Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Впродовж звітного періоду (10 - 16 вересня 2012 р.) в друкованих ЗМІ найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили Партії регіонів, значно менше – Обʼєднаній опозиції та кандидатам-самовисуванцям. Найактивніше діяльність політичних партій висвітлена на сторінках газет «Вісник+К» та «Віче». В інших друкованих ЗМІ інформації було значно менше. При цьому, варто зауважити, що КПУ та «Удару» не висвітлювалася.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Максимальна кількість контенту позитивної тональності стосується Партії Регіонів, мінімальна – «Свободі».
В негативній тональності найбільше інформації стосується кандидатам-самовисуванців по мажоритарних округах, найменше – Партії Регіонів.
Найбільше згадок нейтральної тональності належить Обʼєднаній опозиції «Батьківщина», найменше – партії Королевьскої «Україна - Вперед».
Пріоритетність представлення політичних партій
Варто зауважити, що на перших шпальтах впродовж тривалого часу публікується Ігор Палиця та голова Волинської ОДА Борис Клімчук. Це стосується особливо газет «Віче» та «Луцький замок».
Теми
Впродовж звітного періоду в друкованих ЗМІ найактивніше висвітлювалися такі теми:
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Аналіз друкованих ЗМІ дозволяє стверджувати про наявність окремих маніпуляцій. Зокрема, варто зазначити, що в газеті «Віче» немає жодних позначок, які вказували б на те, що матеріал є політичною рекламою. Частково, це зустрічається у «Віснику+К».
Зокрема, була опублікована стаття «Іван Драч: «Луцьку пощастило мати такого благодійника як Ігор Палиця», яка має явно замовний характер та про дубльована у всіх обласних ЗМІ.
В усіх газетах розміщено статтю «Не у свої двері не рипайся», у якій в гумористичному стилі проаналізовано ситуацію у ВО № 22. У ній йшлося про те, що Ігорю Палиці, серед інших кандидатів, немає достойних конкурентів. Інші кандидати в депутати описані з іронією та негативно. Зрештою, вкінці зазначається – «не у свої двері не рипайся», нібито з натяком на те, щоб вони зняли свої кандидатури, оскільки шансів на перемогу вони не мають.
В негативній тональності в газеті «Віче» йшлося про Арсенія Яценюка, який мав приїхати до Луцька, проте в останній момент скасував візит та поїхав до Ковеля. Автор назвав його «політиком, що намагається пролізти до влади, спекулюючи на відсидці Тимошенко». Також автор висловлює припущення про те, що Яценюк, коли був головою ВР України не прийняв закону про імпічмент президента (про що він говорив на зустрічі), оскільки планував іти в президенти. Більше того, автор говорить про те, що мінімальний шанс стати президентом у Яценюка буде в тому разі, якщо Тимошенко сидітиме. Автор висловлює нічим не обґрунтоване звинувачення: «Яякщо Яценюк забажає бути президентом, Тимошенко світитиме другий термін. А зачиєю ініціативою – здогадатися не важко».
В матеріалі також розміщено картинку, на якій зображений кролик та міститься напис: «Волинь врятує чарівний кролік», що має іронічно-негативне забарвлення.
Ще одна маніпуляція була використана в газеті «Волинь», де опублікована стаття, що стосується державної підтримки неповнолітніх, що перебувають в спеціальних виховних установах. В позитивній тональності йдеться про ініціативи Януковича В. проте, поруч розміщені інші статті з заголовками, що відволікають увагу – «Найбільше брешуть під час виборів» та «Світ розчарований режимом Януковича» та розміщено фото ув’язненої Тимошенко.
Поряд з цим, варто зауважити, що в переважній більшості, матеріали марковані як політична реклама, зокрема, це стосується газети «Волинь» та частково «Вісник+К» та «Луцький Вісник».