укр eng

Тижневий звіт/ТБ


З 17.09.2012 по 22.09.2012
Медiа: ТБ
Регiон: АР Крим

1. Загальні тенденції

Упродовж 17 - 22 вересня 2012 року телеканалами було присвячено увагу політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Найбільшу увагу було приділено Партії регіонів їхнім діям та їхнім ініціативам; Об’єднаній опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Також згадувалася партія «УДАР». Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед самовисуванців Сергія Веселовського та Петра Чорного. Окремо згадували кандидата-самовисуванця Льва Миримського, згадуючи його бізнес-інтереси.  Решту політичних сил згадано не було.

2. Тональність:

На ДТРК «Крим» продовжує спостерігатися повне схвалення Партії Регіонів. Найбільше ефірного часу було виділено саме цій політичній силі. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено Партії регіонів, їхнім діям та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Представників партії «УДАР» було представлено у негативному контексті. На ТРК «Чорноморська» інформація була більш збалансованою. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції, також було згадано кандидатів-самовисуванців Сергія Веселовського, Леоніда Пілунського й Петра Чорного. Перших згадували переважно у негативному та нейтральному контекстах, щодо представників Об’єднаної Опозиції спостерігалася полярність, тому їхні дії було згадано у негативному й нейтрально-позитивному контексті. Кандидатів-самовисуванців було висвітлено переважно у нейтральному контексті.

3. Пріоритетність представлення

На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам від влади. Серед високо посадовців від Криму, пріоритет надавався Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, , міністру культури АР Крим Альоні Плакиді, Голові ВР АРК Володимирові Константінову, міському голові Сімферополя Віктору Агєєву, його заступникові Ігорю Скуцькому, начальникові ЖКГ Анатолію Рогову. та іншим представникам Партії Регіонів.

Серед кандидатів в народні депутати від Партії Регіонів пріоритет надавався Віталіні Дзоз та Олександру Баталіну.

На ТРК «Чорноморська» інформацію було подано більш збалансовано. Ефірного часу було порівну розподілено між представниками Об’єднаної Опозиції та представниками влади. Найчастіше серед представників ОО згадувалися народні депутати України Андрій Кожемякін, Сергій Веліжанський та Андрій Сенченко.  Серед представників Партії Регіонів найчастіше згадано: народного депутата України Віталія Журавського та інших представників даної політичної сили.

Окрім того було згадано також кандидатів у народні депутати серед самовисуванців. Зокрема Сергія Веселовського, Леоніда Пілунського та Петра Чорного. Також на цьому каналі було частково було згадано Лева Миримського через його бізнес-об’єкти.

 

4. Теми

На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня, головну роль у яких грали Партія Регіонів та партія «УДАР». Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні та економічні, реалізацію яких найчастіше було зображено разом зі схваленням Партії Регіонів. Основну увагу минулого тижня було приділено налагодженню нових дипломатичних контактів Криму з іноземними державами, впровадженню соціальних ініціатив, дотриманню культурно-історичної пам’яті, проведення культурних, розважальних й наукових подій та активної підготовки Сімферополя до зими, що пов’язали з активністю Партії Регіонів. Найбільшу увагу у цих питаннях було приділено Голові РМ АРК Анатолію Могильову, міністру культури АРК Альоні Плакиді, Голові ВР АРК Володимирові Константинову, міському голові Сімферополя Віктору Агєєву та його заступникові Ігорю Скуцькому. Серед кандидатів в народні депутати України найбільшу увагу було приділено кандидатам від ПР у 1му та 2му виборчих округах – Віталіні Дзоз та Олександру Баталіну. Також теми стосувалися вирішення нагальних проблем виборчих округів чи проведенні у них знакових подій. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам та діям як ОО, так й ПР, так й кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагалися зобразити ОО у нейтральному контексті, через те, що більшість актуальних проблем для суспільства важко вирішити, через відсутність великих ресурсів на відміну від партії влади. Цього тижня найчастіше лунали теми про порушення виборчого законодавства, перешкоджанню свободі слова, через можливість ухвалення закону «Про наклеп» й використання відверто брудних виборчих технологій та чорного піару Партією Регіонів. Зокрема це стосувалося дотримання законодавства та використання казенного майна у передвиборчій агітації, неготовність Партії Регіонів до критики, недотримання Закону України «Про вибори народних депутатів». 

 

5. Спікери

На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники від влади, члени Партії Регіонів. Зокрема, Голова Ради Міністрів АРК з налагодження зв’язків з Німеччиною, Іспанією та Південною Кореєю, закриття Prime Yalta Rally та святкування 1800-річчя Судака; міністр культури АРК Альона Плакіда з проведення науковою археологічної конференції та проведення бард-фесту в Алушті; Голова ВР АРК Володимир Константінов з налагодження зв’язків Криму з Іспанією, святкування 1800-річчя Судака та тренування молодих спортсменів. Виступав також мер Сімферополя Віктор Агєєв та його заступник Ігор Скуцький з приводу вирішення Сімферопольською міською адміністрацією нагальних проблем мешканців Сімферополя у соціальній сфері.

На ТРК «Чорноморська» найбільше часу було виділено представникам від ОО, зокрема представникам партії «Батьківщина». Зокрема народному депутату України Андрію Кожемякіну стосовно обґрунтованої критики Партії Регіонів, народним депутатам України Сергію Веліжанському та Андрію Сенченку стосовно порушення виборчого законодавства із застосуванням відверто брудних технологій. Виступав також кандидат у народні депутати серед самовисуванців як захисник озера Аджиголь у смт. Приморський під Феодосією та захисник Багеровського аеродрому у смт. Багерове.

 

6. Опис маніпуляцій та медіа-ефектів

На ДТРК «Крим» не зменшується кількість прихованої реклами Партії регіонів через висвітлення їхньої активності лише у позитивному контексті та активну «джинсу». Застосовувалися також технології підбору «очевидців» подій – зокрема у сюжетах про соціальну допомогу мешканцям Сімферополя, спіраль замовчування – зокрема керівництво певних установ, яким допомогла партія влади, через що вони їй завдячують та говорять як про «партію реальних справ». Ця ж сама технологія використовувалась при відкритті нових дитячих майданчиків та нагородженні спортсменів. Опонентів даної політичної сили зображували в саркастичному та негативному світлі, завдяки принципу контрасту – партію «УДАР» було зображено як політичну силу, якій не варто довіряти, через її погану репутацію на відміну від ПР. Крім того, було використано технологію констатації фактів – люди в сюжетах казали приблизно таке: «За часи помаранчевих усе було погано та всюди була руїна, а керівники нічого не робили для її подолання». Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голови РМ АРК Анатолія Могільова, міністра культури АРК Альони Плакіди, Голови ВР АРК Володимира Константінова, мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників й інших представників даної політичної сили у суспільстві створюється позитивна думка стосовно ПР та їхніх дій.

На ТРК «Чорноморська» також були прояви маніпулятивних прийомів, хоча в значно менших обсягах. На цьому каналі окрім Партії Регіонів інформувалося й про інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану Опозицію та її представників, а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагаються створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників. Зокрема використовуються прийоми наклеювання ярликів на Партію Регіонів, як правлячу партію, за керівництва якої ситуація тільки погіршується та принцип контрасту. Стосовно партії влади також використовується створення асоціацій – зображення Партії Регіонів, як політичної сили, якій отримання перемоги будь-якою ціною дозволяє нехтувати законами, враховуючи навіть загрозу життю та здоров’ю опонентам, розмовляти з журналістами у грубій формі та недотриманні власних обіцянок. ОО, на відміну від ПР планує діяти власним ресурсом, а не застосовувати великі гроші й відстоювати право людей на свободу слова та самовираження, а також проведення чесних й прозорих демократичних виборів. Стосовно кандидатів-самовисуванців було використано прийом констатації фактів, зокрема Петро Чорний казав про негативні наслідки як такі, що вже відбулися, а телеканал подав їх для створення відповідних настроїв. Те ж саме стосувалося й Лева Миримського, якого напряму не згадували та згадали його бізнес. У розповіді про цього кандидата також підібрали «очевидців подій», які доводили аргументи на користь Миримського та його присутності.