Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Описовий звіт моніторингу газет Івано-Франківської області з 24 по 30 вересня 2012 року
За період 24-30 вересня на сторінках івано-франківської преси найбільш активно була представлена ОО «Батьківщина». Удвічі менше за обсягом інформації місцеві журналісти подали про Партію Регіонів, ушестеро менше – про самовисуванців. Приблизно однаково активно інформували про «Свободу» та УДАР. Найбільш пасивно газети повідомляли про комуністів та об’єднання «Україна – вперед!». Про останню політсилу згадував тільки «Репортер».
Якщо аналізувати показники представлення, то Партія Регіонів стала лідером як в позитивному позиціонуванні, так і в негативному. Причому найбільше позитиву виявилося на сторінках «Галичини» в контексті висвітлення перебігу колегії ОДА зі звітуванням про реалізацію соціальних ініціатив Президента. Та ж «Галичина» найбільше критикувала провладну партію в листі Ю.Тимошенко до лідерів демократичних країн та міжнародних організацій, а також під час заклику до акції протесту проти закону про наклеп, ініційованого «регіоналами». Про КПУ та об’єднання «Україна – вперед!» взагалі не було позитивної інформації (а нейтральної – найменше з усіх об’єктів моніторингу), а критики цього періоду оминуло тільки ВО «Свобода». Згаданий лист Ю.Тимошенко дозволив в обсязі нейтральної інформації стати лідером Об’єднаній опозиції. На другому місці – Партія Регіонів, підсилена згадками про діяльність уряду та Івано-Франківської ОДА.
На перших сторінках івано-франківських газет були представлені самовисуванець по в/о № 83 Олександр Шевченко, керівник штабу ОО «Батьківщина» Дмитро Шлемко. «Галичина» та «Репортер» на своїх перших шпальтах критикували «регіоналів» за проведений у першому читанні законопроект про наклеп. «Галицький кореспондент» відвів перші сторінки для критики висуванця від ВО «Батьківщина» по в/о № 86 Анатолія Диріва. «Галичина» також надала перші сторінки для висвітлення діяльності ОДА та політичної реклами від самовисуванця по окрузі № 84 М. Круця і ВО «Свобода».
З тем, піднятих на сторінках преси, помітними були кілька прес-конференцій, зокрема, керівника штабу ОО «Батьківщина» Д. Шлемка з критикою помічених порушень щодо двійників на ДВК, підготовки до фальсифікацій. Схожу тему аналізу передвиборчого процесу, помічених порушень законодавства підняли на іншій прес-конференції активісти «ОПОРИ». У всіх газетах з’явилися повідомлення про візит китайських інвесторів, зацікавлених у розбудові Івано-Франківського аеропорту. Також вся преса підняла тему протесту проти закону про наклеп. Традиційні повідомлення про діяльність уряду та місцевої ОДА були помічені на сторінках «Галичини». У «Репортері» та «Галицькому кореспонденті» висвітлювали підписання меморандуму про чесні вибори серед кандидатів в/о № 84.
Зі спікерів цього періоду варто згадати нардепа Дмитра Шлемка, самовисуванця по в/о № 83 О.Шевченка, голову ОДА М. Вишиванюка, голову облради О. Сича.
Як і минулих періодів, помітне використання однакових матеріалів у різних газетах під неоднаковими рубриками. Так у «Галичині» з’явився матеріал про відвідання Івано-Франківська потенційними китайськими інвесторами, дійовою особою якого став один з кандидатів у депутати по виборчому окрузі № 83 О.Шевченко. Стаття з двома фотографіями маркована як політична реклама. Та ж тема піднята у двох статтях відповідно у «Репортері» та «Галицькому кореспонденті» з використанням тих самих фотографій, проте під рубриками «Інфраструктура» та «Проекти». Той же кандидат фігурував у замітках «Церква матиме храмову ікону» («Репортер») та «Церква Різдва Пресвятої Богородиці матиме храмову ікону» («Галичина») з використання ідентичних фото, які проте не були позначені «політична реклама».
Повторилася також минулотижнева тенденція прив’язування Віталія Кличка до Андрія Шевченка. В статті «Чи гарантує спортивна слава успіх у політиці?» («Репортер»), яку ілюстровано фотомонтажем постатей Віталія Кличка, Андрія Шевченка, Остапа Ступки та Таїсії Повалій під вказівником «ударна послуга «повний нуль» з коментарем – «Ми в політиці – повний «нуль», просто торгуємо своєю популярністю», проведено паралелі між політиком-боксером, політиком-футболістом та колишніми спортсменами, які не змогли показати високі результати на політичній арені (Сергій Бубка, Олександр Волков, навіть Арнольд Шварценеггер).
У «Галицькому кореспонденті» у статті «Тягнибок та Яценюк – консервативні. Кличко наслухався американських гомосексуалістів» з фотоілюстрацією гей-параду думки Віталія Кличка про толерантне ставлення до гомогенних зв’язків протиставляються традиційній українській сімейній моралі.
У «Галичині» під рубрикою «Соціологічні дослідження» поміщений матеріал «Кому довіряють українці?», в якому спершу наведено результати кількох соціологічних досліджень, а потім пояснено суть феномену високого рейтингу Партії Регіонів – економічна стабільність, співпраця всіх гілок влади, командна робота.
У всіх виданнях з’явилася політична реклама від Нашої України «Ю. Костенко: «Один мільярд доларів, які «Газпром» щомісячно витягає з української кишені, - це плата за небажання жити своїм розумом».