Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу рівненської преси (за період 1-7 жовтня 2012)
3. Газета обласної влади «Вісті Рівненщини» на першу шпальту винесла привітання адресоване освітянам від голови ОДА та облради. У «Вільному слові» на перших шпальтах переважно представники Партії регіонів. В газеті «Рівне вечірнє» за 2 жовтня на першій шпальті само висуванець В.Матчук, щоправда він до нашої вибірки не потрапив.
4. Основні теми публікацій в рівненській пресі на цьому тижні – відкриття відремонтованої районної лікарні в Дубно, підписання угоди в рамках проекту місцевої влади «Волинь туристична», подарунки від влади соціальним працівникам, та відкриття нової дороги в рокитнівських лісах, майбутнє української медицини та газифікація сіл. Крім того об’ємні матеріали, з ознаками джинси - «Відродження українського села», «Україні знову потрібні інженери», «Хто зараз лідер виборчих перегонів?» (замовна соціологія від одного з мажоритарників), «Стара начинка у новій обгортці. Кличко розчарував складом кандидатів: набрав багато вчорашніх», «Комунізм не для всіх», «Реформа заради життя» (про реформи влади в медицині), «Проблема власного житла для українців буде вирішена», «Шлях до Європи» (вибір опозиції), «Безкоштовна вакцинація та дешеві ліки» (від влади), «В Україні зросли мінімальна зарплата, прожитковий мінімум і пенсія», та ін.
5. У звітному періоді серед основних спікерів голова РОДА В.Берташ, мер Рівного Володимир Хомко, Арсеній Яценюк, Микола Азаров.
6. Основні маніпуляції рівненських газет проявляються у великій кількості матеріалів з ознаками «джинси». В цих матеріалах прихована чи неприхована агітація «за» або ж «проти», відповідним чином не маркована. Крім того, під виглядом соціологічних досліджень подаються явно замовні та маніпулятивні матеріали.