Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу рівненської преси (за період 10-16 вересня 2012)
3. Газети «Вісті Рівненщини» та «Вільне слово» на перші шпальти розмістили інформацію про трансляції по області партією Удар фільму «Кличко». При чому ця очевидна частина передвиборної кампанії не маркована як політична агітація. У «Вістях Рівненщини» на першу шпальту винесені привітання голів обласної ради та адміністрації, обоє представники Партії регіонів.
4. Основні теми публікацій в рівненській пресі на цьому тижні – бій за участю Віталія Кличка, «На контролі (влади) питання соцзахисту», «За молоко платитимуть більше», реалізації програми «Доступне житло», «Реальні механізми створення робочих місць» (про закон «Про зайнятість населення»), «Світ розчарований режимом Януковича» (про вирок Ю.Тимошенко), «Удар» розпочав боротьбу з корупцією», «Гаряча трійка від ПР: хто займе місце фракції Литвина?» (прив’язка Нашої України, РПЛ та «Україна Вперед» до ПР), «Бебі-бум по-українськи: що готує нам уряд?»
5. У звітному періоді важко виокремити більш менш помітних спікерів політичних матеріалів. Більшість із них подано як незалежна аналітика чи журналістські позиції.
6. Основні маніпуляції рівненських газет проявляються у відсутності маркування замовних матеріалів. Один із той же матеріал про мажоритарника Миколу Шершуна в газеті «Рівне експрес» маркований як агітація, а «Вістях Рівненщини» ні. Хоча зустрічаються і зворотні приклади, що свідчать про вибіркове застосування газетами законодавства. В газеті облради та ОДА «Вісті Рівненщини» використовується цікава технологія, на деяких шпальтах у верхньому колонтитулі є заголовок «передвиборна агітація», верхні матеріали йдуть офіційні програми партій чи кандидатів, а нижче окремою рубрикою «Позиція» відбито явно замовні матеріали від партій. Тобто читачу важко зрозуміти чи ці статті є передвиборною агітацією чи все ж таки це журналістські матеріали.