Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції
Протягом 03.09. – 09.09.2012 р. нарощували свою медіа присутність кандидати-самовисуванці, які активно розміщували «джинсу». Це обумовило набрання ними максимальної кількості друкованих знаків позитивної та нейтральної тональності. Якщо оцінювати загальну кількість набраних знаків, то самовисуванці впритул наблизилися до ПР.
В Інтернет-виданнях продовжилося обговорення участі/неучасті кандидата в депутати від ПР Антона Яценка в ДТП під Уманню. При цьому неспівпадіння обставин аварії з заявами кандидата обумовило частково негативну тональність публікацій, які і склали левову часту негативу ПР за звітний період.
Висвітлення діяльності ОО в цьому періоді теж було пов’язане з подіями в 200-му окрузі: О.Румик зняв свою кандидатуру на користь П.Костенка. Обидва кандидати – самовисуванці, але за партійною належністю – бютівці. Діяльність ОО неоднозначно висвітлювалась в Інтернет ЗМІ: з одного боку лунали заяви про узгодженість позицій, з іншого – А.Бондаренко, керівник штабу ОО, підтримував в цій ситуації не кандидата від ОО М.Полякова, а П.Костенка.
Ударівці провели акцію проти А.Яценка та організували прес-конференцію для батьків загиблого в ДТП хлопця, а представник «України-Вперед» - акцію проти смілянського мера, тому ці партії набрали трохи друкованих знаків, на відміну від КПУ, кандидати від якої лише згадувались в публікаціях, та ВО «Свобода», яка, здається, зовсім згорнула свою діяльність в Черкаській області.
2. Коментар найбільших та найменших показників.
Максимальні негативні показники належать Партії регіонів. Негатив забезпечили окремі представники ПР. Максимум зусиль «доклав» Антон Яценко, який, намагаючись переконати всіх в своїй непричетності до смертельного ДТП під Уманню, робив це так невдало, що викликав негативну реакцію журналістів на свою манеру спілкування. Це не могло не позначитись на тональності викладеного матеріалу. Максимальну кількість друкованих знаків нейтральної та позитивної тональності отримали самовисуванці завдяки своїй активності в реальному житті (Костенко, Решетняк, Жуковська, Ничипоренко) та «джинсі» (Губський).
Найменші показники були у «Свободи», про кандидатів якої взагалі не згадувалося.
3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальні показники негативної тональності належать Партії регіонів: кандидат в 200-му окрузі А.Яценко, так чи інакше причетний до ДТП, не викликав довіри у преси своїми заявами та відштовхнув журналістів своєю нечемністю; представники ОО звинуватили ПР в провокаціях та намірах фальсифікувати результати виборців; керівник ЧОДТРК «Рось» в присутності голови ОДА агітувала за ПР, за що отримала характеристику політично некультурної особи; представник РДА напав на агітаторку ОО в Черкаському районі. Таким чином, негатив ПР забезпечували окремі представники ПР. Максимум позитиву отримали самовисуванці П.Душейко (похвала від експертів КВУ) та Б.Губський (похвалив сам себе, розмістивши «джинсу»)
4. Пріоритетність представлення.
Лідером заголовків були:
ПР - С.Тулуб, А.Яценко;
Самовисування - В.Жуковська (194 округ), Б.Губський (197 округ), В.Ничипоренко (199 округ), П.Душейко (195 округ);
ОО - П.Костенко, А.Бондаренко, Н.Старікова.
5. Теми (без цифр).
6. Спікери (без цифр)
А.Яценко, С.Тулуб, Н.Старікова, А.Бондаренко, Б.Губський, П.Костенко.
7. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Були виявлені наступні медіа ефекти:
1.Маніпулювання змістом повідомлення шляхом використання заголовку.
2. Сарказм.
Публікація «Провінції» є більш саркастично доповненою, Прочерк обмежився саркастичним заголовком.
3. Іронія
4.Отруйний сандвіч