Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу донецької преси (30 липня – 5 серпня)
Упродовж 30 липня – 5 серпня 2012 року найбільшу увагу друкованих ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (90667 др.зн.). Інформації про об’єднану опозицію було подане у 7 разів менш (12826). Ще менш інформації стосувалося КПУ (1685 др.зн.), політичної партії «Україна Вперед» (2489 др. зн.) та ВО «Свобода» (1 згадка – 633 др.зн.) Про УДАР не згадувалося зовсім.
Домінуюча більшість згадок про Партію регіонів була у позитивній тональності (73656 др. зн.).
Найщедрішою на позитивну інформацію про ПР виявилася газета Донецької обласної ради та обласної державної адміністрації "Жизнь" (22195 др. зн.). Незначно відстають він неї газеті «Донецкие новости» (10825 др. зн.) и «Донбасс» (18150 др. зн.). Газета «Вечерний Донецк» надрукувала "позитиву" про Партію регіонів менше всіх (14564 др. зн.). Газети «Донбасс» и «Вечерний Донецк» допускали окремі випадки згадок про партію регіонів у негативній тональності – 350 и 468 др. зн. відповідно.
Матеріалам про ПР регіональна преса надавала ліпшу газетну площину. Розповіді про плідну роботу чинного уряду, окремих урядовців, президента та депутатів, а також їхні передвиборчі обіцянки містилися на перших шпальтах на головних половах видань.
Головними темами цього тижня були початок виборчої кампанії, партійний з’їзд ПР та інформація про соціальні ініціативи президента.
Характерною рисою багатьох публікацій є те, що в якості авторських матеріалів газети розміщують статті, які мають явні ознаки замовної політичної реклами. Про це, в тому числі, свідчить той факт, що різних виданнях розміщуються одні й ті ж тексти. Найчастіше статті, які схожі на замовні, не позначаються як "політична чи передвиборча реклама". Іноді політична агітація на сторінках газет позначається якимось невиразним значком, який нібито свідчить про комерційний характер матеріалу. Насправді, придумані редакціями позначки не відповідають вимогою Закону про вибори в частині маркування передвиборної агітації. Як приклад можна привести публікацію "Мы приняли тяжелое наследство, но сохранили Украину". 3 серпня цей іміджевий для Партії регіонів матеріал був надрукований в газетах "Жизнь и " і "Вечерний Донецк".
Близнюками виявилися і публікації "Новая жизнь украинского села". Один і той же матеріал був надрукований в "Донецких новостях" и в "Донбассе" 2 серпня.
Крім того, варто виділити цілу серію публікацій "Вечірки", яка була (в номері від 3 серпня) присвячена кандидату в народні депутати Миколі Левченко. В якості інформаційного приводу був використаний факт відставки пана Левченка з посади секретаря Донецької міської ради. Він заявив, що не хоче залишатися чиновником, щоб не використовувати в передвиборчій боротьбі адміністративний ресурс. Уже після відставки М.Левченко "Вечерний Донецк" на 2 шпальтах газети розповів про чесноти цієї людини. У першому рекламному блоці кандидат пообіцяв виборцям виконати всі свої обіцянки, які він давав на посаді секретаря міськради. У другому блоці газета зібрала відгуки про пана Левченка керівників міста і рядових жителів. Очевидно, що всі відгуки були виключно позитивними. І, нарешті, в третьому рекламному блоці газета розповіла про досягнення екс-секретаря, яких він домігся за 8 років своєї роботи на цій посаді: «Не дал учтроить в Донецке Алчевск…». Текстові матеріали про кандидата у депутати доповнені великою кількістю імиджівих фотографій пана Левченко.