Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Медiа: Інтернет 17-23 вересня 2012 року
Регiон: Тернопільська область
Загальні тенденції
Протягом звітного періоду тернопільські Інтернет-видання присвятили увагу усім шести політичним силам, що підлягають моніторингу, та самовисуванцям – особливо Бедриківському. Про КПУ, партію «Україна вперед!» - найменше згадувань. Найбільше згадувань – про партію влади .
Політичний контент складає більше 45% публікацій. За звітний період рейтинг згадувань політичних сил виглядає так - Партія регіонів (плюс влада), УДАР та Свобода, самовисуванці, найменше - КПУ, «Україна вперед!».
Найбільша боротьба в Інтернет-ресурсах розгорнулася між самовисуванцем Чайківським (ПР) та представником УДАРу В.Петровським (обидва йдуть по Зборівському виборчому округу № 165) – один на одного й надалі продовжують публікувати негативні матеріали.
Інтернет-видання подають оперативну інформацію про порушення законодавства та ситуації із діяльністю окружних виборчих комісій під час реєстрації кандидатів від партій до ДВК та жеребкування.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше негативних матеріалів – про Партію регіонів.
Найбільше нейтральних – про ВО «Свобода» та їх представників та самовисуванців
Найбільше позитивних – також про Партію регіонів та ВО Свобода.
Інтернет-видання Погляд протягом тижня найбільше 19 разів висвітлювало владу (ПР) у нейтральній та негативних тональностях. 17 публікацій щодо самовисуванців у нейтральній, одна з них у негативній тональності; найчастіше серед самовисуванців згадується В. Кухар. 7 публікацій по Об`єднану опозицію нейтрально. 13 разів згадувалось ВО «Свобода» у всіх тональностях. 5 разів висвітлювався «УДАР» у нейтральній тональності. Про КПУ 1 раз нейтрально. «Україна вперед!» - двічі нейтрально. Є один відео сюжет на 14с, де «свободівець» звинувачує кандидата від ПР у погрозі у приміщенні ОВК. Подається аналіз кандидатів від ГМ ОПОРА та Інституту Української політики К. Бондаренка. Контент політичних матеріалів 40 %. Найбільше нейтральних показників отримали (самовисуванці). Найбільше негативних у влади (Партія регіонів). Найбільше позитивних (Свобода) .
Є матеріали про ситуацію на ОВК, засідання комісій, ситуацію із жеребкуванням.
Інтернет-видання «За Збручем» - Протягом звітного періоду у публікаціях згадувалися усі політичні сили. Найменше про КПУ – один раз у негативній тональності, Об`єднана опозиція подавалася видання двічі у нейтральній тональності. Майже збалансовано подавалася діяльність Партії регіонів (включаючи владу на місцях) – негативно – 5 разів, позитивно – 4 рази, нейтрально – 3. «Свобода» була представлена так: нейтрально – 5, позитивно – 3. Позитивно та нейтрально подавалася діяльність партії УДАР. Найбільше позитивних публікацій було про само висуванця Бедриківського.
Багато матеріалів про ситуацію на ОВК, засідання комісій, жеребкування.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
На "головній" або в "топ-стрічці" досліджувані інтернет-ресурси найчастіше розміщують платні матеріали, які позначаються як реклама. У топ-стрічці – мажоритарними від різних політичних сил – Свобода, Батьківщина, УДАР, спмовисуванці.
Теми (без цифр)
3апитання до кандидатів
Проблеми ОВК
Приїзд Азарова
Ініціативи кандидатів
Підтримка громадськими організаціями та духовенством (Філарет)
Спікери (без цифр)
Азаров
Кандидати від партій
Самовисуванці
Представники ГО
Спостерігачі від ОПОРИ та КВУ
Опис маніпуляцій та медіа ефектів
Підтримка громадськими організаціями потенційних кандидатів, вручення нагороди від Філатера О.Кайді ВО «Свобода»