Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Медiа: Інтернет 24-30 вересня 2012року
Регiон: Тернопільська область
Загальні тенденції
Протягом звітного періоду тернопільські Інтернет-видання присвятили увагу усім політичним силам, які підлягають моніторингу. Найбільше згадувань про Партію регіонів (включаючи місцеву та центральну владу): у різних тональностях – нейтральній, негативній та позитивній. Негативна тональність - вчетверо більша. Одна з причин – збільшення інформація про адмінресурс, що активно повідомляє щоденно тернопільський Інтернет і який напряму пов»язаний із Партією регіонів.
Переважанням негативної тональності у тернопільських Інтернет вирізняються і УДАР, а також самовисуванці. Ці тенденції зростають у порівнянні з минулим періодом.
Об’єднана опозиція висвітлювала нейтрально та негативно, а КПУ – лише негативно, «Україна-вперед!» більше вирізнялася нейтральними матеріалами
Політичний контент складає третину публікацій. За звітний період рейтинг згадувань політичних сил виглядає так - Партія регіонів (плюс влада), УДАР, самовисуванці, Об’єднана опозиція, ВО «Свобода», «Україна вперед!», КПУ.
Змінилися пріоритети партій у тональностях щодо політичних сил.
Частина публікацій в Інтернет мали просвітницький характер, є повідомлення про порушення на окружних виборчих дільницях, порушення кандидати та партіями, думки та результати спостереження незалежними спостерігачами, виявлені порушення самими журналістами тощо.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше нейтральних показників отримали партія «Україна-вперед!» та само висуванці.
Найбільше негативних отримала Партія регіонів (влада) та УДАР
Найбільше позитивних отримала самовисуванці та партія УДАР .
Інтернет-видання Погляд протягом тижня найбільше (19 разів) висвітлювало владу і (ПР) у нейтральній,негативних тональностях, одна з них – позитивна. Опубліковано 8 матеріалів щодо самовисуванців у нейтральній, негативній тональності, одна позитивна щодо само висуванця Бедриківського. Про Об`єднану опозицію йшлося нейтрально та негативно.ВО «Свобода» згадувалось у різних тональностях. УДАР представлений 2/3 – негативно. Партія Королевської подавалася на сайті лише нейтрально, а КПУ взагалі не було повідомлень.
Сайт інтенсивно висвітлює зареєстровані журналістами чи суб»єктами виборчого процесу порушення. Контент політичних матеріалів 30-35 %.
Інтернет-видання «За Збручем» протягом звітного періоду найбільше уваги приділило Партії регіонів, включаючи місцеву владу та Президента. 4/5 усіх матеріалів мали негативну тональність, лише по одному – позитивну та нейтральну. Про «Свободу» позитивні складають 50%, тональність партії УДАР по мірі спадання така – негативна, позитивна, нейтральна. Об»єднана опозиція має втричі більше негативних тональностей, ніж нейтральних – 3:1. про КПУ – один матеріал негативної тональності. Про само висуванців – два негативних і по одному – у нейтральній та позитивній тональності. Найзбалансованіше представлена партія «Україна-вперед!» - по одному матеріалу кожної тональності.
Виборчий контент – більше третини публікацій.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
На "головній" або в "топ-стрічці" досліджувані інтернет-ресурси найчастіше розміщують платні матеріали, які позначаються як реклама. Здебільшого – від кандидатів-мажоритарників.
Теми (без цифр)
Політичний аналіз від експертів
Виборчі порушення
Взаємозвинувачення
Приїзд Королевської
Порушення виборчого законодавства
Спікери (без цифр)
Влада місцева та загальноукраїнська
Кандидати від партій
Королевська
Самовисуванці
Лідери громадських та професійних організацій
Опис маніпуляцій та медіа ефектів
Підтримка кандидатів громадськими організаціями, священнослужителями. Негативні з надсмішками заголовки, або ж навпаки надто позитивні при нейтральній публікації.