укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських друкованих ЗМІ за 30.07. - 05.08.2012


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Загальні тенеденції

Впродовж 30 липня – 5 серпня 2012 найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили Партії Регіонів, зокрема – ПУ Віктору Януковичу, Премʼєр міністру Миколі Азарову та голові Волинської ОДА Борису Клімчуку.  Інформації про Обʼєднану опозицію подано  у 8 разів менше. На сторінках газет «Вісник+К» та «Віче» не висвітлювалась діяльність КПУ, Свободи, УДАРу та партії Королевської – «Україна - Вперед»; в «Луцькому Замку» не було інформації про КПУ, Обʼєднану опозицію, УДАР та «Україна - Вперед»; в газеті «Волинь» не приділяється увага кандидатам-самовисуванцям по мажоритарних округах.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальна кількість контенту стосувалося Партії Регіонів, мінімальна –  партій «УДАР» та «Україна - Вперед».

Партія Регіонів найактивніше висвітлювалася у позитивній тональності, найпасивніше – «Україна - Вперед»; діяльність КПУ та УДАРу в позитивній тональності не висвітлювалася взагалі.

Водночас, найбільше негативного контенту також стосувалося Партії Регіонів, найменше – Обʼєднаної опозиції, в негативній тональності не висвітлювалась діяльність «Свободи», «УДАРу» та партії Королевської «Україна - Вперед».

В нейтральній тональності найбільше висвітлена Партія Регіонів, найменше – «УДАР», не висвітлено взагалі – «Україна - Вперед».

Пріоритетність представлення політичних партій

Інформація, що стосується діяльності влади, подана на перших сторінках, нерідко – цьому присвячено кілька сторінок підряд, зокрема, в газеті «Віче».

Теми

Найбільш висвітлюваними темами цього тижня стали:

  • інформування населення владою про свою роботу у сфері соціальної політики;
  • благодійницька діяльність кандидатів-мажоритарників; 
  • нові ініціативи влади; 
  • зʼїзди партій та представлення списків кандидатів в депутати ВРУ; 
  • мовне питання;

Спікери: Віктор Янукович, Микола Азаров, Олександр Башкаленко, Віталій Кличко, Наталія Королевська, Олена Бондаренко, Борис Клімчук, Анатолій Вітів.

Опис маніпуляцій та медіаефектів

            В окремих друкованих ЗМІ («Вісник+К», «Віче», «Луцький Замок») опубліковані статті, які є замовними, проте, не містять жодних позначок, що вказували б на політичну рекламу.

В статті у газеті «Віче», що стосується кандидата-мажоритарника Єремєєва І., використано маніпулятивні технології – «Схвалення» та «Принцип контрасту». Зокрема, автор позитивно висвітлив діяльність Єремєєва та негативно – діяльність інших депутатів. В даній статті має місце технологія «Останнє слово» - вкінці  автор наводить цитату народного депутата, яка вселяє надію на покращення життя виборців. Дана стаття повторюється в газеті в усіх інших газетах, проте у «Віче» та «Вісник+К» без позначки – політична реклама.

У газеті «Вісник+К» в статті «Ляшко – борець за мову» використано маніпулятивні технології:

  •  заміни імен, та наклеювання ярликів (опозиціонерів названо «горе-опозиціонерами», «так званою опозицією», влада називається «режимом Партії регіонів»);
  • констатація факту та «роздування деталі» (прийняття мовного законопроекту подається як втрата Україною суверенності, позбавлення всіх прав україномовного населення, знищення національної ідентичності) та «останнє слово» (автор закликає до відчайдушних методів боротьби проти беззаконня);
  •  під цією статтею розміщена стаття про політичну партію «УДАР», у якій члени закликають не голосувати за антиукраїнські закони, не створювати коаліцію з ПРі т.п. Стаття є політичною рекламою, проте, позначки такої немає.