Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за матеріалами запорізької преси
13.09.2012
ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ
Зростає активність двох ключових політичних сил – ПР та Об*єднаної опозиції. ПР в своїх замовних матеріалах переходить від виключного позитива на власну адресу до «балансу» між схваленням власної діяльності і критикою опозиції. Аналогічно побудована джинса від ОО і партії «Україна – вперед!». Традиційно мізерні обсяги згадувань мають КПУ та ВО «Свобода».
КОМЕНТАР МАКСИМАЛЬНИХ ТА МІНІМАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ТОНАЛЬНОСТІ
За загальною кількістю тонованих повідомлень складається така картина:
ПР: нейтральної тональності – 13 085 зн., позитивної – 23 405 зн., негативної – 40 183 зн. Загальне (і стрімке) зростання кількості згадувань ПР пов*язано з кількома факторами: активізацією передвиборчої роботи самої ПР (позитив), активізацією роботи місцевої влади (позитив, подеколи нейтрал), а також активізацією передвиборчої роботи опозиції, що збільшує обсяг негативних згадувань.
Об*єднана опозиція: нейтрально – 1 266 зн., позитивно – 1 091., негативно – 4 254 зн. Зростання масиву негативної інформації зумовлене зміною інформаційної політики ПР, яка тепер,крім піднесення власних досягнень, нагадує про провали опозиції. Зменшення обсягів позитивної інформації пов*язане із аналогічними тенденціями у політиці самої опозиції (значна кількість немаркованої джинси присвячена майже виключно критиці ПР).
УДАР: нейтрально – 0., позитивно – 12 481 зн., негативно – 0 зн. Основний масив інформації – замовне інтерв*ю із кандидатом від УДАРу А.Шевченко у виданні «Субота+».
«Україна – вперед!»: позитивно – 1 764 зн., нейтрально – 77, негативно – 0 зн. Позитив - немаркований замовний матеріал у газеті «Субота+», нейтрал – згадка у газеті «Мрія» щодо того, що жорсткий режим ПР в області не дозволив Н.Королевській розвернути нормальний штаб.
КПУ: позитивно – 0 зн., нейтрально – 338, негативно – 3 141 зн. Негатив на КПУ з*являється майже у всіх виданнях – завдяки завдяки розміщенню джинси від кандидата ПР Я.Сухого, головним конкурентом якого є, зокрема, комуніст А.Бабурін. Також негатив у невеликих обсягах містить в авторських матеріалах щодо надання міськрадою регіонального статусу російської мови.
ВО «Свобода»: нейтрально – 530 зн. Згадується у всіх виданнях у зв*язку із мітингом проти надання міськрадою регіонального статусу російської мови, але виключно побіжно.
Самовисув (П.Сабашук): позитивно – 1 605 зн., нейтрально – 64 зн., негативно – 1 043 зн. Негативна інформація міститься майже в усіх виданнях, завдяки розміщенню джинси від кандидата ПР Я.Сухого, одним із конкурентів якого є П.Сабашук. Позитив - газети МІГ і Субота+, які розміщують джинсу від кандидата.
Самовисув (Г.Рекалов): позитивно – 1 026 зн., нейтрально – 0 зн., негативно – 0 зн. Газета МІГ, коментар кандидата до рішення міськради про відміну абонплати за тепло, нібито пролобійованого Г.Рекаловим.
ПРІОРИТЕТНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ
Абсолютний пріоритет представлення в газеті МІГ має Партія регіонів, причому як в авторських, так і в замовних матеріалах, і як за кількісними, так і за якісними (за номерами шпальт) показниками.
Об*єднана опозиція цього тижня отримує пріоритет в газеті «Мрія», де немарковані замовні матеріали від ОО подаються на перших шпальтах, а також в газеті «МІГ» (аналогічно). В інших газетах за цим показником ОО майже наздоганяє ПР.
УДАР традиційно має прірітет за обсягами в газеті «Субота+»
ГОЛОВНІ ТЕМИ ТИЖНЯ:
Коливання курсів валют
Сессія міської ради надала російській мові статусу регіональної
Сесія міської ради відмінила абонплату за тепло
У Києві відбулося засідання спец комісії, присвячене проблемам запорізької електрометалургії
В Запоріжжі пройшла конференція, присвячена проблемам ЖКГ
ГОЛОВНИМИ СПІКЕРАМИ, ЩО ОЗВУЧУВАЛИ ПОЗИЦІЮ ПАРТІЇ, ЦЬОГО ТИЖНЯ СТАЛИ:
ПР: В.Янукович, Н.Азаров (ситуація із доларом, ситуація із запорізькими електрометалургійними заводами, загальне покращення життя), С.Арбузов (долар), С.Тигипко (покращення в галузі працевлаштування), заст.міністра ЖКГ А.Аліпов (конференція з проблем ЖКГ), губернатор області А.Пеклушенко (ситуація із запорізькими електрометалургійними заводами, ситуація із захопленнями землі у береговій зоні Дніпра), заст..губернатора П.Гончарук (конференція з проблем ЖКГ), депутат В.Гунько (регіональний статус російської мови).
Об*єднана опозиція: Ю.Тимошенко (інтерв*ю з колонії), А.Кужель (долар), А.Яценюк (долар)
УДАР: А.Шевченко (замовне біографічне інтерв*ю)
«Україна – вперед!»: Н.Королевська (критика економічної політики ПР)
КПУ: --
ВО «Свобода»: --
Самовисув: Г.Рекалов (коментар кандидата до рішення міськради про відміну абонплати за тепло).
ЧАСТКА ВИБОРЧОГО КОНТЕНТУ ВІД ЗАГАЛЬНОГО КОНТЕНТУ НОВИН У ВИДАННЯХ ЦЬОГО ТИЖНЯ СКЛАДАЛА:
Мрия: 66% (близько 15% від загального обсягу видання)
МИГ: 49,73% (близько 19% від загального обсягу видання)
Прав.Да: 24,4% (близько 14% від загального обсягу видання)
Субота плюс: 28,15% (близько 15% від загального обсягу видання)
МЕДІАЕФЕКТИ
Найбільша кількість медіаефектів зафіксована у газетах «Прав.Да» (авторські матеріали) та «Мрія» (матеріали з ознаками замовності). Серед використовуваних медіаефектів – фальшивий комплімент, схвалення, приниження, іронія, сарказм, отруйний сандвіч, цукровий сандвіч, контраст, звинувачення за асоціацією, маніпулювання заголовком, маніпулювання фактами.