кількістю згадок.
Найменш негативно та нейтрально висвітлена діяльність Обʼєднаної опозиції «Батьківщина».
Теми
Впродовж звітного періоду в Інтернет ЗМІ найбільш висвітлюваними стали такі теми:
Опис маніпуляцій та медіа ефектів
Впродовж звітного періоду значно зменшилася кількість публікацій, що стосується виборчої тематики. Частина з них маркована як «політична реклама».
Використанням маніпулятивних технологій найактивніше займався «Перець Волинський», який практично всю інформацію подає у негативному світлі, використовуючи оціночне судження та риторичні запитання. Зокрема, була розміщена стаття «Вітів: «Облрада, яка нездатна відстояти інтереси народу, має бути розпущена», біля якої розміщена картинка з назвою «Карфаген має бути зруйнований». Вкінці статті автори зробили висновок, провівши паралель з історичними подіями руйнування Карфагену: «Перцю…» одразу згадалося класичне: «Карфаген має бути зруйнований!». Однак, проводячи історичні паралелі, можна констатувати: нині на території «римської республіки» (читай – опозиції) вільно марширують «армії» «каРФагену» (прихильників політики Партії регіонів і Російської Федерації (РФ)). Сьогодні «каРФаген» знову виграв, забравши свої «армії з поля бою» без бою. Замість об’єднання «римських сил» навіть на 13-тій сесії облради ми побачили і створення нового, незалежного від «римських і каРФагенських» «полку» («Патріоти Волині»), і вигнання з «римської армії» чотирьох депутатів. Тому волинському «каРФагену» нині нічого не загрожує…
В іншій статті «Гузь вкотре оголосив «останнє китайське попередження» про перекриття траси» діяльність кандидата в депутати по ВО № 23 висвітлена негативно та з іронією. До того ж, вкінці автор висловлює сумнів з приводу мети цієї акцію, зазначаючи, що «до початку виборчої кампанії до Верховної Ради політик не був помічений серед активних захисників інтересів здавачів молока. То ж не виключено, що основною причиною активності Ігора Гузя є не відстоювання прав волинян, а більш приземлений політичний інтерес…». Варто зауважити, що негативне висвітлення діяльності Гузя швидше за все повʼязане з недавнім конфліктом депутата та журналіста «Перця Волинського».