укр eng

Звіт за результатами моніторінгу запорізької преси (17.09 - 23.09)


З 17.09.2012 по 23.09.2012
Медiа: Преса
Регiон: Запорізька область

Звіт за матеріалами запорізької преси

20.09.2012

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ

Загальна кількість передвиборчого контенту зменшується (особливо виразно ця тенденція простежується у виданні «Прав.Да»).

Продовжується перехід замовних матеріалів від схвалення власної політичної сили до приниження суперників. Зокрема, ПР припиняє друк матеріалів стосовно своїх мажоритарників. Натомість з*являються замовні матеріали (марковані й немарковані), спрямовані проти УДАРу й КПУ.

Відзначимо також, що обидва політичні фаворити (ПР і Об*єднана опозиція) значну увагу приділяють загальноукраїнським подіям. Якщо у ПР співвідношення локальних та загальноукраїнських матеріалів складає близько 50:50, то опозиція майже не приділяє уваги місцевим подіям (яких фактично й нема, за виключенням турне київського керівництва) та проблемам.

Представлення решти політичних сил виявляється, в першу чергу, в інформаційній активності окремих кандидатів.

КОМЕНТАР МАКСИМАЛЬНИХ ТА МІНІМАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ ТОНАЛЬНОСТІ

За загальною кількістю тонованих повідомлень складається така картина:

ПР: нейтральної тональності – 3 322 зн., позитивної – 21 018 зн., негативної – 29 097 зн. Деяке зниження кількості згадувань ПР відбиває, в першу чергу, зниження загальної інформаційної активності партій. При цьому показник позитивної тональності змінюється найменше, що говорить, що ПР продовжує найбільш активно серед учасників перегонів розміщувати власні джинсові матеріали. Єдиною газетою, що пише про ПР нейтрально (крім негативу), є «Прав.Да». Решта видань містить або замовну інформацію позитивної тональності, або замовну та авторську - негативної

Об*єднана опозиція: нейтрально – 865 зн., позитивно – 6 456 зн., негативно – 11 157 зн. Зростання масиву негативної інформації зумовлене зміною інформаційної політики ПР, яка тепер,крім піднесення власних досягнень, нагадує про провали опозиції. Обсяги позитивної інформації дещо зростають завдяки розміщенню витягів з листа співкамерниці Ю.Тимошенко. Нейтральна інформація майже відсутня у зв*язку із фактичною відсутністю дій опозиції на місцевому рівні.

УДАР: нейтрально – 317 зн., позитивно – 3 225 зн., негативно – 0 зн. Політична сила взагалі не згадується у виданні «Мрія». Значна частка позитивної інформації щодо УДАРу містить у замовних матеріалах від партії «Україна – вперед!» (щодо проходження до парламенту нових сил).

«Україна – вперед!»: позитивно – 4 896 зн., нейтрально – 0 зн., негативно – 0 зн. Усі згадки політичної сили – у маркованій та немаркованій джинсі, яку розміщують видання МІГ та Субота+.

КПУ: позитивно – 0 зн., нейтрально – 0 зн., негативно – 7 123 зн. Єдиною газетою, яка взагалі не згадує КПУ, його тижня стала Прав.Да. Майже вся негативна інформація міститься у замовних матеріалах (від «Україна – вперед!» та, ймовірно, ПР). Виключення складає авторський матеріал у газеті «Мрія», яка нагадує про конфлікт між КПУ та само висуванцем П.Сабашуком щодо того, хто відремонтував дитячий майданчик.

ВО «Свобода»: згадувань немає.

Самовисув (П.Сабашук): позитивно – 7 104 зн., нейтрально – 0 зн., негативно – 1 474 зн. Негативна інформація міститься у виданнях «МІГ» та «Мрія», завдяки розміщенню джинси від кандидата ПР Я.Сухого, одним із конкурентів якого є П.Сабашук. Позитив - газети МІГ і Субота+, які розміщують непрямо марковану джинсу від кандидата.

 

ПРІОРИТЕТНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ

Абсолютний пріоритет представлення в газеті МІГ має Партія регіонів, причому як в авторських, так і в замовних матеріалах, і як за кількісними, так і за якісними (за номерами шпальт) показниками. Субота+ та Прав.Да також надають пріоритет ПР, але майже виключно у негативному ключі.

Об*єднана опозиція знов отримує пріоритет в газеті «Мрія», де немарковані замовні матеріали від ОО подаються на перших шпальтах, а також в газеті «МІГ» (аналогічно). В інших газетах за цим показником ОО майже наздоганяє ПР.

 

ГОЛОВНІ ТЕМИ ТИЖНЯ:

  1. Збільшення пільгових лімітів на електроенергію для сел. Із електричним опаленням, чого досяг, нібито, кандидат від ПР В.Бандуров

  2. Загальноекономічні тенденції (в матеріалах від ПР – стримано оптимістичні, від решти політ сил – виражено негативні)

  3. Обіцянка самовисуванця П.Сабашука відремонтувати усі дитячі майданчики свого округу за 4 роки і за власний кошт

  4. Дрібні приводи для самопіару окремих кандидатів

 

ГОЛОВНИМИ СПІКЕРАМИ, ЩО ОЗВУЧУВАЛИ ПОЗИЦІЮ ПАРТІЇ, ЦЬОГО ТИЖНЯ СТАЛИ:

ПР: В.Янукович (конфлікт із П.Порошенком, що прив*язують до звільнення В.Бандурова), Н.Азаров (стабільність долара), А.Гамов (виплати вкладів Ощадбанку), В.Бандуров (звільнення з посади заступника міністра економіки), С.Кальцев (будівництво за кошт кандидата каплички).

Об*єднана опозиція: А.Пишний (критика ПР), А.Яценюк (критика ПР).

УДАР: --

«Україна – вперед!»: --

КПУ: --

ВО «Свобода»: --

Самовисув: П.Сабашук (інтерв*ю щодо раціональних способів підтримання ладу у дворах та на дитячих майданчиках)

 

ЧАСТКА ВИБОРЧОГО КОНТЕНТУ ВІД ЗАГАЛЬНОГО КОНТЕНТУ НОВИН У ВИДАННЯХ ЦЬОГО ТИЖНЯ СКЛАДАЛА:

Мрия: 46,92% (близько 26,66% від загального обсягу видання без програми ТБ та оголошень)

МИГ: 33,13% (близько 17,66% від загального обсягу видання без програми ТБ та оголошень)

Прав.Да: 21,85% (близько 10,93% від загального обсягу видання без програми ТБ та оголошень)

Субота плюс: 32,63% (близько 18,23% від загального обсягу видання без програми ТБ та оголошень)

 

МЕДІАЕФЕКТИ

Найбільша кількість медіаефектів зафіксована у газетах «Мрія» (замовні матеріали) та «МІГ» (авторські та матеріали із ознаками замовності). Серед використовуваних медіаефектів – фальшивий комплімент, схвалення, приниження, іронія, сарказм, отруйний сандвіч, цукровий сандвіч, контраст, звинувачення за асоціацією, створення асоціації, маніпулювання фактами, узагальнення.