Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Описовий звіт моніторингу інтернет-видання «Фіртка.if.ua» з 23 по 30 вересня 2012 року
Тиждень моніторингу інтернет-видання «Фіртка.if.ua» з 24 по 30 вересня 2012 року засвідчує високу ступінь подачі інформації виборчої тематики інтернет-ресурсом. Так лідером за кількістю поданої інформації стала Партія регіонів, дещо менше повідомлень подано про Об’єднану опозицію «Батьківщина» та «УДАР» Віталія Кличка. Найменше ж уваги редакція видання присвятила політичній партії «Україна - вперед» Наталії Королевської. Президент України, як інститут державної влади, впродовж тижня на «Фіртка.if.ua» не був представлений.
Максимальну кількість інформації позитивної тональності впродовж тижня подано про кандидатів-самовисуванців, дещо менше про політичну силу «УДАР» Віталія Кличка. Найменше ж інформації із позитивною тональністю подано про роботу місцевої влади. Такі ж політичні сили як ВО «Свобода», КПУ та «Україна – вперед» за даний період не висвітлювались на інтернет сторінці у позитивній тональності.
Лідером за нейтральним представленням стала Об’єднана опозиція «Батьківщина», не значно меншу кількість інформації отримала політична партія «УДАР». Найменшу кількість поданої інформації, що містить нейтральну оцінку, отримали політична сила «Україна – вперед» та КПУ.
Щодо найбільш критичних оцінювань, то про Партію регіонів подано найбільшу кількість інформації із негативною тональністю (тенденція зберігається). Попри те, що усі політичні партії впродовж тижня висвітлювались у негативній тональності, все ж найменшу кількість друкованих знаків такого оцінювання отримала політична сила «Україна – вперед» Наталії Королевської.
Щодо пріоритетності представлення, то відзначаємо домінування трьох політичних сил: Партії регіонів, Об’єднаної опозиції «Батьківщина» та ВО «Свобода». Саме про ці політичні сили повідомлення з’являлись з найбільшою частотою, і саме цитати представників цих політичних сил подавались у найбільшому обсязі.
За зазначений період на телепросторі Прикарпаття обговорювались такі теми:
Щодо спроб застосування маніпуляцій редакцією «Фіртка.if.ua», то зазначаємо про факти розміщення на сторінках інтернет-ресурсу статей, авторами яких є чи то окремі кандидати в депутати, чи то осередки політичних партій.
26 вересня 2012 року на сторінці інформаційного агентства розміщено об’ємну статтю під назвою «Михайло Вишиванюк: Україна в найближчі роки може стати гравцем № 1 один на продовольчому ринку світу», у якій автор позитивно окреслює роботу команди нинішнього уряду під головуванням Миколи Азарова, а також позитивно оцінено ті плани, що їх уряд і Партія регіонів заклали у напрямку аграрної політики.
26 вересня 2012 року розміщено статтю «Я боротимусь за родинність, мову і Духовність – основи нашого народу», автором якої є кандидат в народні депутати, самовисуванець Василь Мельник.
27 вересня 2012 року опубліковано повідомлення «Володимира Купчака підтримали у селі Олеша Тлумацького району», яке повним змістом позитивно характеризує кандидата від об’єднаної опозиції. Дане повідомлення супроводжується п’ятьма фотографіями.
28 вересня 2012 року подано повідомлення «Володимир Гергелюк вшанував героїв Братового лісу», яке повністю присвячене участі у заходах кандидата від політичної партії «УДАР», та виключно позитивно його характеризує.
29 вересня 2012 року інтернет-видання оприлюднено повідомлення «Ірина Фаріон була членом КПРС?». Стаття не носить образливого характеру, проте у ній розгорнуто начебто факт із життя лідерки ВО «Свобода», за яким вона не була активною студенткою та була членом КПРС. У статті не розглянуто альтернативної точки зору, тим паче відсутня точка зору самої Ірини Фаріон. З огляду на те, що ВО «Свобода» дотримується протележної комуністичній ідеології, намагання порівняти її лідера із опонентами прирівнюємо до негативної тональності висвітлення