Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом тижня (24-30 вересня) інтернет-видання регіону найактивніше висвітлювали переважно у позитивній тональності діяльність кримської влади. Майже в п’ять разів зменшилась кількість згадок про Партію регіонів, переважно через те, що, як виявилося значна кількість таких публікацій стосувалися саме діяльності місцевої влади та «регіоналів»-посадовців, а не окремо партії чи «регіоналів» як політиків. При цьому, порівняно з минулими періодами різко зменшилися позитивні згадки про ПР. Згадки про Об’єднану опозицію зберігаються приблизно на тому ж самому низькому рівні. Про само висуванців побільшало негативних згадок, різко впала кількість згадок про УДАР. Інші політичні сили у цілому не згадуються.
Найбільше згадок з позитивним контекстом стосовно Партії регіонів зафіксовано у виданні «Крымское информационное агентство». У виданні «Новоросс» зафіксовано значний обсяг публікацій у негативній тональності – про Партію регіонів та самовисуванців.
Інформація про місцеву владу переважає. Партія регіонів більше представляється у нейтральній тональності. Згадки про Об’єднану опозицію зберігаються приблизно на тому ж самому низькому рівні, як і минулого тижня. Про само висуванців побільшало негативних згадок, різко впала кількість згадок про УДАР.
Ймовірно, користування тільки одним із зазначених для моніторингу ресурсів, не надасть громадянам можливості скласти об’єктивну картину того, що відбувається в регіоні та країні. Разом з актуальними темами про діяльність кримської влади, проведення засідання керівників урядів СНД в Ялті, ситуацію в 2-й Окружній виборчій комісії з виборів народних депутатів України, а також виступ депутата Верховної Ради АРК Рефата Чубарова на пленарному засіданні кримського парламенту кримськотатарською та українською мовою, виокремлюються специфічні теми для окремих видань. Так, у КХА інформували про резолюцію Сенату по Україні з закликом звільнити лідерку опозиції Юлію Тимошенко та візит до США Президента України Віктора Януковича. До того ж, КХА, на противагу іншим ресурсам, розповіла про те, як Янукович у промові сплутав «уран» та «Іран» та оприлюднила відеозвернення Тимошенко. Крім того, КХА проінформувала про порушення виборчого законодавства, які виявляють спостерігачі з «Опори» та ЕНЕМО. Видання «Новоросс» дозволяє собі негативні публікації про «регіоналів» та критику місцевої влади, що неприйнятне для інших видань. У свою чергу, «Крымское информационное агентство» при широкому та розгорнутому інформуванні про місцеву владу, належним чином так і не висвітлило візит Президента країни до США. При цьому значну увагу «Крымское информационное агентство» приділило ситуації в 2-й Окружній виборчій комісії, де було зірвано засідання утворення дільничних та спеціальних виборчих комісії, згідно думки багатьох спікерів, затягування цих питань нібито відбувається, з подачі кандидата в нардепи по округу № 2 Льва Миримського.
Провідними спікерами цього, як і попереднього, тижня стали голова Ради міністрів Криму, «регіонал» Анатолій Могильов, який виступав не тільки з інформацією про свою діяльність як посадовця, але й зробив заяву як голова кримських регіоналів, що Партія регіонів зможе домогтися надання російській мові статусу другої державної лише за наявності конституційної більшості у Верховній Раді України. Крім того, Могильов взяв участь у засіданні Ради глав урядів країн-членів Співдружності Незалежних Держав, провів зустрічі спостерігачам із США, головою правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», заявив, що кримська влада забезпечить прозорість проведення парламентських виборів і не допустить збоїв у роботі виборчих комісій та про те, що до кінця листопада закон про мови почне функціонувати в Криму
Значно переважає позитивна інформація про діяльність місцевої влади.
Видання «Крымское информационное агентство» традиційно використовує прийом контрасту, коли поряд з розповіддю про успішну діяльність «регіоналів», публікується інформація про зрив засідання окружної позиції з формування складу дільничних комісій нібито з подачі одного з кандидатів – Льва Миримського, люди якого займають 7 місць у цій комісії.
При цьому ця думка ретранслюється через кількох спікерів-авторитетів та повторюється протягом двох днів, щоб ця інформація вкоренилася у свідомості громадян.