укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградської преси (17.09.2012 - 23.09.2012)


З 17.09.2012 по 23.09.2012
Медiа: Преса
Регiон: Кіровоградська область

Звіт по Кіровоградській області за 17.09. – 23.09.2012 р.

1. Загальні тенденції

Упродовж 17 – 23 вересня основна увага ЗМІ регіону зосередилась насамперед на висвітленні підготовки міста до святкування Дня міста, а також виступи журналістів проти втручання в їх діяльність лідера об’єднаної опозиції Валерія Кальченка, а також прихильників Партії регіонів проти використання чорного PR у зв’язку із розповсюдженням містом листівки із закликом до фізичного знищення керівників області (в чому теж було звинувачено штаб об’єднаної опозиції). Також було продовжено відстеження виконання програми «Центральний регіон – 2015» у чергових районах області та поточні передвиборчі кроки кандидатів у народні депутати від провідних партій.

Преса

Коментар найбільших та найменших показників

За традицією, Партія регіонів продовжує утримувати максимальні показники в усіх друкованих виданнях регіону, які підлягають моніторингу. Особливою активністю у висвітленні її діяльності відзначається газета «Народне слово», яка окрім цієї політичної сили за тиждень не згадала про будь-яку іншу, крім згадки про об’єднану опозицію в контексті протестів журналістів проти втручання опозиційного депутата в їхню діяльність в авторській статті головного редактора. Однак до честі цього видання слід зазначити, що лише в ньому всі пропагандистські матеріали про ту чи іншу політичну силу чи власне кандидата в народні депутати подано із зазначенням «на правах політичної реклами», тоді як аналогічний матеріал в тижневику «Україна-центр» та «Кіровоградській правді» подані без будь-яких застережень, що, очевидно, дозволяє кваліфікувати ці матеріали як «джинсу». Також у цих виданнях було зафіксовано маніпуляцію «спіраль замовчування»: видання маніпулювали соцопитуваннями, подаючи їх результати винятково як переможні для кандидатів від Партії регіонів.

Тижневик «Україна-центр» на цьому тижні достатньо уваги приділила провладній силі (з урахуванням «джинси»), однак у номері маємо також матеріал про візит до Кіровограда лідерів партії «Україна вперед» Наталі Королевської та Андрія Шевченка, інтерв’ю з Андрієм Шкілем тощо. Це видання на жаль, не продовжило в цьому номері ознайомлення своїх читачів із передвиборчими програмами інших кандидатів у народні депутати, натомість розмістило статтю про підтримку всіма висуванцями від Партії регіонів програми «Центральний регіон – 2015» і захист командою Ларіна – єдиною командою інтересів Кіровограда і області у разі обрання до Верховної Ради.

На цьому тижні у матеріалах «Кіровоградської правди» зафіксовано чітке протиставлення позитивної тональності щодо Партії регіонів і негативної – щодо об’єднаної опозиції. Поряд із цим варто зазначити наявність певних маніпуляцій, коли в статті «Журналісти проти опозиції», розміщеної на першій сторінці, поряд із фотографією мітингу розміщена фотографія побитого невідомо ким і невідомо з яких мотивів журналіста обласного телебачення. Також певним замовним матеріалом можна вважати звернення Ярослава Турчина (кандидата в народні депутати в округу №99, про якого в усіх інших виданнях, як друкованих, так і електронних, жодних згадок немає) до кандидата від об’єднаної опозиції Андрія Табалова та само висуванця Дмитра Ветвицького (донедавна – депутат від «Батьківщини») у виключно негативній тональності щодо об’єднаної опозиції.

 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальні показники позитивної тональності у всіх трьох виданнях належать Партії регіонів.

Мінімальні показники тональності зафіксовані на цьому тижні для об’єднаної опозиції «За Батьківщину».

 

Пріоритетність представлення

Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов (мажоритарник), від об’єднаної опозиції – Валерій Кальченко.

 

Теми

  • підготовка до святкування дня міста;
  • реалізація програми «Центральний регіон – 2015»;
  • протест журналістів проти втручання політиків у роботу ЗМІ області;
  • підтримка кандидатами  народні депутати від Партії регіонів програми «Центральний регіон – 2015»

Спікери

Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Віталій Грушевський, Наталя Королевська, Андрій Шевченко, Андрій Шкіль, Валерій Кальченко.

 

Опис маніпуляцій та медіаефектів

У статті «Журналісти проти опозиції», розміщеної на першій сторінці, поряд із фотографією мітингу розміщена фотографія побитого невідомо ким і невідомо з яких мотивів журналіста обласного телебачення, що абсолютно немає жодного відношення до самого протесту і на самому мітингу про це не згадувалося.

«Джинса»

«Україна-центр» розмістила статтю «Віталій Грушевський: «Робота, реальний результат і оптимізм – наш спільний шлях у майбутнє» Тетяни Фоміноїбез будь-яких застережень, тоді як в «Народному слові» цю ж публікацію подано із зазначенням «на правах політичної реклами». Схожа ситуація і з публікацією «Центральний регіон: флагмани виборчої кампанії», яка тематично перегукується із статтею з «Народного слова» «Центральний регіон – 2015» консолідує команду» і містять однакову фотографію теж подано без жодних застережень, а в «Народному слові» – із зазначенням «на правах політичної реклами». У цьому ж руслі варто згадати публікацію у «Кіровоградській правді» «Команда Ларіна присяглася виконувати «Центральний регіон – 2015» у парламенті» з тією ж фотографією і без будь-яких застережень.