Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Зберігається тенденція надання переваги висвітленню діяльності влади та кандидатів-самовисуванців, які підтримуються владою. Значну частину інформації про вибори цього тижня було приділено передвиборчим програмам кандидатів та партій, які публікуються в газеті «Деснянська правда».
Крім того у «Деснянській правді» був розміщений аналіз передвиборчих програм кандидатів, на основі дослідження ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень», а у газеті «Семь дней» аналітичний огляд перебігу кампанії по 205 округу, причому обидва головні кандидати від опозиції та влади були представлені в однаковій кількості знаків.
Без уваги у друкованих ЗМІ залишилася тільки ВО «Свобода».
Коментар мінімальних та максимальних показників
Найбільше уваги в позитивній тональності цього тижня було приділено КПУ, в нейтральній та негативній – Партії регіонів.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
----
Теми (без цифр)
Висвітлення загальноукраїнських тем – програма «Доступне житло», прийняття закону про «Про зайнятість населення»
Аналіз програм кандидатів, який проводила громадська організація ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень»
Статті про події в області та місті
Спікери (без цифр)
---
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Розміщення статей агітаційного характеру без поміток.
Наприклад, в газеті «Семь дней» була розміщена стаття «Раиса Ясочко: «Лучшей оценкой для депутата является решение проблем его избирателей!» про кандидатку по 206 округу, де йшла мова про її передвиборчу програму та діяльність.
В газеті «Деснянська правда» були розміщені статті «Станіслав Прокопенко. Збираюся перемогти чесно!» (в усіх інших газетах та на інтернет-ресурсах помічалася як «імідж» або «передвиборна агітація»), «Михайло Чечетов. Момент істини», «Володимир Лещенко – з оптимізмом до перемоги!» (у «Віснику Ч» з позначкою «передвиборна агітація»).
Газета «Чернігівські відомості» продовжує інформувати про діяльність діючого міського голови, який є кандидатом по 205 округу. Зберігається тенденція «прив’язування» робочих обов’язків та вирішення проблем до заслуг кандидата.
Також вже звичним є розміщення статей на користь кандидата-самовисуванця Івана Куровського, який підтримується владою, де йдеться про його благодійницьку, меценатську та підприємницьку діяльність. Наприклад, «НАЙБІЛЬШЕ НАШЕ ЗОЛОТО – ЗЕМЛЯ» – стаття повторюється в двох виданнях під різними заголовками, не помічений як реклама. Через демонстрацію ефективної роботи підприємств, які мають відношення до депутата, формується позитивний імідж керівника та господарника. Наприклад, «… з першопочатків Куровський, який і в будівництві завоював високий авторитет завдяки відмінній якості своєї роботи, поставив завдання всім, хто стояв біля витоків «Агропрогресу» - на всіх етапах роботи мають виконуватися на найвищому рівні. Рівняння йшло не на кращі в області чи в Україні показники, а на світові стандарти».
Інша назва статті «На крок попереду інших» у «Віснику Ч».
Стаття «Облаштувати дім, облаштувати країну» (назва іноді змінювалася) була повторена у досліджуваних виданнях 4 рази. В ній розповідається про соціальну ініціативу Президента України Віктора Януковича "Доступне житло", метою якої є допомогти людям набути свій дах над головою. Її суть - програма іпотечного кредитування, за якою компенсуються 13% ставки по банківському кредиту, і лише 3% оплачує сам майбутній власник нерухомості.
Стаття «Реальні робочі механізми створення нових робочих місць» роз’яснювала про позитивний вплив закону «Про зайнятість населення», спочатку критика дій попередньої влади, а потім йдеться про те, що прийняття цього закону «… - один з перших кроків у регулюванні трудового законодавства та стимулюванні створення нових робочих місць».
Інтерв’ю Юлії Тимошенко «Страх за майбутнє України гонить вперед…» для польського видання розміщене із скороченнями у «Віснику Ч», де йшлося про те, що «Сьогодні у своєму безправ’ї та страху за ґратами кожен українець, Сьогодні в колонії, на нарах — свобода, демократія, майбутнє України. Це головні зміни, які відбулися з часу мого ув’язнення, а скоріше, з часу зміни влади» - нагнітання негативу, створення образу ворога.