Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж 17 вересня – 23 вересня 2012 року найбільшу увагу в новостійних телепередачах Луганських регіональних телеканалів присвятили Партії регіонів – 1271 секунди. Вдвічі менше часу було приділено негативному висвітлюванн дій КПУ – 585 секунд, найменше - негативному висвітлюванню опозиції – 115 секунд. Інші суб’єкти моніторингу в новостійних телепередачах Луганських регіональних телеканалів не згадувалися жодного разу.
Найбільш активно в позитивному забарвлені висвітлювалася діяльність Партії регіонів (1054 секунди).,іІнші суб’єкти моніторингу в позитивному забарвлені на Луганському телебаченні не висвітлювалися.
Найбільш активно в негативному забарвлені висвітлювалася КПУ – 585 секунд, найменш активно в негативному забарвлені висвітлювалася опозиція – 115 секунд. Інші суб’єкти моніторингу в негативному забарвлені не висвітлювалися.
З 25 випусків новин у 8 (чотири з повторами) першими були сюжети, які висвітлювали діяльність суб’єктів моніторингу, з яких два стосувалися Партії регіонів у нейтральному забарвлені, чотири - позитивному висвітлюванні Партії регіонів з одночасним негативним висвітлюванням Об’єднаної опозиції та два сюжети - позитивне висвітлювання Партії регіонів з одночасним негативним висвітлюванням КПУ.
Теми, які висвітлювалися протягом тижня: засідання Верховної ради, виступ Януковича на раді регіонів, проведення мітингу проти КПУ в Луганську, відключення електрики в гуртожитку, пенсійна та соціальна політика уряду.
Спікери цього тижня: Віктор Янукович, Олександр Єфремов. Сергій Горохов (кандидат від ПР по 105-му округу).
Маніпуляції: було кілька великих маніпулятивних матеріалів на обох каналах, в яких відсутня як новина, так і прив’язка до регіону. В матеріалах розповідалось про досягнення чинної влади у пенсійному праві та соцзабезпеченні сімей з дітьми. Ці досягнення подаються у порівнянні з часами СРСР та часами помаранчевої влади - люди у кадрі розповідають, як погано було у ті часи, і як добре зараз. Опоненти в цих матеріалах не називаються, але глядачам цілком зрозуміло, що погано було саме за часів, коли при владі були КПУ та «Батьківщина». Є певна проблема з визначенням суб’єкту, до якого відноситься контент, та його тональності. Кілька разів використовувався маніпуляцій ний прийом, який носить назву «Похвала»: в сюжет новостійного повідомлення про сесію ВР врізана оцінка, що Партія регіонів, коли ініціює роботу в ВР один раз на тиждень, заощаджує кошти, а опозиція, коли не голосує за закони, наносить шкоду державі. Крім того, було два сюжети (з двома повторами), які можна вважати агітацією проти КПУ з достатньо сумнівними оціночними судженнями.