укр eng

Звіт за результатами моніторингу вибраних львівських телекомпаній (10.09 -16.09)


З 10.09.2012 по 16.09.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Львівська область

 

Моніторинг новинних програм Львівської державної телерадіокомпанії (ЛТБ) та Західної інформаційної корпорації (ZIK) впродовж тижня (10 – 16 вересня 2012 року) показав діаметральну протилежність контенту новин розглядуваних телевізійних засобів масової інформації як у кількісному, так і у якісному наповненні.  

Найбільшу увагу в ефірі Львівської обласної державної телерадіокомпанії приділено Партії регіонів. Сюжети у переважній більшості про соціальні ініціативи уряду та їх реалізація в регіоні обласною адміністрацією.

Однією з тем, котрій присвятили увагу у новинах ЛТБ «протистояння» між Львівською обласною радою та Прокуратурою області. Перші заявляють про зазіхання на права обласної ради, а інші про перевищення повноважень обласною радою.

Тональність повідомлень у нейтрально-позитивному спектрі.

Центральні спікери: М. Костюк (Партія регіонів), М. Гичка (самовисуванець), І. Сех (ВО «Свобода»), О. Панькевич (ВО «Свобода»).

Інформація про інших учасників виборчих перегонів практично відсутня. Також, у новинних сюжетах були висвітлена тема про труднощі у засіданнях ОВК.

Як і у попередній період новини ZIKу значною мірою присвячені УДАРу. Окрім того, слід зазначити, що значно зросла частка виборчого контенту з загального об’єму новин. Сюжети про «УДАРівців» подані у позитивній тональності і здебільшого висвітлювали візит Віталія Кличка та представлення ним мажоритарників УДАРу, серед яких Д. Добродомов (генеральний продюсер ZIK) та А. Кіт (підприємець) :

Окрім того, великий показник на користь УДАРу за рахунок «влитої» у формат новинної програми «Огляд дня» програми «Народний контроль.ЗІК».

Центральні спікери: В. Кличко, Д. Добродомов, А. Кіт.

Наступною за згадками є Об’єднана опозиція «Батьківщина», повідомлення про яку на початку тижня були позитивного характеру у контексті новин про візит А. Яценюка та О. Тягнибока на Львівщину і представлення ними мажоритарників. Окрім того, протягом тижня був висвітлений прикрий інцидент, який стався з кандидатом від Об’єднаної опозиції Тетяною Чорновіл, котру невідомий у під’їзді, де вона мешкає у період виборчої кампанії, облив фарбою. Також, серед тем тижня, поширені листівки проти кандидата від Об’єднаної опозиції Олега Канівця. Обидва мажоритарники називають інциденти чорними технологіями проти них.

Центральні спікери: С. Кубів, І. Васюник, А. Яценюк, Р. Ілик, О. Канівець, Т. Чорновіл.

Повідомлення про ВО «Свобода» у контексті новин про візити А. Яценюка та О. Тягнибока в основному стосувались представлення узгоджених кандидатів.

Центральні спікери: О. Тягнибок, І. Сех.

Протягом тижня була значна кількість інформації, поданої у негативній тональності щодо провладної Партії регіонів у контексті висвітлення таких тем, як «мова», «посібник з Історії України, підготовлений львівськими авторами», «зникнення долара», «невиплати чорнобильцям». Проте, у рубриці «Еокноміка зблизька», котра йде у потоці вечірнього випуску новин, подана інформація у якості новини про ініціативу уряду та Національного банку про впровадження нової дисципліни по підвищенню економічної освіти учнів шкіл.

Наприкінці випуску новин із маркуванням «Вибори 2012» спеціальні репортажі про самовисуванців, таких як А. Лопушанський (про досягнення проектів у сільському господарстві (урожай гречки, доглянутий яблуневий сад і т.д.), котрі реалізуються з ініціативи кандидата ), про інцидент навколо відкриття переходу у с. Нижанковичі (канд. А. Лопушанського з невідомих причин не пустили на святкову сцену для привітального слова до гостей свята), про безпосередній вплив І. Пукшина на відкриття пішого переходу у с. Нижанковичі, тощо.

Протягом тижня у новинах телеканалу ZIK були позитивні згадки про КПУ та «Україна вперед» у контексті повідомлення про результати соціологічного дослідження Нью Імідж Маркетинг  Груп, згідно яких ці політичні сили легко долають бар’єр і входять до майбутнього парламенту. Характер подачі матеріалу, а саме співставлення пояснень експертів соціологічної служби про потребу у суспільства «нових облич у політиці» як аргументів росту рейтингу партії Наталії Королевської «Україно вперед» дають підстави припустити про замовний статус новини.