Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Впродовж 30 липня – 5 серпня 2012 найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили Партії Регіонів, зокрема – ПУ Віктору Януковичу, Премʼєр міністру Миколі Азарову та голові Волинської ОДА Борису Клімчуку. Інформації про Обʼєднану опозицію подано у 8 разів менше. На сторінках газет «Вісник+К» та «Віче» не висвітлювалась діяльність КПУ, Свободи, УДАРу та партії Королевської – «Україна - Вперед»; в «Луцькому Замку» не було інформації про КПУ, Обʼєднану опозицію, УДАР та «Україна - Вперед»; в газеті «Волинь» не приділяється увага кандидатам-самовисуванцям по мажоритарних округах.
Максимальна кількість контенту стосувалося Партії Регіонів, мінімальна – партій «УДАР» та «Україна - Вперед».
Партія Регіонів найактивніше висвітлювалася у позитивній тональності, найпасивніше – «Україна - Вперед»; діяльність КПУ та УДАРу в позитивній тональності не висвітлювалася взагалі.
Водночас, найбільше негативного контенту також стосувалося Партії Регіонів, найменше – Обʼєднаної опозиції, в негативній тональності не висвітлювалась діяльність «Свободи», «УДАРу» та партії Королевської «Україна - Вперед».
В нейтральній тональності найбільше висвітлена Партія Регіонів, найменше – «УДАР», не висвітлено взагалі – «Україна - Вперед».
Інформація, що стосується діяльності влади, подана на перших сторінках, нерідко – цьому присвячено кілька сторінок підряд, зокрема, в газеті «Віче».
Найбільш висвітлюваними темами цього тижня стали:
Спікери: Віктор Янукович, Микола Азаров, Олександр Башкаленко, Віталій Кличко, Наталія Королевська, Олена Бондаренко, Борис Клімчук, Анатолій Вітів.
В окремих друкованих ЗМІ («Вісник+К», «Віче», «Луцький Замок») опубліковані статті, які є замовними, проте, не містять жодних позначок, що вказували б на політичну рекламу.
В статті у газеті «Віче», що стосується кандидата-мажоритарника Єремєєва І., використано маніпулятивні технології – «Схвалення» та «Принцип контрасту». Зокрема, автор позитивно висвітлив діяльність Єремєєва та негативно – діяльність інших депутатів. В даній статті має місце технологія «Останнє слово» - вкінці автор наводить цитату народного депутата, яка вселяє надію на покращення життя виборців. Дана стаття повторюється в газеті в усіх інших газетах, проте у «Віче» та «Вісник+К» без позначки – політична реклама.
У газеті «Вісник+К» в статті «Ляшко – борець за мову» використано маніпулятивні технології: