Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Закарпатська преса почала активніше висвітлювати виборчі події у порівняні з попереднім періодом, коли кампанія тільки-но стартувала. З’явилися публікації позначені як «політична реклама», але частіше тексти подавалися без цієї позначки, чи просто у розділі «Вибори». Можна відзначити кілька напрямків з виборчої тематики, які висвітлювали друковані ЗМІ: приїзд лідерів партій та відомих політичних партійців (В.Ющенко, Н.Королевська, А.Шевченко, В.Кличко, М.Томенко тощо) і висвітлення їхніх вояжів по області, замовні статті із штабів головних політ сил, та висвітлення діяльності мажоритарників ( останні доволі активізувалися: як у діяльності так і у присутності у пресі). Місцеві політики почали частіше вдаватися до чорного піару стосовно своїх конкурентів (особливо ПР і ЄЦ, головні опоненти на Закарпатті, а також само висуванці, зокрема С.Ратушняк). більше чіткіше прослідковується політична заангажованість преси на прикладі розміщення тих чи інших публікацій. Мінімально висвітлюється діяльність уряду у будь-якій тональності. Президент чи міністри фактично відсутні на шпальтах газет. Зате закцентовано увагу на діяльності місцевої влади.
Загалом найчастіше преса писала про ПР. Найбільше у позитивній тональності подавалась інформація про ПР. Можна зазначити також різножанровість подачі журналістських матеріалів про ПР, це і інтерв’ю, і статті, і замітки, репортажі. Найменше площі у позитивній тональності у пресі було подано про Об’єднану опозицію. Партія регіонів лідирує також по об’ємах інформації, поданої у негативній тональності. ПР фігурує у пресі також найчастіше у нейтральній тональності.
У позитиві немає інформації тільки стосовно КПУ, інші партії у більшій чи меншій мірі присутні у позитиві. У негативні тональності найменше писали про партію «Україна-Вперед». Взагалі немає гадок у негативі про УДАР, Свободу, КПУ. У нейтральній тональності найменше подавалось інформації про Свободу. Взагалі відсутня у нейтральній тональності партія «Україна-Вперед».
Традиційно найбільш різносторонньо свою площу для партій представила газета «РІО», тут виходили цілими шпальтами чи половиною шпальт матеріали про ПР, УДАР, Об’єднану опозицію, «Україна-Вперед», «Свободу». Мінімально про виборчу ситуацію писала газета «Новини Закарпаття». Щоправда «Новини Закарпаття» подають офіційну інформацію від ЦКВ. Газета «Закарпатська правда» писала майже виключно про ПР, до речі саме у цій газеті чітко зазначаються матеріали з позначкою «політична реклама», натомість в інших виданнях вони приховані за рубриками «вибори», навіть «PR». Активізувався у газеті «РІО» самовисуванець С.Ратушняк, в «Старий замок» - В.Смоланка, в «Новинах Закарпаття» - П.Чучка. Треба також зазначити, що значна частина площ видань «Старий замок-Паланок» стосується публікації про ЄЦ та його кандидатів. Почали також видаватися спецвипуски окремих партій та кандидатів. Зокрема вийшов спецвипуск газет "Новини Закарпатят" та "Старий замок", присвячені кандидату -самовисуванцю,я окго підтримує ЄЦ В.Смоланці.