Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Упродовж 1–7 жовтня 2012 року найбільшу увагу газети присвятили діяльності місцевої влади, розповідаючи про неї переважно в нейтральній та позитивній тональності. Порівняно з минулим тижнем, зріс обсяг публікацій про український уряд. У цілому, серед політичних партій, найбільше представлена в пресі Партія регіонів. Продовжує зменшуватися кількість згадок про УДАР. Про «самовисуванців» зафіксовано збільшення обсягу публікацій. Обсяг публікацій про Об’єднану опозицію зберігається на тому ж самому низькому рівні.
Найбільше згадок з позитивним контекстом стосовно Партії регіонів зафіксовано на сторінках видання «Крымская газета».
Згадки з негативним контекстом про «самовисуванів» та партію УДАР частіше зустрічаються також у виданні «Крымская газета».
На перших шпальтах переважно була представлена Партія регіонів. У цілому, інформація про ПР значно перевищує згадки про інші політичні сили. Майже в 30 разів менше, ніж Партію регіонів, газети згадували КПУ, Об’єднану опозицію – майже в 15 разів менше, «Україну вперед» згадували разово, «Свободу» – оминули увагою.
Цього тижня кримські газети розповіли про ярмарок вакансій, який відбувся у Сімферополі, інвестиційні проекти для автономії, святкування 200-річчя Микитського ботанічного саду, а також про зміни до «Земельного кодексу України», якими передбачається, що право власності на землю зможуть отримувати іноземці, та введення додаткових зборів у лісовій місцевості.
При цьому, останню тему в «Кримській світлиці» подали під заголовком «В Криму запровадять «лісовий оброк»?», а у виданні «Крымская газета» роз’яснили, що такі податки «братимуться тільки з юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та з лісничих господарств».
Крім того, «Кримська світлиця» розмістила інформацію прес-служби Президента України про те, що Віктор Янукович «приділяє велику увагу реалізації українсько-російських домовленостей», а також розповіла про виступ прем’єр-міністра Миколи Азарова з нагоди Дня вчителя й про те, що «уряд передбачив у проекті держбюджету-2013 на реалізацію програми «Доступне житло» 1 млрд. грн.»
«Первая Крымская» розповіла про 2 окружну виборчу комісію, де не були в законному встановлені терміни сформовані дільничні виборчі комісії, та проінформувала, що, за словами жителів кількох сіл, агітатори повинні були пропонувати виборцям по 200 гривень, щоб вони проголосували за кандидата від партії «Союз» Миколи Котляревського. Також газета розповіла про «Безкоштовну вакцинацію та дешеві ліки» і про те, те, що в Криму витратять на розвиток інфраструктури 1,8 млн. грн..
На першій шпальті газети «Голос Крыма» розміщено статтю «Моніторіг ЗМІ в світлі передвиборної кампанії», в якій про презентації перші результати моніторингу кримських ЗМІ на предмет якісного інформування виборців і рівного доступу суб'єктів виборчого процесу. «Керівник Комітету з моніторингу свободи преси Володимир Притула висловив думку, що не всі кримські ЗМІ якісно висвітлюють виборчу кампанію», – йдеться у статті.
На перших шпальтах видання «Крымськая газета» традиційно розміщують інформацію про кандидатів від ПР та інфографіку «Досягнення єдиної Кримської команди за два роки». Також видання розповіло про приїзд до Криму народного депутата України від Партії регіонів Олени Бондаренко.
Також газета розповіла, що «Глава кримського уряду провів для студентів ТНУ лекцію про основні напрямки розвитку автономії».
Серед провідних спікерів цього тижня – заступник голови Ради міністрів Криму Азіз Абдуллаєв, який розповідає про реалізацію програми «Вода Криму», що призведе до зменшення тарифів, голова українського уряду Микола Азаров, який вітає вчителів та розповідає про діяльність уряду, міністр курортів і туризму АР Крим Олександр Лієв, який розповів, що в Криму відпочили більше людей, ніж за минулий рік. У меншій мірі, ніж у попередні періоди, спікером виступав голова Радміну автономії Анатолій Могильов, який взяв участь на форумі «Ялтинські ділові зустрічі», а також виступив перед кримськими студентами. Серед спікерів-кандидатів переважають кандидати від правлячої партії.
Кримські газети традиційно використовують маніпулятивні технології та розміщують матеріали з ознаками «джинси».
Як вже зазначалося, окрему увагу заслуговує сам макет та подача матеріалів у виданні «Крымськая газета». Так, на першій шпальті видання в рубриці «кримчанам вирішувати» опублікована стаття під заголовком: «Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Криму покращує профорієнтацію підростаючого покоління», поруч з матеріалом фото усміхненого кандидата на тлі натовпу людей. Усередині газети стаття «Віталіна Дзоз: мій пріоритет соціальна сфера». Праворуч розміщено привітання кандидата з Днем вчителя. Нижче, в рубриці «Народ даремно не скаже», нарізка інтерв’ю пересічних громадян, які схвально відгукуються на адресу кандидата. «Пишаюся тим, що буду голосувати за «Віталіну Дзоз», – каже один з респондентів. А внизу під такими матеріалами, в рубриці «Хто опонент?» з підзаголовком «І не соромно Леоніду Грачу застосують некоректні методи конкуренції проти опонета-жінки?» негативно згадується конкурент за тим самим округом, де висунута Дзоз.
В іншому номері – з тим самим позитивним забарвленням презентується інформація про іншого кандидата від ПР Валентину Лютикову, де, зокрема, розповідається про передвиборчі зустрічі кандидата. Однак ці матеріали не маркуються як політична агітація.
Це ж видання традиційно подає інформацію про політичні сили – опонентів правлячої партії з додаванням іронії та стверджень, які не підкріплюються якимись фактами. У статті «Стара начинка в новій обгортці» розповідається, що «секрет «новизни» Кличка складається тільки в тому, що після кожного провального участі у виборах він на деякий час зникав з політичного простору і про нього встигали забути». У кінці статті згадується наявність «кількох умовних «третіх сил»: Наталія Королевська, Ляшко і Кличко». При цьому робиться висновок: «і він такий же як усі, хіба що ростом і м’язами вийшов».
В одному з номерів, матеріал цієї газети про піар політичних сил у Криму складається з 4 блоків з окремими підзаголовками: «Комуністи: все по Фрейду», «Мажоритарники: і жнець, і швець, і на дуді грець» «Опозиція & кличко: ну навіщо стільки агресії?», в яких інформація про рекламу відповідних політичних сил подається в іронічному дусі. Та в останньому блоці, «Партія регіонів – партія по розуму», робиться висновок: «Виходить, що політичну рекламу партії влади варто назвати єдиною концептуальною і продуманої від самого старту виборчої кампанії і навіть до її початку».
У газеті «Первая Крымская» використовуються різні види маркування політичної агітації. Так, у рубриці «Політична агітація» міститься матеріал про кандидата від ПР Олену Нетецьку, а в рубриці «Політика/інфраструктура» поруч з матеріалом про кандидата від партії «Союз» Льва Миримського видніє напис «Політична агітація». При цьому, поруч з ним у рамочці йде матеріал з ознаками джинси – про партію УДАР, який подається без якогось маркування.