укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинської преси за 17.09 - 23.09.2012


З 17.09.2012 по 23.09.2012
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду ( 17  – 23 вересня)  найбільше інформації стосувалося, кандидатів-самовисуванців по мажоритарних округах.  При  цьому, найактивніше політична ситуація висвітлювалася у «Вісник+К», значно менше – у інших ЗМІ.  Варто зауважити, що  не висвітлювалася діяльність КПУ, «Свободи», та «України-Вперед», Президента України. 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Найбільше інформації позитивного змісту належить само висуванцям по мажоритарних оргах, найменше – партії Королевької «Україна - Вперед».

Лідером за кількістю негативної інформації цього тижня стала Обʼднана опозиція «Батьківщина». Найменше в негативній тональності йшлося про «Удар».

В нейтральній тональності найбільше згадок про само висуванців, найменше – про Уряд.

Пріоритетність представлення політичних партій

Впродовж звітного періоду не спостерігалося пріоритетності представлення політичних кандидатів чи партій.

Теми:

Актуальними темами цього тижня були:

  • Діяльність місцевої влади, зокрема, добудова школи у с. Карпилівка;
  • Інформація про те, що Тимошенко причетна до вбивства Щербаня;
  • Благодійницька діяльність Ігоря Палиці;
  • Зростання рейтингів нових партій;
  • Досягнення влади в аграрному секторі.

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Впродовж звітного застосовувалися окремі маніпуляції у висвітленні діяльності кандидатів в народні депутати та політичних партій, проте, неактивно. Традиційно, значна частин статей немає маркування «політична реклама». Це стосується статей «Палиця все робить з добром у серці» та «Володимир Красуля – один з волинських патріотів». Ці статті опубліковані майже у всіх ЗМІ, проте, в окремих – з позначкою. Маркування повністю відсутнє у газеті «Віче», частково – у «Віснику+К».

У «Віснику» опублікована стаття «Удар став філіалом групи Фірташа-Льовочкіна», у якій критикується список партії «УДАР». Зокрема, автор асоціює членів списку партії з владою та шукає зв’язки, як в сфері бізнесу так і просто дружні відносини між членами списку і Фірташем, Льовочкіним та ін.. Вкінці автор підсумовує: «Навіть бокс стає брудним, коли до нього домішується політика, чи не так». Таким чином, застосовується метод опосередкованої критики, адже критикуючи оточення, тінь падає на самого кличка та його партію.