укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського телебачення за період 03.09. - 09.09.2012 р.


З 03.09.2012 по 09.09.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Черкаська область

  1. Загальні тенденції.

На цьому тижні один з каналів, ОДТРК «Рось», по-ранішому явно надавав перевагу ПР, продовжуючи в перших сюжетах повідомляти про досягнення центральної та місцевої влади та перспективи покращення. На ТК ВІККА, яка більш збалансовано подавала інформацію протягом моніторингового періоду, помітно вперед вирвалися самовисуванці, друге місце посідає за кількістю та обсягом згадок ОО. На обох каналах суттєво збільшилася кількість інформації про самовисуванців, переважно за рахунок тиражування «джинсових» сюжетів, а також – інформаційних приводів.

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимум позитиву на ОДТРК «Рось» отримує ПР, де всі сюжети про владу носять або нейтральну або позитивну тональність. На ТРК «Вікка» максимум позитиву отримали цього тижня само висуванці: Б.Губський та В.Жуковська тощо. На цьому тижні в новинах ТК ВІККА відбувся спалах негативу в адресу Партії регіонів, пов’язаний в основному з висвітленням ДТП за участю А.Яценка (само висуванця-регіонала), випадку чорного піару відносно ОО, в якому ОО звинуватила владу, розміщення сюжетів з прес-конференції УДАРУ з негативними репліками учасників  відносно представників влади, та окремих негативних коментарів само висуванців.

 

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

На ОДТРК «Рось» в перших сюжетах традиційно надане слово С.Тулубу, дещо менше були представлені В.Янукович та М.Азаров.

ТРК «Вікка» у різних сюжетах надавав перевагу лідерам і відомим особам в списках відповідних партій.

 

  1. Теми (без цифр).

Ініціативи різних кандидатів, приурочені до 1 Вересня і в рамках виборчих кампаній;

Ініціативи Кабміну (встановлення мінімальних цін закупівлі на молоко; перспективи допомоги молоді; розвиток мережі перінатальних центрів; лікі для гіпертоніків тощо);

Ініціативи місцевої влади і особисто С.Тулуба (нагородження пара олімпійців; роздача шкільних автобусів; дарування компьбютера в школу тощо);

ДТП за участю кандидата в депутати – само висуванця-регіонала А.Яценка;

Партійні справи (висвітлення ходу виборчого процесу, прес-конференцій політичних сил, ротацій і т.п.).

 

  1. Спікери (без цифр)

Найактивніший спікер, але за рахунок одного каналу («Рось»): Сергій Тулуб, голова ЧОДА. Серед кандидатів – О.Головко (ПР), серед ОО – В.Слуцька (заступник керівника штаба), О.Румик та П.Костенко (само висуванці-бютівці), М.Булатецький.

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Протягом цього тижня телеканали використовували:

  • Повтори. Так, сюжет про дарування С.Тулубом шкільних автобусів в незмінному вигляді транслювався 06.09, 07.09., після чого був ще повторений в недільному збірному випуску «Постфактум».
  • Маніпуляції заголовками сюжетів. Так, на ОДТРК «Рось» продовжується практика називати перші сюжети блоку новин словами, які асоціюються з ПР та навіюють глядачу думки про те, що обіцянки виконані, досягнення досягнуті. Найбільш типові приклади: «Програму виконано!» (про забезпечення шкільними автобусами), «Покращення бізнес-клімату – серед пріоритетів обласної влади…» (про підтримку підприємництва в області).
  • Контрастний спосіб подання інформації. Так, сюжет про пропозицію уряду проводити медогляди дітей-першачків в школах прямій мові М.Азарова передує сюжет про черкаську маму, яка розповідає, чому її дитина проходила належний медогляд ціле літо (черги, незрозуміло, де хто і т.п.), після іде коментар медика про те, що у випадках, коли дитина не пройде медогляд, відповідальність за її здоров’я несуть тільки батьки. На контрасті пропозиція Азарова подається дуже потрібною, у глядача вимикається критичність.
  • Опускання інформації. Так, резонансна ДТП за можливою причетністю само висуванця-регіонала О.Яценка не була висвітлена ОДТРК «Рось», хоча подія привернула велику увагу журналістів.

 

  1. Джинса.

 

Джинсу транслювали обидва телеканали, часто показуючи ідентичні сюжети чи сюжети, створені з наданого кандидатом матеріалу. Кількість джинси суттєва збільшилася.

 

Так, на ТК ВІККА транслювалися наступні сюжети, які можна віднести до замовних:

03.09. «День Знань у Каневі та Золотоноші». Із Днем знань черкаських школярів вирішив привітати народний депутат України Богдан Губський (163 с.)

03.09. «Благодійний фонд «Рідна Сміла» застрахував смілянських школярів і вихованців дитячих садочків». (В.Решетняк) (114 с.) «Таку ініціативу гідно оцінили і діти, і батьки, і вчителі Сміли».

04.09. «УДАР» проти влади (прес-конференція УДАРу, фактично презентація програми та агітація за цю політичну силу).

05.09. «Більше шансів на перемогу. Благородний жест». Кандидат від опозиції Олександр Румик відмовився від участі у виборчих перегонах на користь свого однопартійця Павла Костенка.

06.09. «Оформити спадщину ближчим часом можна буде безкоштовно» (про начебто ініціативу Б.Губського внести відповідні зміни в законодавство).

07.09. «Найкраща програма – це реальні справи» (П.Костенко).

 

На ОДТРК «Рось» таких сюжетів теж було чимало:

03.09. День знань. Візит до шкіл Канівського району Б.Губського.

05.09. Нардеп Б.Губський наніс візит до сіл Канівського району.

06.09. Продовження поїздки Б.Губського Канівськім районом.

06.09. Ініціатива само висуванця В.Коржа (запрошення спортсменів до села, ремонт майданчика).