укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських друкованих ЗМІ за 06.07. - 12.08.2012


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Загальні тенеденції

Впродовж 6 - 12 серпня 2012 найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили Партії Регіонів, значно менше іншим політичним партіям. Варто зауважити, що газети  «Віче» та «Луцький Замок» - не приділили уваги партії «Удар», КПУ та кандидатам по мажоритарних округах. Діяльність партії Королевської «Україна- Вперед» не була висвітлена в газетах «Волинь» та «Луцький Замок», КПУ та самовисуванців по мажоритарних округах – у «Віснику+К».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальна кількість контенту стосувалася Партії Регіонів, мінімальна –  кандидатів по мажоритарних округах.

В позитивній тональності найактивніше, традиційно, висвітлено діяльність партії Регіонів, найпасивніше – кандидатів по мажоритарних округах; не висвітлено зовсім – КПУ та «Сводода».

Найбільше інформації негативної тональності стосувалося Обʼєднаної опозиції, найменше – Партії Регіонів. Не висвітлювалася негативно діяльність кандидатів-мажоритарників, «Свободи» та «Удару».

В нейтральній тональності найактивніше висвітлювалася «Батьківщина», найменше – КПУ, не висвітлювалися взагалі – «Свобода», «Удар», «Україна - Вперед» та кандидати по мажоритарних округах.

Пріоритетність представлення

 Інформація, яка в позитивній діяльності висвітлює діяльність Уряду та місцевої влади, в тому числі і негативна – міститься переважно на титульних сторінках, рідко – всередині видання.

Теми

Впродовж звітного періоду найактивніше на сторінках друкованих ЗМІ висвітлювались такі теми: 

  • зʼїзди політичних партій та представлення списку кандидатів;
  • підписання мовного законопроекту;
  • рік перебування Тимошенко в місцях позбавлення волі;
  • відмова ЦВК реєструвати Тимошенко та Луценка за партійними списками «Батьківщини»; 
  • досягнення місцевої влади;  
  • благодійницька діяльність кандидатів- мажоритарників; 
  • власність Петра Симоненка;

Опис маніпуляцій та медіаефектів

 Аналіз друкованих ЗМІ дозволяє стверджувати про використання маніпулятивних технологій. Окремі публікації мають яскраво виражений замовний характер, проте не мають позначки «політична реклама». Статті стосуються діяльності місцевої влади та партії «Удар» в газетах «Віче» та «Луцький замок». В цих же ЗМІ розміщені статті про досягнення місцевої влади (у формі інтервʼю з головою Волинської ОДА Борисом Клімчуком), які були опубліковані майже у всіх обласних газетах минулого тижня («повтор інформації»).

В газеті «Волинь» опублікована стаття «Клімчук навчав маму олімпійської чемпіонки», у якій про самого Клімчука немає жодного слова, що стверджує невідповідність змісту ізаголовку публікації. В цій же газеті, поряд зі статтею про досягнення місцевої влади, розміщена передвиборча програма ПР, що створює відповідну асоціацію.

Маніпулятивні технології застосовані також у статті «Чи втримає присяга від «тушкування»?», де йдеться про те, попри клятву кандидатів в нардепи, частина з них стануть «тушками» (посилаючись на думку не зазначених експертів). При цьому використовується технологія «наклеювання ярликів» (опозиціонерів названо «безбожниками», «темними конячками»,  Ю. Триндюка – «хлібним магнатом»). Поряд з цим створюються асоціації кандидатів від Обʼєднаної   опозиції з ПР, зокрема, згадується співпраця окремих кандидатів з провладною партією.

Ще в одній статті використано технологію «напівправди», яка полягає у неповному висвітленні матеріалів, що стосуютьсяЮ.Тимошенко.

Стаття «Коли ж перестанемо продаватися і продавати?» також містить ряд маніпулятивних технології, зокрема, «наклеювання ярликів» («перехрещені» комуністи, «україноненависники»), постановка риторичних питань та «останнє слово» автора, у якому негативно змальовуються представники провладної партії.