укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 30.07. - 05.08.2012


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж 30 липня – 5 серпня 2012 року найбільшу увагу Інтернет ЗМІ присвятили Партії Регіонів, значно менше – Об’єднаній опозиції та кандидатам-самовисуванцям; діяльність інших партій висвітлювалася ще менше. Найактивніше висвітленням діяльності політичних партій займалися видання «Волинь Пост» та «Перець Волинський». Варто відзначити, що у «Волинській Правді» та на «Волинських новинах» не було інформації, що стосувалася б «Батьківщини», «Удару» та партії Королевської «Україна - Вперед»; у виданнях «Під Прицілом»,  «Перець Волинський» та «Волинська Правда» не висвітлювалася діяльність кандидатів по мажоритарних округах. Інформації про КПУ не було на «Волинь Пост» та «Під Прицілом».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальна кількість контенту стосувалася Партії Регіонів, мінімальна – «Удару».

Найактивніше в позитивній тональності висвітлювалася діяльність Партії Регіонів, найпасивніше – «Батьківщини». Позитивних згадок про діяльність КПУ, «Свободи», «Удару» та «України - Вперед» в Інтернет ЗМІ не було.

В негативній тональності найбільше згадувалася «Батьківщина», найменше – кандидати-мажоритарники; інші партії, окрім ПР, в негативній тональності не згадувалися.

З нейтральних позицій найбільше висвітлювалась діяльність Партії Регіонів, найменше -  «Удару».

Пріоритетність представлення політичних партій

Пріоритетності представлення політичних партій протягом звітного періоду не простежується.

Теми

Найактивніше впродовж 30 липня – 5 серпня в Інтернет ЗМІ висвітлювалися такі теми: 

  • представлення партіями списків кандидатів;
  • підписання мовного законопроекту;
  • благодійницька діяльність кандидатів-самовисуванців;
  • діяльність місцевої влади;
  • суперечки в таборі опозиції з приводу висування кандидата-мажоритарника Байцима В.;
  • скандал навколо образливих висловів кандидата на посаду депутата РВУ ВО № 23 від Обʼєднаної опозиції І. Гузя.

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Варто зауважити, що переважна більшість Інтернет видань висвітлює діяльність влади в позитивній тональності, особливо, якщо це стосується соціальної допомоги населенню, будівництва нових обʼєктів і т.п. Проте, якщо мова йде про підписання мовного законопроекту, то незважаючи, в переважній більшості, на нейтральну тональність, в публікаціях розміщують картинки, що мають приховано негативний підтекст. Це ж стосувалося і публікації про підписання закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», який названо «найкорупційнішим». Стаття супроводжується відповідною картинкою з іронічним підтекстом.

Статті в Інтернет виданнях є, переважно, однотипними та повторюються. Особливо це стосується діяльності місцевої влади та кандидатів-самовисуванців.