Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ
Цього тижня було дещо менше матеріалів рекламного характеру, в епіцентр моніторингу потрапили дві політичні сили – КПУ та ПР, сюжети про інші політичні сили виходили виключно помічені позначкою «політична реклама». Декілька кандидатів від ПР виступали у сюжетах як спонсори та меценати, діючі кандидати, жодного разу не помітили в матеріалі новин, щоб був напис «кандидат у народні депутати». Варто зазначити, що більшість матеріалів було про діяльність влади, Уряду, Президента, а не про окремих кандидатів у нардепи або політичну силу. Місцевий телеканал ТВ-5 продовжує серію сюжетів про порівняння життя в СРСР, та чудові часи сьогодення.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності
Минулого тижня максимальні показники тональності – позитивної та нейтральної мала Партія регіонів. Про КПУ говорили у нейтральній тональності лише в одному сюжеті на телеканалі ЗОДТРК, мова йшла про зауваження депутатів від цієї політичної сили на засіданні міськради щодо підкупу владою виборців.
Пріоритетність представлення
Цього тижня абсолютна пріоритетність як у авторських, так і замовних матеріалах на всіх трьох каналах належала Партії регіонів. Більшість матеріалів були нейтрального характеру. Позитивні матеріли були про «добрі справи» діючих депутатів або кандидатів у народні депутати.
Головні теми тижня
ГОЛОВНИМИ СПІКЕРАМИ, ЩО ОЗВУЧУВАЛИ ПОЗИЦІЮ ПАРТІЇ, НА ТРЬОХ КАНАЛАХ ЦЬОГО ТИЖНЯ СТАЛИ:
ПР: Президент України В. Янукович, , мер міста О.Сін, голова ЗОДА О, Пеклушенко, заступник голови ЗОДА Шишка, кандидат у народні депутати В. Богуслаєв, кандидат у народні депутати В. Бандуров, кандидат у народні депутати Я. Сухий.
Медіаефекти
Найбільшу кількість медіа ефектів спеціалісти моніторингу зафіксували на всіх трьох телеканалах. Їм притаманні: однобокість висвітлення, над узагальнення, метафоризація, схвалення, перебільшення та необ’єктивність.