укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонських Інтернет сайтів (20 серпня – 23 вересня)


З 20.08.2012 по 23.09.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Херсонська область

За звітній період було відібрано та опрацьовано 132 матеріали. Це в середньому 26 матеріалів за тиждень. Виключення склав останній тиждень на якому були опрацьовано трохи більше - 34 матеріали. Це пов’язано з активізацією сайту «Площа Свободи», який несподівано запрацював останнього тижня.

Щодо розподілення матеріалів між партіями. Найбільше їх було про Партію Регіонів - 52 Це значно переважає інші партії, і складає близько 40% всього обсягу інформації. Подібна ситуація пов’язана, як з великою активністю партії влади взагалі, так і з тим що незалежні Інтернет – журналісти чутливо реагують на порушення які робить партія влади під час виборчої кампанії. Крім того частина матеріалів про ПР це матеріали про діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. На другому місці за кількістю матеріалів іде Опозиція, за нею КПУ, УДАР, Україна Вперед та Свобода, яка трохи активізувалась останніми тижнями.

Зрозуміло, що Партія Регіонів лідирує і за загальним обсягом інформації, але інше питання щодо її тональності. В минулому місяці партія влади мала чимало позитивне висвітлення через постійне висвітлення обома сайтами проекту «Південна Дуга», який презентував кандидат від партії влади Василь Федін. Позитивні матеріали про цей проект розміщували на обох сайтах майже щоденно. Оцінку надавали впливові та авторитетні особистості як в області так і в Україні, тому велику вагу мала позитивна тональність. Але в звітному місяці інтерес до програми різко впав, і Партія Регіонів стала більш цікава як порушник виборчого законодавства та джерело застосування адмінресурсу. Тому різко змінилась тональність з позитивної та нейтральної на переважно негативну. Візьмемо для порівняння потижневі показники: 20-26 серпня – загальний обсяг інформації – 12288 знаків. нейтральна інформація – 1769; 1622 – позитив, 8960 знаків негативу. 27 серпня – 2 вересня - загальний обсяг інформації – 14490 знаків; з  неї нейтральної  2946 знаків, негативної – 10890 знаків. 3-9 вересня – загальний обсяг інформації  23621 знаків: негатив – 8868 знаків, нейтрал – 10328, а позитив всього тільки 4425 знаків. 10 – 16 вересня – загальний обсяг 11772 знаків, 7809 знаків негативної інформації та 3693 нейтральної; 17-23 вересня, загальний обсяг  16200 знаків, 11120 знаків негативу, 1735 нейтральної інформації і тільки 3345 позитиву.

Як бачимо – 8-10 тисяч знаків негативу на тиждень. Забагато. При чому інші партії, включаючи опозицію потрапляють в негативний формат фрагментарно. Візьмемо для прикладу опозицію, всього 1621 знаків негативної інформації за місяць. У УДАРУ 662 знаки, у КПУ 630 знаків.

Але разом з тим слід зазначити, що і обсяг позитивної інформації у них не дуже великий. Це пов’язано із форматом матеріалів, які розміщуються на сайтах. Переважно це невеличкі новини нейтрального характеру, або вислови політиків, які мають переважно агітаційний характер, томі навіть і через красиві вислови не можуть бути зараховані до позитивної інформації.

Щодо тем матеріалів.  Найбільш поширеною в звітному місяці стала інформація про  порушення або утиск з боку влади, та її посадових осіб. То вони агітують 1 вересня, то змушують агітувати працівників бюджетної сфери, то агітують та розповідають про покращення представники влади.

Іншою важливою темою звітного місяця стали візити до регіону столичних політиків: Віталія Кличка, Вадима Тарасюка, Михайла Пишного, Петра Симоненка, Олега Тягнибока тощо. На початку вересня видання цікавились формуванням окружних комісій, де теж постійно згадувалась в негативі влада. Також в звітному місяці стали поширеними оцінки місцевими політиками передвиборчої ситуації, різноманітні заяви та обіцянки. Так почали активно висловлювати свою думку щодо проблем регіону Андрій Путілов та Устін Мальцев.

Формат матеріалів: перше це чисельні анонси про політичні події,  наприклад візити лідерів, дати засідань ОВК тощо; друге це коротка інформація про події що відбулись, невеличким обсягом. Вказана подія, її час, місце і пара речень опису. Третє детальні новини про політичні події з більш докладним переліком фактів та описом подій, з цитатами та прямою мовою. Четвертий вид це інформація від кандидата з описом певної проблеми та своїм бачення її вирішення, обсягом до пів сторінки, або інформація про виступ посадової особи яка розповідає про досягнення влади. Не часто але з’являються аналітичні статті, в середньому 1-2 рази на тиждень. До речі одна велика стаття через великий розмір може змінити загальну тональність тижня.

В звітному місяці побільшало спікерів та прямої мови. Серед найактивніших спікерів слід відзначити кандидатів в депутати Катерину Самойлик, Андрія Путілов та Василя Федіна, які активно використовували пряму мову.

На закінчення про сайти. Херсонська Правда традиційно сильніша як за кількістю матеріалів так і за їх обсягом. Тільки на останньому тижні ситуація вирівнялась, навіть у Площи Свободи на 2 матеріали більше. Наприклад на тижні 27 серпня – 2 вересня на Херсонську Правду припадало 18 матеріалів і тільки 5 на Площу Свободи. 3-9 вересня це співвідношення склало 17 до 5. Це пов’язано із специфікою сайтів. Площа Свободи була завжди більше орієнтована на освітлення загальних новин регіону, Херсонська Правда більше цікавиться саме політичними подіями. Але як бачимо, із наближенням виборів зростає загальний інтерес до них.