Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом тижня (17 – 23 вересня) основна увага інтернет-видань регіону традиційно зосередилась на висвітленні діяльності партії влади та «регіоналів»-посадовців. Кількість згадок про Об’єднану опозицію та самовисуванців зберігається, приблизно, на тому ж рівні, як минулого тижня. Кількість згадок про УДАР стрімко зросла: через приїзд до Криму його лідера Віталія Кличка та реакцію на це з боку Партії регіонів і політологів, тощо.
Найбільше згадок з позитивним контекстом стосовно Партії регіонів зафіксовано у виданні «Крымское информационное агентство». Найчастіше згадки з негативним контекстом про Об’єднану опозицію та УДАР зустрічаються у цьому ж виданні.
На сторінках інтернет-видань найбільше згадували Партію регіонів в позитивній тональності, значна частина таких публікацій присвячена діяльності нинішньої влади. Інформацію про Об’єднану опозицію подано в 3,5 разів менше, ніж про ПР, про та самовисуванців – в 6 разів менше. Про партію УДАР подано інформації втричі більше, порівняно з попереднім тижнем, така інформація стосується переважно, приїзду Віталія Кличка до Криму та реакцію на це з боку політичних опонентів та експертного середовища, подана інформація переважно в негативній тональності. Спостерігаються поодинокі згадки про КПУ. Згадки про «Україна - Вперед!» та «Свободу» практично відсутні.
Знову у центрі уваги діяльність голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова, а також активність очолюваної ним КРО Партії регіонів, яка продовжує збирати підписи на підтримку мовного закону й надання російській мові статусу другої державної, а також виступає «категорично проти політики українського націоналізму», що нібито «насаджується в автономії партією «Удар».
Приїзд лідера партії УДАР Віталія Кличка супроводжувався негативною реакцію та мітингуванням «регіоналів» та скандалом через те, що журналістів ДТРК «Крим» не пустили на брифінг політика. Це незабаром прокоментував кримський політолог Володимир Джаралла, зазначивши, що «Опозиційні сили запроваджують цензуру».
Розголосу дістала й заява голови Партії ветеранів Афганістану (ПВА) Сергія Червонописького, який звинуватив кандидата у нардепи від партії «Удар» Сергія Куніцина має у намірі здійснити рейдерське захоплення ПВА.
Тим часом, на офіційному сайті Ради міністрів Криму почала роботу рубрика «Вибори - 2012», а наглядова громадська рада Криму «Вибори 2012» повідомила про зафіксовані випадки порушення правил передвиборної агітації з боку партії «Удар» та «Батьківщина».
КХА залишається єдиним виданням, яке продовжує слідкувати за справою Тимошенко, а та повідомило про те, що «Комітет з міжнародних справ Сенату США одноголосно ухвалив проект резолюції із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко».
Традиційним спікером залишається голова Ради міністрів Криму, «регіонал» Анатолій Могильов, який цього тижня офіційно підтримав пропозицію про проведення Міжнародного форуму з проблем кримських татар, провів зустрічі з Послами Японії, Кореї та Німеччини, а також зробив заяву про те, що «політичний сили, які розуміють, що не зможуть здобути перемогу на майбутніх виборах, намагатимуться переконати громадськість у підготовлювані фальсифікації». Крім того, спікером тижня став і Віталій Кличко, який, відповідаючи на запитання журналістів, розповів, зокрема, про те, що воїни УПА «заслуговують на повагу».
Видання «Крымское информационное агентство» продовжує використовувати метод контрасту у представленні інформації про партію влади та опозиційні сили, а також інший методів впливу – звернення до авторитету: вагомої політичної фігури, експерта-політолога. Зокрема, кримський політолог Володимир Джаралла прокоментував те, що журналістів ДТРК «Крим» не пустили на брифінг Кличка, зазначивши, що «Опозиційні сили запроваджують цензуру».
Це ж видання застосовує і таку технологію, як повтор. Так, матеріал під назвою «Агресивна реклама опозиції викликає у кримчан зворотну реакцію, - політолог», був розміщений на сайті 7 вересня. У статті йдеться, що «на думку кримського політолога Володимира Джаралла, в Криму агресивна рекламна кампанія, зокрема, бігборди таких політичних сил, як «Батьківщина», «Удар», не працює, а тільки лише викликає у виборців негативні емоції».
У матеріалі, який вийшов 20 вересня під заголовком «У Криму опозиція вибудувала передвиборчу кампанію на агресії, - політолог» повторюється та ж сама думка, що «В Криму опозиційні політичні партії збудували свої передвиборні кампанії на агресії».