Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом тижня (8 – 14 жовтня) основна увага інтернет-видань регіону зосередилась на діяльності місцевої влади, інформація про яку подавалась, переважно, у позитивній тональності. Порівняно з попереднім тижнем, на цьому тижні зменшилась кількість згадок про Президента України та уряд, натомість збільшилась – про Об’єднану опозицію та Партію регіонів, зокрема, завдяки збільшенню публікацій про ці політичні сили в нейтральній тональності.
Найбільше згадок з позитивним контекстом стосовно місцевої влади зафіксовано у виданні «Крымское информационное агентство». Наприклад: «У Сімферополі понад 2,5 тис. жителів одержують житлові субсидії», «Природний газ прийде в кожен населений пункт Криму, – Могильов», «Могильов запевняє, що бюджет Криму на 2013 рік збереже своє соціальне спрямування», «Цілодобову подачу води на Залеській в Сімферополі налагодять до кінця місяця», «Всі школи Криму готові до опалювального сезону».
Найчастіше згадки з негативним контекстом про Об’єднану опозицію, УДАР та самовисуванців зустрічаються у цьому ж виданні: «Миримському не варто бути впевненим у своїй перемозі, – вважає політолог», «УДАР» – притулок для людей з помаранчевого Майдану, – Іоффе», а також у виданні «Новоросс»: «Російська громада Севастополя вважає Аксьонова «маріонеткою Партії регіонів» і технічним кандидатом», «Помаранчевий десант в Красний Мак, чи Брехня як зброя опозиції», «Як Партія регіонів у Криму готує «чесні вибори» за методиками 37-го року», «Чиновник-«регіонал» Карп Булатов спотворює висотними будівлями центр Севастополя, наплювавши на заборону міської Ради», «У Білогірському районі жителі одного з сіл закликали виборців округу № 8 висловити недовіру регіоналу Дейчу. За відсутність «благородства та співчуття».
На сторінках інтернет-видань найбільше згадували місцеву владу, вдвічі менше – Партію регіонів в позитивній тональності. Згадки про опозицію зустрічаються в 3 рази менше, ніж про партію влади, про самовисуванців – вдвічі менше, про УДАР – приблизно в 16 раз менше. Поодинокі згадки про «Україну – вперед!» КПУ та «Свободу.
Цього тижня, як і попереднього, інтернет-видання регіону зосередились, переважно, на висвітленні діяльності місцевої влади. Зокрема, активно висвітлювалось встановлення тривалості опалювального сезону в Криму, розвиток мережі газифікації районах Криму, обіцянка влади налагодити до кінця жовтня цілодобову подачу води на вулиці Залеський, де вода подається погодинно, в Сімферополі, об’єднання Криму та Кубані в єврорегіон. При цьому, видання «Новоросс» подає такі новини з негативним заголовками, наприклад: «Під вибори жителям Білогірського району прийшов газ, на який чекали 19 років. З газом прибув кандидат Дейч».
Популярною новиною стало й повідомлення про боксерів-олімпійців, які висловили обурення через те, що їм довелося проводити майстер-клас в Донецьку на тлі символіки Партії регіонів.
КХА нагадало про річницю з дня винесення Печерським судом Києва вироку щодо екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з газової справі.
Також видання опубліковували експертні оцінки з приводу зняття за власним бажанням, одного з кандидатів від ПР. Коментарі виходили під такими заголовками: «Баталін був безперечним лідером на окрузі № 2, – політолог» (КИА), «Зняття Баталіна з виборів - результат торгу на вищому рівні – політолог» («Новоросс»), «Зняття Баталіна з виборів сильно б'є по позиціях кандидатів від Партії регіонів в Криму – політолог» («Новоросс»).
У цілому, КИА висвітлює тему виборів із такими заголовками: «У Криму немає кричущих порушень виборчого процесу, – експерт», «Влада в Криму відповідально підходить до організації виборів, – голова наглядової ради «Вибори-2012».
Водночас, «Новоросс» висвітлює виборчу тематику у такому дусі: «47% жителів України впевнені у фальсифікації результатів парламентських виборів – дані соцопитування», «Майже половина жителів України впевнені, що вибори не змінять ситуацію в Україні на краще», «Дві третини кандидатів в український парламент – технічні фігури?»
Провідним спікером цього тижня став голова Ради міністрів Криму, «регіонал» Анатолій Могильов, який зустрівся з офіційними міжнародними спостерігачами ОБСЄ та ENEMO, відвідав введення в експлуатацію газорозподільної станції в Білогірську та заявив, що природний газ прийде в кожен населений пункт Криму, закликав проводити вибори чесно, застеріг членів виборчкомів Криму від вчинення порушень, а також відмовився коментувати рішення кандидата в народні депутати Олександра Баталіна не брати участь у виборчій кампанії. Значно меншою мірою спікером виступив голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який говорив про перспективи об'єднання Криму й Краснодарського краю в єврорегіон «Крим-Кубань».
Спостерігається засилля інформації про діяльність місцевої влади, яка подається у вигідному для неї світлі.
Видання «Крымское информационное агентство» продовжує використовувати один з найефективніших методів впливу – звернення до авторитету: вагомої політичної фігури, політолога: «Баталін був безперечним лідером на окрузі № 2, - політолог», «УДАР» - притулок для людей з помаранчевого Майдану, - Іоффе».
Це видання продовжує подавати інформацію про представників Об’єднаної опозиції, само висуванців та УДАР в негативній тональності та в різкому контрасті з позитивними повідомленнями про діяльність партії влади.
Видання «Новоросс» супроводжує матеріали заголовками, невідповідними до змісту. Так, в окремих заголовках використовується іронія та сарказм стосовно дій партії влади, щоб знівелювати їх: «Під вибори жителям Білогірського району прийшов газ, на який чекали 19 років. З газом прибув кандидат Дейч».