укр eng

Тижневий звіт/Інтернет


З 10.09.2012 по 15.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: АР Крим

  1. Загальні тенденції:

Впродовж звітного періоду (10 – 16 вересня) інтернет-видання активно висвітлювали візит до України прем'єр-міністра Турецької Республіки Реджепа Тайіпа Ердогана, перемогу регіоналів на проміжних місцевих виборах у кількох регіонах автономії, заяви народного депутата України, кандидата від опозиції Геннадія Москаля та заплановане дослідження громадянського руху «ЧЕСНО». Традиційно, найбільшу увагу видання приділили діяльності посадовців, представників Партії регіонів. Збільшився обсяг інформації про Об’єднану опозицію, переважно, через прес-конференцію Геннадія Москаля. Разом з тим зменшилась кількість згадок про партію УДАР. Про самовисуванців зафіксовано приблизно та ж сама кількість згадок, як і попереднього тижня. Крім того, якщо минулого тижня епізодично зустрічаються згадки про КПУ, то цього тижня – згадки про цю та інші політичні сили практично відсутні.

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Традиційно, найбільше згадок з позитивним контекстом стосовно Партії регіонів зафіксовано у виданні «Крымское информационное агентство». Найчастіше згадки з негативним контекстом про Об’єднану опозицію зустрічаються у цьому ж виданні. Значний обсяг інформації з негативним контекстом про Партію регіонів зафіксовано у виданні «Новоросс».

 

  1. Пріоритетність представлення.

Найбільшу увагу видання приділили діяльності посадовців, представників Партії регіонів. Згадки про Об’єднану опозицію зустрічаються в 4 рази менше, про самовисуванців –  в 7 разів менше, про УДАР – в 18 разів менше. Практично відсутні згадки про «Україну - Вперед!» КПУ та «Свободу.

 

  1. Теми.

Як і минулого тижня, найбільше інтернет-видання зосередили увагу на висвітленні діяльності представників партії влади, їхній участі в Ялтинській щорічній зустрічі, організованій «Ялтинською європейською стратегією» (YES), проведеним зустрічам з прем'єр-міністром Турецької Республіки Реджепом Тайіпом Ердоганом та перемогам у проміжних виборах в Бахчисарайському, Красногвардійському, Ленінському районах і в Алупці. Також активно висвітлювалися заяви народного депутата України, кандидата від опозиції Геннадія Москаля та коментарі кримських політологів щодо дослідження громадянського руху «ЧЕСНО».

 

  1. Спікери.

Провідним спікером цього тижня традиційно став голова Ради міністрів Криму, «регіонал» Анатолій Могильов, який взяв участь у Ялтинській щорічній зустрічі, організованій «Ялтинською європейською стратегією» (YES), обговорив з прем'єр-міністром Турецької Республіки Реджепом Тайіпом Ердоганом стратегічні напрямки ділового співробітництва між регіонами, провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні Аргітою Даудзе, коментував коливання на валютному ринку України, пов'язуючи їх з наближенням виборів. Також Могильов застеріг чиновників від використання адмінресурсу на виборах та заявив про те, що «перемога всіх кандидатів у народні депутати України від Партії регіонів на мажоритарних округах Криму дозволить сформувати у Верховній Раді України єдину команду, яка буде лобіювати інтереси автономії на державному рівні».

Також традиційно у ролі спікера виступив міський голова Сімферополя Віктор Агєєв, який фігурує в заходах з підготовки столиці до опалювального сезону.

Крім того, спікером тижня став народний депутат України, кандидат від опозиції  Геннадій Москаль, який знову підняв питання про надання кримськотатарській мові статусу регіональної, а також розповів про незалежне розслідування інциденту, що стався в селищі Чорноморському, після якого був затриманий кандидат в депутати від ВО «Батьківщина» Ігор Лесів.

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Традиційно зафіксовано значний обсяг інформації про партію влади, яка подається у вигідному для неї світлі.

 

Видання «Крымское информационное агентство» продовжує подавати інформацію про представників Об’єднаної опозиції в негативній тональності та в різкому контрасті з позитивними повідомленнями про діяльність партії влади. Також видання традиційно використовує один з найефективніших методів впливу –  звернення до авторитету: вагомої політичної фігури, експерта-політолога. Зокрема, кримський політолог Наталія Кисельова стверджує, що партія «Удар» вводить в оману виборців.

 

Заяви кримського прем’єра Анатолія Могильова ніби дублюють тези, висловлені авторитетними політологами та одно партійцями. Якщо початку повідомляється про те, що кримським чиновникам невигідно використовувати адмінресурс, то голова Радміну потім застерігає чиновників від цього. Якщо однопартійці заявили про те, що перемога кандидатів у нардепи від Партії регіонів на мажоритарних округах Криму дозволить сформувати кримське лобі в парламенті, то Могильов потім своїми заявами стверджує те ж саме.

 

Видання «Новоросс» подає інформацію про Об’єлнану опозицію відверто іронічно, щоб знівелювати цю політичну силу. Зокрема, як в матеріалі «Непорушний союз» Об'єднаної опозиції та глави Меджлісу Мустафи Джемілєва дуже нагадує сумнозвісний «союз» пароплава «Титанік» з айсбергом».